yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Te-ai convins de vag ha? Sper ca nu si conduceti dupa beri
Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
eram convins de mult.., azi a ramas fara frane, noroc ca era undeva in poligon, .... dupa o frana mai tare, pedala s-a facut beton si trebuia ceva sala sa opresti masina .... asa ca azi i-am schimbat servo...urmeaza maine sa amorsez pompa si sa termin !
Nici vorba de condus, avem pilot automat de ne duce acasa !
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
26-06-2014, 18:25
(This post was last modified: 26-06-2014, 18:27 by Toyboy.)
ieri mers sa probez ceva diesel pentru familie.., de la romani !n-am scapat de ei pana nu i-am dat o tura cu polizoru'
la inceput au fost : aaa frumoasa dracia, merge jumatate cat asta (a lui) ? zic : nuuu... nici pe sfert nu merge, e batrana, nu vezi ca, curg tablele pe ea  )
... si i-am dus  .... s-a terminat cu aplauze, inregistrari pe telefon la 8000rpm si declaratii foarte sincere ca nu se asteptau sa mearga in halul ala
nu avea rost sa mai discutam despre germana lor diesel, care oricum nu mi-a placut !
am plecat acasa cu one big smile ON  )
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Cunosc sentimentul. Cand am fost acasa cu ITR-ul am plimbat niste prieteni care erau tot cu pisicute in gura, dar cand au simtit micutul 1.8 aspirat s-au schimbat la fata
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
The following 1 user says Thank You to yulasinio for this post:
• Toyboy
magos
Posts: 448
Threads: 5
Thanks Received: 8 in 8 posts
Thanks Given: 40
Joined: Oct 2010
|
|
 ) e bine asa, iti aduce aminte de ce esti mandru de Honda ta
|
The following 1 user says Thank You to magos for this post:
• Toyboy
maruta
Posts: 1,772
Threads: 18
Thanks Received: 71 in 58 posts
Thanks Given: 45
Joined: Dec 2010
|
|
Am avut si eu onoarea sa merg cu polizoru' lu' Traian, acum multi ani (  ). Ma amuz cand mai aud povestiri dintr-astea cu pisicute si haudiuri...
|
The following 1 user says Thank You to maruta for this post:
• Toyboy
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
27-06-2014, 16:01
(This post was last modified: 27-06-2014, 16:03 by Toyboy.)
(27-06-2014, 14:44)maruta Wrote: Am avut si eu onoarea sa merg cu polizoru' lu' Traian, acum multi ani ( ). Ma amuz cand mai aud povestiri dintr-astea cu pisicute si haudiuri...
cand ai mers tu, era pisicuta rau, acu e da mai spre pitbull nitel 
oricum, si eu am mers cu coafeza si ATR-ul tau  asa ca suntem chit
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
(27-06-2014, 13:03)magos Wrote: ) e bine asa, iti aduce aminte de ce esti mandru de Honda ta
sa stii ca am ras ca prostu' singur in masina, vreo 20km pana acasa ... da, de multe ori e buna o experienta d'asta ii mai arati fierului un pic de dragoste
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
(27-06-2014, 12:44)yulasinio Wrote: Cunosc sentimentul. Cand am fost acasa cu ITR-ul am plimbat niste prieteni care erau tot cu pisicute in gura, dar cand au simtit micutul 1.8 aspirat s-au schimbat la fata 
sa stii ca am prieteni care cred ca imi iau % fain de la Honda, ca le fac atata reclama ... pe zi ce trece apreciez mai mult cazanu' cand vad coada de germane si nu numai la un atelier de cutii automate din zona !
Nici nu vreau sa iti mai spun ce citesc de 2-3 saptamani pe forum-uri la volsvagan, haudi, bembeu....  )
|
kinky_boy
Posts: 5,250
Threads: 44
Thanks Received: 103 in 90 posts
Thanks Given: 32
Joined: Aug 2011
|
|
gata n-o mai vinzi 
technologia asta le omoara ... mai bine mai vechi, mai simplu si mai de incredere
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
(27-06-2014, 16:41)kinky_boy Wrote: gata n-o mai vinzi 
technologia asta le omoara ... mai bine mai vechi, mai simplu si mai de incredere 
razvane, o vand, la alt " nebun" ca mine .... deci poti sa stai linistit ca nu cred ca isi gaseste alt stapan
am schimbat placutele la golf, si stii cum e cu senzori de tocire bla bla bla... fiind grabit cu politia in spate, si nervi d'astia tehnologici, gen de ce doar pe o parte ii senzor, pe cealalta nu  ... am luat frumos patentu si am taiat si mama senzorilor de pe placuta  ) spunand : old school baby ... yo stiu cand tre sa va schimb, nu voi  )))
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Haha, poate nici nu mai e masina la tine pe cand trebuiesc schimbate iarasi
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
(27-06-2014, 16:57)yulasinio Wrote: Haha, poate nici nu mai e masina la tine pe cand trebuiesc schimbate iarasi 
pai, e pe punct de plecare, ii ajung 300.000 km, treaba e data dracu', nu gasim un EK3 sa ne placa  !
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
Stie cineva de unde poate proveni un fluiereat doar in accelerare in a6-a la un CL7 2.2 ? in rest cutia se misca sublim !
Oare sa fie de la nivelul uleiului ?
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
nimeni nimic ?
deci vrea dinozauru' sa-si ia accord cu km garla si nu-i da-ti o mana de ajutor ?
nu-i bai, va fac in ciuda asa de dimineata
|
BogdanT
Posts: 1,729
Threads: 12
Thanks Received: 26 in 25 posts
Thanks Given: 16
Joined: Oct 2010
|
|
Traian, io stiu de la tata ca daca fluiera cutia, era lipsa ulei in ea. Acum io nu's expertu' lu' peste prajit sa iti spun sigur...
Gizaz, 372k km??? Ai luat-o?
Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"
|
maruta
Posts: 1,772
Threads: 18
Thanks Received: 71 in 58 posts
Thanks Given: 45
Joined: Dec 2010
|
|
Dizăl, fuge de rupe chiar si la 4500 rpm...
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
De ce tot mazgalesti threadul asta cu tot felul  nu-ti fie frica sa creezi alte threaduri
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
nu iau ca nu-mi place chestia cu fluieratu', plus ca a fost suflata prost... vroiam asa o parere
Maruta m-am prins
Yula, am zis sa pun toate balariile aici sa nu murdaresc prin alta parte, pe mine nu ma deranjaza
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Pai de aia avem sectiune de offtopic, poti pune ce vrei acolo in limita bunul simt desigur
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
|