This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

´89 Honda CRX 1.6i 16v Silver (ED9)



 

Păi credeam că știu asta, că sunt JDM autentic Icon_smile Ce, la Del Sol VTI Nu taie gazul într-a cincea? Mie mi-l tăia și la D16Y8 dar nu mai știu la ce turație.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk






 

E aiurea asa, e ca la tiruri Icon_razz
A mea limiteaza la 8000 rot/min acum, deci pot prinde o iuteala maxima de 222km/h Icon_wink (CRX ED9)
Mai mult de 200km/h nu am dat la Del Sol, dar nici nu ma tine deocamdata, mai am multe de schimbat pe la suspensie... (Del Sol VTI)






 

Stai așa să înțeleg. Îți taie gazul la 8000 rpm indiferent de treapta de viteză?

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk






 

La ED9 da, pt ca nu mai e softu stock iar la Del Sol nu am avut unde sa dau mai mult de 205km/h ca sa aflu la cat limiteaza intr-a 5-a.






 

Mă, la Del Sol ai soft stoc? Dacă da, la cât îți taie gazul ?

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk






 

Pe la 8200 sau 8400, sincer nu prea ii dau capeti la Del Sol, nu prea am incredere Icon_wink






 

am uitat ca tu esti JDM original sorry credeam ca e ceva in neregula cu masina ta.
pai p28/p30 scrie pe tine Icon_wink






 

N-am facut poza dar la 100 km/h, in treapta a cincea am 3400 rpm.






 

da mah da masina ta nici nu trage ca a lui, pune si tu un fd d-ala sa traga si a ta tare ca ai ramas in urma printre crx-uri Icon_razz






 

Bine mă, așa o să fac :p . Deocamdată nu fac asta. Nu e problemă, cineva trebuie să fie și ultimul. Ce ne-am face dacă am avea toți mașini cu grafic dyno bun dar am merge la consum? :p

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk






 

Cred ca pe asta o tine stock, are destule modificari pe civic.
Una de ruga si una de fuga, lafel ca si mine, numai ca el mai are alta si pt namol Icon_smile






 

kmr are la suflet coafezele Icon_biggrin eg-ul e la vanzare






 

(16-04-2014, 11:44)kmr Wrote: N-am facut poza dar la 100 km/h, in treapta a cincea am 3400 rpm.

si eu vreo 3800






 

Bun final drive-ul ala Icon_smile






 

is cu ochiu pe consum deocamdata .... 300 km cu juma de rezervor ... da doamne inca 300 Icon_smile))

promit ca imi lipesc TDI pe spate Icon_biggrin






 

e bine man, eu am fost acum la sibiu am facut vreo 570 cu un rezervor de 50l. sa vezi cat consuma kmr-u si merge numa Părul sau lâna care acoperă pielea unor animale. nu la consum ca mine Icon_razz






 

Io mai mult de 520 nu am reusit cu un plin...






 

daca chiar as merge la consum as trece lejer de 600, da nu pot sa merg ca n-am rabdare. mi se pare decent pentru mers in mare parte in limitele legale, imi e ciuda maxima cand dau bani la militie Icon_smile







 

(16-04-2014, 16:49)kinky_boy Wrote: e bine man, eu am fost acum la sibiu am facut vreo 570 cu un rezervor de 50l. sa vezi cat consuma kmr-u si merge numa Părul sau lâna care acoperă pielea unor animale. nu la consum ca mine Icon_razz

da, dar la Gabi e lux in masina, pana mea, obrazu subtire .... Icon_wink






 

(16-04-2014, 16:56)DeN1gRator Wrote: Io mai mult de 520 nu am reusit cu un plin...

faci softu ala odata ?





Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2026 - All Rights Reserved.