@Yula: rear lower tie bar. Cica pe FN2 are face clatite si le-ar si umple... Sa vedem pe FK2 ce face.
As fi vrut sa ii aduc si FD-ul si LSD-ul pana la revizie, da' ma tem ca n-am suficient timp sa gasesc o modalitate de aducere in tara in timp util si la un pret decent.
Apropos, are cineva idee cam ce vama as plati la un colet cu valoare declarata de ~$1,265.00? Transportul n-ar fi mult, dar n-am gasit nicaieri comisioanele vamale...
@Liviu: Mult + de la Racing Nick. Iti dau prin PM
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t 2003 VFR800 Interceptor 1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!
LSD pe FK pentru ce? ti se pare ca ai asa multa putere de nu o poti pune jos cu niste cauciucuri bune?
eu zic ca decat sa investesti prea multi bani in ea, mai bine te bucuri de ea asa cum e si pentru ce a fost facuta sau o dai si iti iei ceva sportiv si gata. Gasesti un CTR la bani decenti si esti cu mult peste ce vrei sa faci cu FK-ul
LSD-ul nu ma intereseaza pentru a pune pe asfalt marea putere a R18A-ului, ci pentru ajutorul pe care mi-l ofera pe viraje. Unde se simte si se simte bine.
Liviu s-a plimbat cu FK-ul meu si e in masura sa confirme ca modificarile n-au fost facute de pomana
In rest... ca sa nu scriu aici o poliloghie, am sa fiu succint: built, not bought.
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t 2003 VFR800 Interceptor 1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!
uibo de apreciat bulidu nimic de zis, dar tre sa si merite rezultatul final din prisma muncii si investitiei, adica sa faci un build pe ceva care are un potential cat mai mare ... asa daca il faci doar de suflet atunci orice ai face merita
vad ca tu esti setat pe directia ta si nu te lasi perturbat, asa ca spor la treburi
strutsurile nu am apucat sa le apreciez din cauza gumelor de chiloţi cu care vine civicul stock, iar franele da, erau ok fata de cele ale lui adi care sunt subdimensionate rau fata de ce poate masina.
Razvane, multumesc de intelegere... finally
Puteam sa fac build pe WRX (sau pe EP3, FN2 sau AP1) din vara asta, dupa cum am mai scris/zis, dar nu m-am indurat sa dau Civic-ul.
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t 2003 VFR800 Interceptor 1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!
Pentru ca m-a intărâtat Andrei pe thread-ul lui, vin cu niste update-uri aici. Masina se afla la ASKO unde va primi bara spate jos de la Summit (sper sa se potriveasca), o revizie, o vopseala, o masca fata neagra si diverse verificari. Daca ma misc plin de talent, montez si interiorul de Type-S (cu incalzire in scaune) si fac o vopseala de etrieri.
Sper sa vin cu update-uri in cel mult doua saptamani.
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t 2003 VFR800 Interceptor 1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!
Da, cred ca de Type-S facelift. Incalzirea din scaune va fi transplantata din cele pe care le am acum pe masina (Executive din scutece). N-o prea folosesc, da' nici nu vreau sa renunt la ea, atâta vreme cat masina a avut din nastere.
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t 2003 VFR800 Interceptor 1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!
(22-07-2012, 18:09)w33bb0 Wrote: Pentru ca m-a intărâtat Andrei pe thread-ul lui, vin cu niste update-uri aici. Masina se afla la ASKO unde va primi bara spate jos de la Summit (sper sa se potriveasca), o revizie, o vopseala, o masca fata neagra si diverse verificari. Daca ma misc plin de talent, montez si interiorul de Type-S (cu incalzire in scaune) si fac o vopseala de etrieri.
Sper sa vin cu update-uri in cel mult doua saptamani.
Daca te referi la mine, nu am avut in intentie sa te intarat. Initial m-am gandit ca esti si tu pe undeva pe-acolo, eventual cu Del Sol-ul, dar m-am uitat la ceas si era 8 si ceva dimineata si sambata pe deasupra. M-am calmat si mi-am adus aminte ca am fost primul client care a intrat in acea dimineata.
Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...
N-ai avut intentie, da' ai reusit
Abia astept sa se termine. Maine sper sa dau o fuga la Racing Nick sa vad daca poate sa-mi aduca un de-cat pentru R18 repejor si sa iau niste vocsea de etrieri (ca uitasem de aspectul asta). Sper sa rezolv si cu interiorul de Type-S tot maine, daca gasesc o firma de mutari sa-mi dea masina...
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t 2003 VFR800 Interceptor 1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!
More goodies have come in, adica bara fata jos si vopseaua de etrieri
Daca mai rezolv si cu interiorul de Type-S ma declar aproape multumit (ca as fi vrut sa am si WeaponR-ul sau Megan Racing-ul).
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t 2003 VFR800 Interceptor 1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!