This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

´89 Honda CRX 1.6i 16v Silver (ED9)



 

Adica 5000 Eur banuiesc. Da o lista cu tot ce are masina :p






 

face kmru muzeu propriu Icon_smile
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat






 

Acu' am 5 Icon_biggrin






 

mane tu ai avion deja, stii cum e sa mergi cu d'astea si cred ca imi intelegi gandu de ce ma gandesc sa o dau Icon_wink
iti pun si lista ... da stai sa mi-o aduc aminte Icon_biggrin






 

cam asa ceva Icon_biggrin    






 

bombing it's ready     [Image: uva2u4uh.jpg]
prea multa benzina
aici deja e mai ok dar am luat prea mult in anumite zone. [Image: ave8u9y7.jpg]
dupa 4h de frecat masina pe sosele am ajuns la un rezultat final destul de ok.






 

treaba buna! pt fine tuning eu folosesc aceeasi bucata de strada cu run-uri doar pe un sens .
vezi ca mai conteaza si viteza CPU de la PC pt rezolutie in frame-uri Icon_smile






 

am terminat la capitolul electronica... astept bucuros sa trec itp-ul Icon_biggrin






 

oficial avem revizia la zi ... me happy Icon_biggrin[Image: a5yqe2an.jpg]






 

Felicitari! Cat ii valabila la voi si ce scor platesti ca sa o faci?

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 

mersi Iuliane, 1an, ~100€ cu tot cu drum 400km dus intors Icon_biggrin






 

Pff, si eu care am crezut ca astia ne baga mana in buzunar. Si aici e tot pentru un an dar e 55€ iar daca nu treci si trebuie sa revi este 30€ parca in 30 de zile.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 

aici depinde de "judet" au privatizat ITP-urile ... asta a fost mai ieftin da e la mama dracu.

una peste alta am facut si un consum : 3 insi in masina ~ medie de 120 avem undeva la 7/100.
singurul lucru ce e destul de enervant la calatorii d'astea mai lungi e FD-ul de 4.7






 

bine ca ai rezolvat, dar wtf? cum sa faci mah 400 de km ca sa-ti faci itp-ul? poate doar daca ai vreo pila acolo si numai asa poti sa treci altfel mi se pare hilar.
baieti nush care sunt castigurile voastre pe acolo, dar mie mi se pare ca nu o duceti mai bine decat in tara daca va plangeti de 50-100 euro/an sau tre sa faceti atata amar de drum.

veniti in tara ca aici cu 20-30 euro ai rezolvat-o pe 2 ani Icon_smile






 

razvan, se plang ca nu le mai raman suficienti bani de bere Icon_smile)
eu am platit putin peste 100 EUR pt 2 ani...
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"






 

Da ce mah banile mele trebuie sa mearga automat la stat? Icon_razz

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 

Big like, yula!!! Icon_smile)

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"






 

automat la cine ar trebui sa mearga?
statul prin modul lui de organizare iti impune sa fii civilizat. ai vrea sa nu platesti nimic si sa mergi pe strada impreuna cu alte masini cu frane proaste, pierderi de lichide, faruri lipsa si mai stiu eu ce probleme? de aia tre sa ii dai, da stii si tu asta Icon_smile
Ce ziceam eu e ca la salariile de afara sumele astea raportate la castigul pe un an sunt derizorii si chiar nu ar trebui sa ti se para mult sa zici, bai cati bani imi iau astia. Acuma daca tu vrei sa dai tot pe bere te inteleg Icon_smile






 

razvane rasnita mea ca si a ta nu are frane proaste sau pierderi de lichide ... etc
are alt motor, agaț cand ma baga pe canal si pana acu urla ca dracu, si gaze la greu Icon_wink
normal ca am pila la 400km si m-am dus, altfel nu trec niciunde.
M-am plans de drum pentru ca e incomoda, una peste alta am iesit ok per total macar sa fie asa in fiecare an.
Acum gandeste-te sa faci 100/km pe zi cu polizoru tau Icon_biggrin fain nu ??






 

pai asa e check treaba, ma gandeam ca te-ai dus atata drum si pierdut timp si bani doar ca e mai ieftin itp-ul acolo nu pentru pila Icon_smile

pai nu au probleme man ca avem noi grija de ele, da cine garanteaza vecinului de pe strada ca nu are a ta probleme sau cine iti garanteaza tie ca vecinul o ingrijeste la fel ca tine si nu are diverse probleme care sa te puna pe tine in pericol in trafic? ITP-ul. Mie mi se pare cat se poate de normal acest lucru, iar preturile pentru un an sunt acceptabile totusi, zic eu.
Si eu am avut gaze de "crv", dar cum eu de abia ajung la 10k km /an nu cred ca e vreo paguba, insa frane proaste, lipsa lumini pe frana, pozitii si altele care pot sa te puna pe tine sau altii in pericol trebuie verificate si verificarile astea costa.

Nici nu m-am gandit vreo secunda la confort cand ti-am zis, asta e o vrei scurta si infipta induri galagia si consumu Icon_smile cauta si tu o treapta de a 5-a mai lunga sa fie ok pt fd-ul asta.





Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2026 - All Rights Reserved.