This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

VFR800 Interceptor 2003



 

(04-08-2013, 22:48)w33bb0 Wrote: Apai sa nu-ti bagi pistolu'n ele de gâlme din serpentinele de pe Cheia?!? Ba sa-ti baaagi! Bunatate de viraje si tre' sa le iei cu 30kmh, ca altfel faci revizia la tiru' de pe contrasens, ca se zbate mobra sub tine de zici ca-i un cal capiat! Am mers 350kmh ca sa ma dau si eu pe viraje si-am "apucat" vreo 3 din 30... Pe virajele mai largi e ok, da' pe acele de par e jale. Le iei cu pășitoarea daca-ti pasa de mobra si de tine. Da' macar m-am plimbat Icon_smile

Am plecat ieri dimineata singur din Bucuresti, pe la Ploiesti eram gașcă de 3 mobre, iar dupa Valeni ne divizasem si numaram vreo 6. Din pacate se cam aglomerase drumu' si i-am lasat in ritmu' lor, asa ca m-am dat singur pe Cheia-Sacele.


Vineri il pescuiau pe unu' (motociclist) dintr-un rau, iar duminica cand m-am intors eu, din cauza denivelarilor de pe serpentine, era sa intre altul in mine (tot motociclist) pentru ca l-a aruncat spre exteriorul virajului...
E frumos drumul ala, dar cam aglomerat.



Reply



 

Vad ca profiti maxim de vara si motor Icon_smile drumuri cat mai libere sa ai.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

(05-08-2013, 09:55)maruta Wrote: Vineri il pescuiau pe unu' (motociclist) dintr-un rau, iar duminica cand m-am intors eu, din cauza denivelarilor de pe serpentine, era sa intre altul in mine (tot motociclist) pentru ca l-a aruncat spre exteriorul virajului...
E frumos drumul ala, dar cam aglomerat.
Aia e, ca te scoate in afara, pentru ca nu-ti vine s-o lasi prea jos. Iar daca esti berbec si umbli la frana fata (cum am vazut pe unii ca fac atunci cand se panicheaza)... poti sfarsi foarte usor sub masina de pe contrasens.

(05-08-2013, 10:56)yulasinio Wrote: Vad ca profiti maxim de vara si motor Icon_smile drumuri cat mai libere sa ai.
Multam, Yula! Mi-e tare drag de ea, dar din pacate n-am suficient timp sa o umblu in mod corespunzator.
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 

Dupa 3 saptamani (aproape) de conservărit cu indarjire am scos-o intr-una din serile anterioare la plimbare. Tare bine fu! Da' aluneca asfaltu' ceva de speriat de cand a dat cu racoare p-afara... Uitasem cum e pe racoare Icon_smile
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 

- The luckiest motherf*cker ALIVE -
Sambata dimineata, ora 10, cam 12 grade arata mobra pe display, prietena zice sa mergem la Sinaia, sa vada piticu' expozitia de trenulete. Zis si facut, da' ma gandesc ca s-ar putea sa nu mai prind multe zile cat de cat okay pentru calarit si, cum voia sa mearga cu noi o prietena de-a ei, zic sa iau mobra. Picura usor. Pornim la drum pe la ora 10:30, nu inainte sa observ o mica... scurgere pe aripa fata. Aia e.
Pe la Breaza trecem in tărâmul fagaduintei: iese soarele, 18 grade, boboc de vreme. Sa-i dam gaz! Posada, stangu' spre asfalt, dreptu' spre asfalt (injur plasticele mele de gume), Sinaia, un mic drift (neplanificat, da' care m-a facut sa zambesc). Bun! Parcam, ma apuc sa ma dezechipez, arunc manusi, cagula, casca, brâu, tankbag in masina, o luam la pas prin Sinaia profitand de vreme. Pe la ora pranzului imi dau eu seama ca nu stiu unde-i cheia mobrei, da' nu ma ingrijorez, ca am obiceiul sa o arunc in casca atunci cand ma dezechipez. Zic: tre' sa fie in casca, in masina.
Ne ia un localnic cu masina lui si ne duce la plimbare pe la stana regala, zabovim p-acolo... ajungem la masina noastra si la mobra sa plecam inapoi. Siii... ȘOC!!! Cheia in contact. Vreo 6 ore statuse mobra pe strada cu cheia in ea. Ne minunam, scuipam in sân, intrebam băștinașii daca mai suntem in RO, hai sa plecam.
Da'... Ce-i asta scursa pe etrieri, discuri si janta fata? Hmmm, lichid de frana! Numar din ochi vreo 150ml, adica o baltoaca mica. Bun asa! Am descoperit si pe unde curge si am parcurs mental drumul pana la Bucuresti, cautand sa numar cam in cate locuri as avea nevoie de frana.
O ora si un pic mai tarziu parcam mobra sângerândă la birou, cu doar vreo 8-9 actionari ale franei pe tot drumul.
Acu' stiu de ce nu castig la loto Icon_smile Uhmmm... Nu, la loto nu castig ca nu joc, da' intelegeti ideea.
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 

Odata ce treci Carpatii se schimba ai mentalitatea poate ai de aia ai mai gasit mobra la locul ei Icon_biggrin
Pana la urma pe unde curge lichid de frana?

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

Bai, tu ai fost plecat atat de mult incat nu mai stii ca Sinaia e un fel de suburbie a Bucurestiului? Icon_smile Ce draci de Carpati am trecut?
Lichid pierde pe la o imbinare a traseului de frana. Am sa-i fac poze maine. Oricum o duc la iernat, iar baietii de acolo se vor ocupa.
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 

Norocos e putin spus...

Mah, tu ai pile la ingeri pazitori! (ceea ce nu e deloc rau).

Repara conducta, traseul, etc, curata cu m,ulta apa lichidul scurs si pregateste-o ca lumea de iernat.
Icon_evilNu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...Icon_evil





Reply



 

eu zic ca esti mai norocos ca esti intreg pe plasticurile tale Icon_smile)
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 

Am facut poza, da' n-am cum s-o pun momentan (ca mi-e lene de Tapatalk).
Pile... n-am, doar ca atunci cand conduci motocicleta in regim de masina e mult mai usor sa nu ai nevoie sa utilizezi frana. Iti trebuie doar vreo 50cm de spatiu ca sa poti scapa basma curata, vs. peste 160cm in cazul masinii. Si ii gasesti la nevoie, crede-ma Icon_smile Mi-a fost mila de cutia de viteze, da' ce sa-i faci.
Liviu, problema lor n-ar fi ca-s plastice, ci ca p-ala de pe spate l-am uzat excesiv pe mijloc si e patrat. Sta mai bine pe viraj decat dreapta Icon_smile Si-n plus: e mai fun cu driftu'! Am prins in Sinaia o zona unde decopertasera drumu' si era plin de praf si nisip. Cand i-am dat un pic de gaz m-am simtit... zpecial, ca sa zic asa Icon_smile
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 

joaca-te, joaca-te...
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 

Pai ma joc, altfel cum sa invat? Icon_smile
Mah, treaba e ca nu ma joc niciodata la limita la care chiar mi-as putea crapa capu'. Mobra se poate juli, ca se vopseste... o geaca, o casca... nimic nemaipomenit de grav.
Anyway, a fost o experienta extrem de utila pentru abilitatile de chilot de mobra, acu' fara misto. E drept ca puteam sa-mi propun sa fac drumul asta fara sa folosesc frana intr-o zi in care chiar aveam frane, da' n-a fost sa fie.
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 

bah weebo, yo nu-mi dau seama daca esti amator sau profesionist de senzatii tari Icon_smile
auzi da tu ai strada particulara pana la Sinaia? ca eu m-am intors ieri seara pe la 8-9 si tot era trafic si trebuia sa franez oricata frana de motor as pune. sa mergi stiind ca pierzi lichid de frana mi se pare din filme Icon_biggrin



Reply



 

frana cu spatele mah Icon_biggrin
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 

(14-10-2013, 12:49)kinky_boy Wrote: bah weebo, yo nu-mi dau seama daca esti amator sau profesionist de senzatii tari Icon_smile
Mare amator de senzatii profi Icon_biggrin

(14-10-2013, 12:49)kinky_boy Wrote: auzi da tu ai strada particulara pana la Sinaia?
Da, e un drum privat. E in regim de time-sharing cu alti cativa.

(14-10-2013, 13:10)LIVIU_CTS Wrote: frana cu spatele mah Icon_biggrin
Nu pui tu poze cu mobre de pomana Icon_wink
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 

(14-10-2013, 14:27)w33bb0 Wrote: Nu pui tu poze cu mobre de pomana Icon_wink

? ha
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 

Adica stii si tu manevra cu frana de mana Icon_smile
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 

lost...Icon_rolleyes2
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 

Deci update: vinerea trecuta am lasat-o la baietii de la Dual Tours (da, stiu, sunt Yamaha, da' au primit recomandari bune, plus ca acolo am s-o bag si la hibernat) cu instructiuni de reparare a franei. Ieri m-au sunat intr-un final exasperati ca si-au dat seama de unde-i buba si ca nu-i de la frane, ci de la furca. Respectiva furca curgand printr-un loc care nu se vede d-afara si ca au trebuit sa descompuna un pic la ea, pentru ca nu isi dadeau seama nici morti de unde era scursura. Acu' astept nota pentru impresie artistica si... s-o bag la dospit. Pare-se ca va fi undeva la 450-500 de lei toata povestea. Mi-au mai dat niste preturi mai speciale la consumabile (placute, kit lant, fluide, anvelope) pentru la primavara cand ar trebui s-o scot.
Nu stiu daca imi vor permite raceala si vremea sa mai dau o tura pe anu' asta, da' eu incerc Icon_smile
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 

vremea la noi e ceas Icon_biggrin.
deci tie iti curgea ulei din furca si tu ai crezut ca e lichid de frana? cum satan?
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2026 - All Rights Reserved.