valiczc
Posts: 92
Threads: 5
Thanks Received: 7 in 3 posts
Thanks Given: 25
Joined: Jan 2014
|
|
Pai la mine cutia functioneaza bine...intra usor in toate vitezele...atat ca se aude zgomotul cand iau piciorul de pe ambreaj.
Accord CN1- N22A1, 04'
ex: Accord CH6- F18B2, 00'
ex: Civic EK3- D15Z6, 96'
ex: Civic Ej9- D14A4, 97'
|
valiczc
Posts: 92
Threads: 5
Thanks Received: 7 in 3 posts
Thanks Given: 25
Joined: Jan 2014
|
|
am curatat tamburii de rugina si i-am vopsit...
Nu prea ma incanta culoarea rosie... s-ar putea sa o schimb....voi ce parere aveti?
urmeaza sa fac si etrierii...
Apoi ma gandeam ce bine i-ar sta trantita un pic... vroiam sa tai din arcuri o jumatate de spira dar m-am documentat un pic si uni ziceau ca nu e bine sa tai din ele...alti spuneau ca nu e bine sa pui oricum arcuri sport fara sa pui si telescoape sport...
Ideea e ca m-am gandit ca o sa vina si iarna la un moment dat...o sa astept pana cand o sa fac rost de telescoape sport si arcuri reglabile...
P.S Luni plec pt. prima oara la drum lung Timișoara-Satu Mare
Accord CN1- N22A1, 04'
ex: Accord CH6- F18B2, 00'
ex: Civic EK3- D15Z6, 96'
ex: Civic Ej9- D14A4, 97'
|
Tomi
Posts: 1,809
Threads: 12
Thanks Received: 65 in 53 posts
Thanks Given: 52
Joined: Apr 2012
|
|
important e sa fie JDM, deci da tamburi rosii , arcuri taiate si restu. eu zic ca e super!
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
19-05-2014, 20:29
(This post was last modified: 19-05-2014, 20:31 by LIVIU_CTS.)
tamburii vopsiti sunt ca pantalonii albi cu petec rosu pe cur.
sunt arcuri care lucreaza bine cu amortizoare stock, gen eibach pro kit. poti incerca si telescoapele bilstein b8, sunt destul de ok duritate-utilizare zilnica.
nu te mai gandi la arcuri si telescoape, mai bine ia alte gume ca e vara pe tine
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Arcuri taiate  Cu arcuri de coborare ai problem pe telescoape stock daca vrei sa o cobori mai mult de 35mm.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
valiczc
Posts: 92
Threads: 5
Thanks Received: 7 in 3 posts
Thanks Given: 25
Joined: Jan 2014
|
|
Nu le mai tai...  am auzit ca sunt sanse sa si sara de pe telescop in curbe daca sunt taiate...O sa astept. Stiu ca arcurile si telescoapele mai pot astepta iar cauciucurile sunt una din treburile care ar trebuii schimbate si incerc sa le fac pe rand....cel mai tare ma roade distributia...
Accord CN1- N22A1, 04'
ex: Accord CH6- F18B2, 00'
ex: Civic EK3- D15Z6, 96'
ex: Civic Ej9- D14A4, 97'
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
nu sare nimic, arcurile stock sunt destul de intinse, nu sar veci. problema e ca nu mai au suficienta tenisiune si da telescopul in cap si-l faci muci. plus ca nu mai sta nici cum pe drum.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
valiczc
Posts: 92
Threads: 5
Thanks Received: 7 in 3 posts
Thanks Given: 25
Joined: Jan 2014
|
|
Excursie pana la Orsova
Accord CN1- N22A1, 04'
ex: Accord CH6- F18B2, 00'
ex: Civic EK3- D15Z6, 96'
ex: Civic Ej9- D14A4, 97'
|
valiczc
Posts: 92
Threads: 5
Thanks Received: 7 in 3 posts
Thanks Given: 25
Joined: Jan 2014
|
|
Accord CN1- N22A1, 04'
ex: Accord CH6- F18B2, 00'
ex: Civic EK3- D15Z6, 96'
ex: Civic Ej9- D14A4, 97'
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Las-o asa si nu mai pune stickerele alea. Sper ca ai rezolvat usor cu reparatul si nu a fost nevoie sa umbli prea mult.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
valiczc
Posts: 92
Threads: 5
Thanks Received: 7 in 3 posts
Thanks Given: 25
Joined: Jan 2014
|
|
Am rezolvat usor, m-am inteles cu individul care m-a lovit....a zis ca stie el un vopsitor si ca daca vreau ma duce la el...Am zis ok, si m-a dus fix pe strada unde locuiesc eu la un vecin. Am discutat cu vopsitorul si am hotarat sa dau si eu ceva in plus ca sa imi repare si pragul ptc. era ruginit. Mi-a refacut toata aripa si pragul. L-am intrebat cat m-ar costa si in partea cealalta daca as vrea sa o repar la aripa si la prag si mi-a zis ca 3 milioane daca o faceam atunci ptc. era pregatita de cuptor. N-am avut bani dar o sa o fac ptc. a aparut rugina si plus de asta cineva a reparato inainte si nu a nimerit nuanta de vopsea.
In 2 zile a fost gata...
Stickerele vroiam oricum sa le dau jos, o sa il dau jos si in partea cealalta dar nu am feon.
Accord CN1- N22A1, 04'
ex: Accord CH6- F18B2, 00'
ex: Civic EK3- D15Z6, 96'
ex: Civic Ej9- D14A4, 97'
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Din poze se vede ca a facut treaba buna vopsitorul
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
valiczc
Posts: 92
Threads: 5
Thanks Received: 7 in 3 posts
Thanks Given: 25
Joined: Jan 2014
|
|
Treaba... Pivoti superiori si bielete de directie
Accord CN1- N22A1, 04'
ex: Accord CH6- F18B2, 00'
ex: Civic EK3- D15Z6, 96'
ex: Civic Ej9- D14A4, 97'
|
LauX_LauX_LauX
Posts: 1,549
Threads: 40
Thanks Received: 23 in 20 posts
Thanks Given: 6
Joined: Oct 2010
|
|
Frumos! Ai joc la pivotii superiori ? De obicei se duc cei inferiori.
|
valiczc
Posts: 92
Threads: 5
Thanks Received: 7 in 3 posts
Thanks Given: 25
Joined: Jan 2014
|
|
|
valiczc
Posts: 92
Threads: 5
Thanks Received: 7 in 3 posts
Thanks Given: 25
Joined: Jan 2014
|
|
Accord CN1- N22A1, 04'
ex: Accord CH6- F18B2, 00'
ex: Civic EK3- D15Z6, 96'
ex: Civic Ej9- D14A4, 97'
|
|