This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

2008 CIVIC FN1 TYPE-S

ultima vizita facuta la "serice-ul de roti" am facut-o sa vad de ce-mi bat rotile la viteza. ma gaseam plumbi, poate jantele....jantele ar trebui tratate putin cu atentie, nu e nimic grav dar ar trebui puse "la linie" dar problema vine de la cauciucuri.
semislikurile mele in al 4lea sezon si-au dat duhu'. mai eact, cele de pe pastea st. au banda de rulare deformata, probabil inserti rupte. nu e f mare abaterea dar se pare suficient cat sa faca probleme de la 130-140 in sus.
cu ocazia schimbarii rotilor pt sezonu cacacios de iarna, am scapat si de chestiile deranjante ce le simtean la franare. deci , dupa schimbarea fuzetelor, franele sunt ok, nu mai bat, nu mai vibreaza, totul venea de la cauciucuri. a ramas doar un sunet de frictiune dupa o calarire intensa a fanelor, banuiesc un pistonas care nu se retrage cand se incing franele. am cumparat un set de garnituri, la primavara deschid etrierii sa vad ce e acolo. dar ma bucur ca nu se mai duc discurile Icon_biggrin
bai, cata bataie de cap iti poate da doua cauciucuri....Icon_smile
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat

Reply

am pus și eu niste kumho pe 2.2 și acu ia la a 3 echilibrare in 30k ... când michelin-urile au avut 2 in 75k. cred ca e foarte importanta locația unde sunt produse !

Reply

mah, io nu pot spune ca n-am prins capcane pe drum. oi fi eu manica, ocolesc trasee proaste, drumuri sparte, nu urc borduri, etc., dar sunt capcane pe care le servesti. de obicei mi se strange stomacu cu gandu la telescoape, dar se pare ca gumele sunt mai sensibile. nu m-as grabi sa acuz cauciucu'. astea-s drumurile si e din ciclu' "patzashti".
acumm ramane asa, la primavara tre' roti la rs si sunt 230 oioro bucata.

Reply

aici gropi nu-s ...so guma made in china ... Icon_sad

Reply

in sfarsit vesti bune cu franele  Icon_biggrin  ... eu am fost norocos, pana acum n-am avut cauciucuri deformate, dar fac slalom maxim si stiu cam pe unde merg, insa asa cum zice si Liviu sunt inveitabile situatiile in care le servesti ca n-ai scanner la ochi Icon_smile
Doar unul de iarna de la o diferenta de nivel pe dn1 atunci cu patania cu coloratii de ma pandeau pe autostrada, dar am pus mai degraba pe varsta anvelopei de vreo 10 ani

anu asta n-am mai echilibrat nimic ca erau niste cozi infernale, le-am urcat eu direct pe masina si sunt Părul sau lâna care acoperă pielea unor animale. le-am dat un 200, char si anu trecut stiu ca parca nu le-am echilibrat doar le-am verificat. vorbesc de falkenurile eurowinter.

Reply

https://www.youtube.com/watch?v=DneMYqY1x_Q

Reply

Pune mă și o poză cu rezultatul nu numai run-ul Icon_smile

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.

Reply

dyno cu 20% pierdere boost (curea sau tubulatura, trebuie sa verific)

Attached Files Thumbnail(s)

Reply

Asta la cati km trebuie servisat?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.

Reply

70.000. cica nu exista kit de rebuild, il trimiti la aia la rotrex si iti dau ei altul nou contr unei sume

Reply

da ce urca asa greu in ture? dureaza o vesnicie de cand incepe accelerarea si pana la limitare

Reply

e in tr 4 sau 5, nu mai retin

Reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Theme © 2014 iAndrew