This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

'06 Accord 2.2 i-ctdi



 
#21

Pe lings asta e prețul, lanț distributie, lanț pompa ulei, 2x intinzatoare, 5x ghidaje, șuruburi de montaj si cam atât.
Am găsit pe ebay doar ce tine de distribuție fara pompă de ulei, întinzătoare/ghidaje făcute de Arco taiwan si lanțul de swag germania, cu 200€ mai ieftin decât OEM, dar parca nu m-aș risca.

Si aici un preț dar nu au de toate, plus ca nu au pe stock.

http://japserviceparts.co.uk/timing-chai...honda.html






 
#22

la vremea ei o vedeam ca pe o masina la care ii pui jante si atat. sper sa faca mai multi purici decat cealalta la tine Icon_biggrin
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat






 
#23

Lasa Lings in pace ca au preturi mari si incearca sa iei din state daca poti, iesi mult mai ieftin.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 
#24

(22-03-2015, 18:31)yulasinio Wrote: Lasa Lings in pace ca au preturi mari si incearca sa iei din state daca poti, iesi mult mai ieftin.
Pe eBay nu găsesc nimic pe state ...






 
#25

(22-03-2015, 14:20)LIVIU_CTS Wrote: la vremea ei o vedeam ca pe o masina la care ii pui jante si atat. sper sa faca mai multi purici decat cealalta la tine Icon_biggrin
Mane cealaltă am luat-o ca am prins-o la preț foarte bun si am fost oarecum curios sa vad cum se comporta, staim de la început ca nu o sa facă purici la mine !






 
#26

Nu cred ca gasesti pe ebay. Eu le-am luat de la dealer de acolo si am iesit mult mai ieftin.
Iti trebuie pe cineva in State sa le plateasca si sa ti le trimita.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 
#27

Hai sa va aud, ce freacă pe acolo ?
Eu bănui lanțul/intonzatoru pompei de ulei .

Am demontat cureaua de accesorii si zgomotul e la fel .

https://youtu.be/06jKnFLe_84






 
#28

Fulia?






 
#29

In spate la capac e distributia. Daca in fata nu freaca nu ramane decat ea. Nu are geamulet sa verifici daca intinzatorul e la maxim?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 
#30

Mai are un pic pana ajunge la maxim întinzătorul, ...oare sa scap doar cu el ?
Măruța zgomotul din zona aia ar veni, acum nu stiu exact ce ar putea fi .
Ideea e ca sus nu se aude așa de puternic, deci buba e undeva jos, bine acolo sunt si întinzătoarele ....






 
#31

Deja 3500km cu titiu' fara probleme, majoritatea făcuți pentru a adormi bebele Icon_smile zgomotul de râșniță e inca acolo, deocamdata il las așa, am reușit week end ul asta sa scap de niste vibrații urate atunci când puneai frana, nici CRX ul nu făcea așa chiar daca avea un rulment dus pe fata.

Prin urmare am desfăcut jucăriile si am luat fata noua la discuri, am gresat culisanții si am găsit etrierul & discul dreapta relativ slab strânse, fata de cele de pe stânga.
Acum e lina franarea, mai umblam acolo peste 10-15k când va trebui sa schimb plăcutele si eventual gumele.

Am primit intre timp un set de covorașe OEM, pe care sper sa nu le murdăresc prea repede.






 
#32

(16-04-2015, 08:43)Toyboy Wrote: Deja 3500km cu titiu' fara probleme, majoritatea făcuți pentru a adormi bebele Icon_smile


Mama cati am auzit ca au facut plimbari fara numar sa adoarma bebele Icon_smile) Am fost si eu fff aproape de a iesi la plimbare noaptea cu unul din boraci, dar am scapat fara Icon_wink
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"






 
#33

Am facut si eu plimbari, dar nu prea multe. De obicei, adormea tun dupa 3-4 km... Mai faceam inca vreo 14, in orice caz, pentru placerea de a conduce in conditii de trafic lejer sau (aproape) inexistent (noaptea, dimineata de wekkend)...

Mai ai un pic de rabdare, intai faza cu adormitul, apoi incep sa rada cand turezi motorul..
Si dupa un alt interval de timp, este foarte posibil sa fii intrebat "Tati, mergem tare? Hai sa mergem tare.." cand sunteti fara mama in masina si "Tati, de ce mergi asa tare? Mergi mai incet..." cand sunteti cu mama..
Am patit faza asta si m-am amuzat enorm la vremea respectiva.HappyHappyHappy

Acum suntem la faza la care isi pune singura centura, indiferent daca sta pe scaunul dedicat sau pe bancheta (deh, a crescut si nu mai e o problema).
Icon_evilNu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...Icon_evil








 
#34

Ma aștept la orice, mai ales ca știm cu cine seamănă Icon_smile
Una peste alta, pare se ca tre sa schimb lanțu de la bicicleta.
Știam de când am luat-o ca exista posibilitatea ca zgomotul sa fie de acolo, acum se confirma.
Am scăpat d vag-urile din dotare, așa ca tre sa îmi fac timp si sa operez fara timpi moți.






 
#35

Cautam masina nr 2, am dat de ceva M pack, dar mi-a luat fata cu vreo 2h un conațional.
Vine week end ul si parca as trage o tura la mare cu "bicicleta"






 
#36

Ai mai făcut ceva cu lanțul?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 
#37

(29-04-2015, 09:25)yulasinio Wrote: Ai mai făcut ceva cu lanțul?
Deocamdata nimic ....






 
#38

(29-04-2015, 15:05)Toyboy Wrote:
(29-04-2015, 09:25)yulasinio Wrote: Ai mai făcut ceva cu lanțul?
Deocamdata nimic ....
Am găsit ceva de la FAI, dar incomplet, doar distribuție si nu interesează daca nu au si de la pompa de ulei.
Așa ca cred ca voi comanda de la Tegiwa cu ceva discount.
Deocamdată bicicleta rezista Icon_smile






 
#39

10.000 de km, acu nu prea am ce sa va zic, decât veșniciile povesti despre consum, care la mine nu e mic Icon_smile

A început epopeea becurilor arse, la interior 1, pe la stopuri vreo 2 Icon_smile

In rest urmează ulei in motor si in cutie, si cred ca pe la toamna ceva gume !

M-am descurcat si de kit-ul întreg la distribuție si pompa de ulei, la preț foarte bun.
Aștept să-mi vina piesele să-mi fac timp sa ma apuc de meșterit.






 
#40

Pana la urma, se dovedeste a fi o masina foarte OK pentru nevoile tale. Becurile se ard asa, ca sa o mai bagi si tu in seama...Icon_wink





Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.