This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

'06 Accord 2.2 i-ctdi

Bai deci s-a dat drumu la poze ...
Cam asta e masina Icon_wink
Am comandat un set de presuri, ca venea dezbrăcata rău, si am tras un ochi pe net după lanțuri, tensoare si ghidaje ...900€ e toată distracția.
Deocamdată nu suna tare, așa ca mai stau pana ma obișnuiesc cu suma !

Cand am fost in Japonia, l-am cunoscut pe unul la Motegi care lucrase la designul acestei masini, cu multi ani in urma. Desi este destul de vechi, mie mi se pare si acum destul de modern.
Arat bine pentru km pe care ii are...

(21-03-2015, 22:52)maruta Wrote: Cand am fost in Japonia, l-am cunoscut pe unul la Motegi care lucrase la designul acestei masini, cu multi ani in urma. Desi este destul de vechi, mie mi se pare si acum destul de modern.
Arat bine pentru km pe care ii are...
Mie îmi place mai mult decât actualul model .

arata bine man. e cam scump 900 euro. cu manopera cu tot?

(eu am luat pt Audi 3.0 TDI V6 , 4 lanturi + intinzatoare, 24 tacheti , 24 culbutori , segmenti si cuzineti biela 1400 euro in DE)

Unde ai găsit prețul ăla?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.

Pe lings asta e prețul, lanț distributie, lanț pompa ulei, 2x intinzatoare, 5x ghidaje, șuruburi de montaj si cam atât.
Am găsit pe ebay doar ce tine de distribuție fara pompă de ulei, întinzătoare/ghidaje făcute de Arco taiwan si lanțul de swag germania, cu 200€ mai ieftin decât OEM, dar parca nu m-aș risca.

Si aici un preț dar nu au de toate, plus ca nu au pe stock.

http://japserviceparts.co.uk/timing-chai...honda.html

la vremea ei o vedeam ca pe o masina la care ii pui jante si atat. sper sa faca mai multi purici decat cealalta la tine Icon_biggrin
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat

Lasa Lings in pace ca au preturi mari si incearca sa iei din state daca poti, iesi mult mai ieftin.

(22-03-2015, 18:31)yulasinio Wrote: Lasa Lings in pace ca au preturi mari si incearca sa iei din state daca poti, iesi mult mai ieftin.
Pe eBay nu găsesc nimic pe state ...

(22-03-2015, 14:20)LIVIU_CTS Wrote: la vremea ei o vedeam ca pe o masina la care ii pui jante si atat. sper sa faca mai multi purici decat cealalta la tine Icon_biggrin
Mane cealaltă am luat-o ca am prins-o la preț foarte bun si am fost oarecum curios sa vad cum se comporta, staim de la început ca nu o sa facă purici la mine !

Nu cred ca gasesti pe ebay. Eu le-am luat de la dealer de acolo si am iesit mult mai ieftin.
Iti trebuie pe cineva in State sa le plateasca si sa ti le trimita.

Hai sa va aud, ce freacă pe acolo ?
Eu bănui lanțul/intonzatoru pompei de ulei .

Am demontat cureaua de accesorii si zgomotul e la fel .

https://youtu.be/06jKnFLe_84

Fulia?

In spate la capac e distributia. Daca in fata nu freaca nu ramane decat ea. Nu are geamulet sa verifici daca intinzatorul e la maxim?

Mai are un pic pana ajunge la maxim întinzătorul, ...oare sa scap doar cu el ?
Măruța zgomotul din zona aia ar veni, acum nu stiu exact ce ar putea fi .
Ideea e ca sus nu se aude așa de puternic, deci buba e undeva jos, bine acolo sunt si întinzătoarele ....

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Theme © 2014 iAndrew