Wagner
Posts: 799
Threads: 4
Thanks Received: 18 in 17 posts
Thanks Given: 41
Joined: Jun 2011
|
|
Filmata in Buc.... Cand spumele marii au reusit sa filmeze?? (orasul asta e plin la orice ora din zi si din noapte)
Masina e o caricatura, in cel mai bun caz...
Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...
|
magos
Posts: 448
Threads: 5
Thanks Received: 8 in 8 posts
Thanks Given: 40
Joined: Oct 2010
|
|
Stai sa vezi ce vad eu la Paris, acum, la salon...  ma pregătesc pt o doza de soc si ras (in cel mai bun caz)  )
|
kmr
Posts: 1,706
Threads: 6
Thanks Received: 51 in 48 posts
Thanks Given: 37
Joined: Jun 2012
|
|
Ati condus-o sau de ce ziceti? Va referiti la aspect? Aspectul e chestie de gusturi iar daca n-ati condus masina nu stiu cata relevanta au parerile astea.
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Nu comentez de masina dar reclama e socanta
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
kinky_boy
Posts: 5,250
Threads: 44
Thanks Received: 103 in 90 posts
Thanks Given: 32
Joined: Aug 2011
|
|
ti se pare ca e masina de james bond?
am mers eu cu i30 si la 100 si de cai trage sa moara, consuma bine de tot, iar in curbe zici ca esti pe valuri, masina buna sa te duca din a in b, altfel este doar wanna be, ceea ce a fost hyundai dintotdeauna, personal prefer dacia oricand pentru diferenta de pret.
ciudat este ca Honda s-a luat dupa acesti wanna be cu o mie de dungi pe masina si arata de zici ca le-a lovit un camion in parcare, a se vedea noul hrv, fit
|
magos
Posts: 448
Threads: 5
Thanks Received: 8 in 8 posts
Thanks Given: 40
Joined: Oct 2010
|
|
13-08-2014, 14:18
(This post was last modified: 13-08-2014, 14:19 by magos.)
|
kmr
Posts: 1,706
Threads: 6
Thanks Received: 51 in 48 posts
Thanks Given: 37
Joined: Jun 2012
|
|
13-08-2014, 16:18
(This post was last modified: 13-08-2014, 16:20 by kmr.)
Ideea e ca reclama e facuta sa atraga. Altfel, pentru Bucuresti este o masina foarte buna, am mers cu ea in Bucuresti si n-am simtit nevoia de mai mult. Asa fac majoritatea reclamelor, atrag. Despre consum avem impresii diferite pt ca in aproximativ 2 saptamani de traffic urban, consumul era sub 5% ( vorbesc de 1,4 diesel de 100 cp ) , consum care mi se pare decent. Sau poate e mult si atunci inteleg.
Acum am vazut ca tu vb de i30, eu vorbeam de i20.
i30, motor de 1,4 benzina, mers 95% in oras, consum 8% parca. Masina lenesa dar destul de dotata sau mai bine zis cu dotari decente.
|
kinky_boy
Posts: 5,250
Threads: 44
Thanks Received: 103 in 90 posts
Thanks Given: 32
Joined: Aug 2011
|
|
mergea o reclama cu tineri sau ceva practic, in nici un caz cu james bond care se da cu trotineta in dirfturi
nu te contrazic, dar cifrele tale il contrazic pe producator si la putere si la consum. eu am mers cu un benzinar si n-a fost deloc convingator
|
kmr
Posts: 1,706
Threads: 6
Thanks Received: 51 in 48 posts
Thanks Given: 37
Joined: Jun 2012
|
|
Cifrele mele sunt de pe cb al mașinii Mirelei. i20 l-a avut până a venit asta, i30 pe benzină și pot să mă uit exact și să fac o poză
|
kinky_boy
Posts: 5,250
Threads: 44
Thanks Received: 103 in 90 posts
Thanks Given: 32
Joined: Aug 2011
|
|
o fi mai gabi, eu pe site la ei n-am vazut motorizarea de zici tu si nici consum sub 5 la 1.4l. Poate o fi modelu vechi cu alte motoare.
http://hyundai-motor.ro/i20
|
kmr
Posts: 1,706
Threads: 6
Thanks Received: 51 in 48 posts
Thanks Given: 37
Joined: Jun 2012
|
|
Dracu sa-l ia, era un diesel cu nr rosii asa ca nu stiu ce motorizare era, am presupus ca era 1,4 CRDI. Pe i30 stiu sigur ca e un 1,4 benzina de 100 cp ca ala diesel de 1,4 venea prea tarziu.
|
Wagner
Posts: 799
Threads: 4
Thanks Received: 18 in 17 posts
Thanks Given: 41
Joined: Jun 2011
|
|
Am condus i20, modelul anterior (benzina) si in mod clar nu mi se pare ceva notabil. Masina aproape noua, mai putin de 20k km pe ceas. Sunt convins ca modelul nou nu e revolutionar, comparativ cu cel vechi. Deci, la ce folos sa ii faci o reclama gen James Bond and shit?
Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...
|
Delphi
Posts: 715
Threads: 3
Thanks Received: 28 in 27 posts
Thanks Given: 11
Joined: Jun 2012
|
|
De ce? Simplu: ca sa o vinzi.
|
The following 1 user says Thank You to Delphi for this post:
• magos
kinky_boy
Posts: 5,250
Threads: 44
Thanks Received: 103 in 90 posts
Thanks Given: 32
Joined: Aug 2011
|
|
adica sa-ti minti posbilii clienti, buna tactica de vanzari  ... reclama era pentru india din ce am citit, asa ca oricum aia se cred james bond si in tata nano
|
kmr
Posts: 1,706
Threads: 6
Thanks Received: 51 in 48 posts
Thanks Given: 37
Joined: Jun 2012
|
|
14-08-2014, 11:28
(This post was last modified: 14-08-2014, 11:41 by kmr.)
Sunt curios la ce te refri cand zici ca minti clientii. Eu si cand aveam Oltcit, MAtiz, etc tot credeam ca am cea mai buna masina din lume  ))
N-am vazut in clipul ala nicio cifra sau alt element pe care sa-l poti demonstra ca e mincinos. Cam asa functioneaza industria de publicitate. Rolul reclamei este sa stimuleze potentialul client sa ajunga la dealer. Doar nu vrei sa spui ca Nissan Juke zboara sau ca Citroen se transforma... Sau, cine mai stie? Poate daca am timp mai caut vreo 100 reclame de genul "ireal" pe care le poti incadra la minciuni dar imi e frica ca iti daram visele  ))
Uite o reclama realista. Mi-as cumpara si eu piulita d-aia :
https://www.youtube.com/watch?v=Dxy4n0UT82o
|
kinky_boy
Posts: 5,250
Threads: 44
Thanks Received: 103 in 90 posts
Thanks Given: 32
Joined: Aug 2011
|
|
14-08-2014, 11:43
(This post was last modified: 14-08-2014, 11:48 by kinky_boy.)
mda, este masina perfecta de getaway pentru james bond ... exact in genul "zboara puiule zboara"!
@kmr - lol, cred ca ai trecut in extrema in care te faci ca nu intelegi mesaju unei reclame si o iei adliteram  Hyundai nu a reprezentat niciodata nici vreun james bond, nici vreo masina sportiva, nici nimic ... cum ziceam zboara puiule zboara
|
magos
Posts: 448
Threads: 5
Thanks Received: 8 in 8 posts
Thanks Given: 40
Joined: Oct 2010
|
|
|
kmr
Posts: 1,706
Threads: 6
Thanks Received: 51 in 48 posts
Thanks Given: 37
Joined: Jun 2012
|
|
14-08-2014, 11:50
(This post was last modified: 14-08-2014, 11:53 by kmr.)
Cine kkt e James Bond asta? Un personaj fictiv care face lucruri imposibil de facut in real life. Tu vrei o masina credibila pentru unii care cred ca James Bond exista si ca faptele lui din filme sunt reale? Interesant punct de vedere.
L.E. Misto reclama Mariuco, perfect credibila  )) Gasesti una si cu EP3?
@kinky_boy : nu ma uit de mult la reclame. Ghici de ce?
|
kinky_boy
Posts: 5,250
Threads: 44
Thanks Received: 103 in 90 posts
Thanks Given: 32
Joined: Aug 2011
|
|
hai ca o dai in diverse, un produs il asociezi cu ceva care il reprezinta, dar in aceasta situatie sunt convins ca Intelligence Bureau din india va primi o flota intreaga de i20 pentru toti agentii de teren 
happy now?
|
kmr
Posts: 1,706
Threads: 6
Thanks Received: 51 in 48 posts
Thanks Given: 37
Joined: Jun 2012
|
|
N-o dau in diverse deloc. Am mai spus care e rolul unei reclame. Cred ca tu ai luat-o adliteram cand ai crezut ca e masina potrivita pt James Bond. Nu mi-ai zis nimic de reclamele la Juke  sau la Citroen
|
|