This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

2008 CIVIC FN1 TYPE-S

Tu te-ai apucat de rectificat fuzete și nu te-ai gândit să schimbi plăcuțele. Dacă nu era Adi cu experiența lui cine știe cât mai dura până ce dădeai peste soluție.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.

Add Thank You Reply

pai daca placutele aratau perfect si ceasul comparator arata (si inca mai arata) diferenta in planietate? chiar nu imi puteam imagina ce poate fi la placute. nici eu nici altii. am gasit undeva pe un forum ca ii spusese un inginer de la renault motorsport unuia ca e posibil sa fi fost un lot problematic cu ds2500 pt ca au fost foarte multe cazuri semnalate cu aceeasi problema, brusc. daca ma uit acum la suprafata discului, il vad lucios, uniform. inainte era foarte denivelat dar culmea, placutele sunt plane perfect.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat

Add Thank You Reply

n-am mai completat de mult ulei in motor. de obicei verificam mai des si mai dateam doi stropi acolo....Icon_smile
la un an de la schimb, aprox. 10.000 km, completat cam 600-700 ml. cam 3/4 din zona de nivel a jojei. nu e rau.....la talpi....motorasul asta chiar se tine bine si supraalimentat.
sunt (cred) la al 3lea sau 4lea schimb pe eneos sustina 0W50, il gasesc o alegere fericita. vreau sa mai imping putin schimbul pe finalul iernii, nu behaie inca doua luni, ca sa prind si eu sezonul cald cu uleiul virgin, nu frecat pe iarna.
in ian vreau s-o pun pe un dyno sa vedem ceva cifre.
aaa, si franele au ramas tot ce trebuie Icon_smile.
cochetez cu ideea unui autoblocant Mfactory, daca masinile noi nu ma conving sa sar cu banu Icon_biggrin

Add Thank You Reply

Așa mă, bucură-te de ce ai meșterit pentru că merită. Acum vezi de ce unii dintre noi ținem de mașinile vechi... sunt mai bune față de astea noi Icon_smile

Eu am luat uleiul de vreo două luni și încă nu l-am schimbat Icon_redface

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Add Thank You Reply

hooo bre ca si daca iau ceva ramane si trotineta asta Icon_razz .
am un nou dealre honda zonal. ratatii aia de pana acum ori s-au retras, ori au pierdut sustinerea. honda a trecut la cei care sunt dealeri ford, jaguar nu mai stiu ce. mi-au spus ca pe aprilie/mai o sa aduca un type-r pt showroom, din pacate slabe sanse sa primeasca aprobare pt testdrive. se pare ca publicul honda in majoritate, cumpara masinile dupa poze, nu au nevoie sa le conduca. sunt curios daca si ford face la fel cu rs-ul.

Add Thank You Reply

pai d-asta nu mai e loc prin orase, toata lumea isi noi si le tine si p-ale vechi Icon_razz glumesc Icon_wink
da tie ce iti trebe man alta masina? i-ai andreei o masina mai nou potrivita de oras sa-si faca treaba si aia e. Oricum delsolu l-ai facut Părul sau lâna care acoperă pielea unor animale. si de cand ai pompat civicu nu cred ca l-ati mai folosit careva. Te bagi cu vreuna la ceva trackday anu asta?

Add Thank You Reply

n-am fost chiar pe faza....Icon_smile

Attached Files Thumbnail(s)

Add Thank You Reply

Hai cu 6 cifre

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Add Thank You Reply

e la prima tinerete ... mergi ca si mine sub 10k pe an. Cu atat de mult trafic cred ca o sa incepi sa mergi si mai putin.

hai cu dyno ca trece luna sa vedem ce baga feonu de la americani.

Add Thank You Reply

eu merg zilnic cu ea, dar distanta e mica, 3 km. Icon_biggrin . nu prea am timp sa ma plimb din cauza programului. cele mai lungi drumuri sunt cu ocazia unei coaste sau unui rally Icon_smile
n-am putut merge la tm la dyno ca am fost plecat din tara, acum am inceput munca....cred ca o sa-l fac local cu toate ca nu am un rezultat ca exemplu reper.

Add Thank You Reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Theme © 2014 iAndrew