This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

maruta: '02 Accord CH1 Type-R - H22A7



 

Dintr-o intamplare pe care am crezut-o cu totul nefericita la inceput eu mi-am luat o husa d-aia pentru bord si m-am obisnuit suficient incat s-o gasesc acum de-a dreptul ok.
Dincolo de cum arata, e cat se poate de utila vara. Iarna nu se intalneste cu masina.

Edit: multumesc pentru review-urile la gume!
civic



Reply



 

Maruta inca mai ceva cunostinte la Incov daca vrei ceva custom Icon_biggrin Icon_lol

Sent from my N4
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

si ce face covoru asta? sta la frane si curbe?



Reply



 

Am sa-mi pun folie si pe geamurile din fata, maxim cat permite legea.
Oricum, ma gandeam sa merg la un specialist sa-mi spuna daca totul e OK cu AC-ul meu.

Mi-am luat si niste LED-uri mai puternice pentru pozitii. Azi le voi monta.

[Image: IMG_1497_zpsa7424c14.jpg]

Desi am verificat la service farurile si sunt OK pe aparatul lor, am obeservat ca imi bat foarte jos si nu vad mai nimic noaptea.
Am sa mai merg inca o data sa le spun sa le ridice cumva...


LE: covorasul impiedica incingerea plasticelor de pe bord; ce am vazut eu in Australia erau tare urate, dar Vtin a luat unele care dadeau destul de bine montate...



Reply



 

Cat au costat led-urile si de unde le-ai luat?



Reply



 

Sa ai un pic grija cu ledurile astea ca se incalzesc foarte tare si se topesc (eu am patit-o cu 2 seturi), sa nu iti afecteze soclul.
Eu am scapat de grija luand unele Philips care sunt inchise (nu au ledurile asa libere).



Reply



 

(22-05-2013, 11:28)kmr Wrote: Cat au costat led-urile si de unde le-ai luat?

(22-05-2013, 11:31)DeN1gRator Wrote: Sa ai un pic grija cu ledurile astea ca se incalzesc foarte tare si se topesc (eu am patit-o cu 2 seturi), sa nu iti afecteze soclul.
Eu am scapat de grija luand unele Philips care sunt inchise (nu au ledurile asa libere).

LED-urile le-a comandat un coleg, nu stiu de unde exact, dar ma pot interesa. Sunt de 10 watti si au costat 140 lei setul.
Vanzatorul zice ca sunt Samsung dar nu vad sa scrie pe ele. Oricum par sa fie de calitate.
Si eu sper sa nu mi se incinga soclul prea tare..

(22-05-2013, 11:53)BogdanT Wrote: Maruta, folia pe geamurile fata nu este legala. Mai bine intreaba inainte la RAR sa fii sigur.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

(22-05-2013, 12:08)LIVIU_CTS Wrote: nu este legala nici un fel de folie pe fata.


Mda, stiam eu ceva, dar nu eram sigur. Parca legala este una cu transparenta foarte mare, care nu face aproape nici o treaba, decat in cazul in care se sparge geamul...



Reply



 

Dar la Civic e mai rece? Pana la urma, si la ala ai aceeasi problema: masina neagra, bordul negru, tapiteria neagra....



Reply



 

si cu AC si tot nu e bine !? pffff Icon_biggrin



Reply



 

Da, la Civic e alta treaba, de-asta vreau sa merg la un specialist.
Totusi, la Civic clima este automata si i-am schimbat freonul vara trecuta din cate imi amintesc.
Yula are dreptate cu culoarea...nu prea ai ce-i face, dar cred ca masinile de generatie mai noua stau mult mai bine la capitolul asta.



Reply



 

(22-05-2013, 14:44)maruta Wrote: Da, la Civic e alta treaba, de-asta vreau sa merg la un specialist.
Totusi, la Civic clima este automata si i-am schimbat freonul vara trecuta din cate imi amintesc.
Yula are dreptate cu culoarea...nu prea ai ce-i face, dar cred ca masinile de generatie mai noua stau mult mai bine la capitolul asta.
Deci mai degraba A/C nu face fata, fie e mai slab ca si conceptie, fie trebuie schimbat freonul.

Culoarea masinii conteaza foarte mult, si stiu eu de ce mi-am luat culoarea aia la masina. Happy Cui i se pare ca e "plictisitoare"... Pelvic

O comparatie intre civicurile noastre: http://phys.org/news/2011-10-silver-whit...ooler.html



Reply



 

eu totusi cred ca trebuie reincarcat AC-ul !



Reply



 

La mine la ATR, la autentificare, nu au facut gura la geamurile spate care sunt negre toate, dar s-au luat de xenoane, ca ei nu credeau ca le am din fabrica.

LED-urile ce le-am luat de curand nu le-am putut pune la ATR pentru ca nu intrau in gaura respectiva. Le-am pus la Civic si lumineaza aproape la fel ca faza scurta. Sper sa nu deranjeze noaptea...

   

   



Reply



 

Va frate ce puternice sunt.

Sent from my N4
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

Da, zicea unu' care vinde d-astea ca pot fi folosite si ca DRL.



Reply



 

Pai asta este si intentia mea.
Eu oricum foloseam farurile zi/noapte.



Reply



 

Maruta,
de unde ai luta becurile cu led?
Trebe sa schimb si eu becurile de pozitie cami sa ars unu de vreo saptamana.



Reply



 

(23-05-2013, 21:55)Dragos Wrote: Maruta,
de unde ai luta becurile cu led?
Trebe sa schimb si eu becurile de pozitie cami sa ars unu de vreo saptamana.

http://bec-led-auto.blogspot.ro/p/w3w-w5...w-t10.html



Reply



 

Merci de info.



Reply



 

Mutat discutia despre folii auto aici: http://www.hondatalk.ro/Thread-Folii-auto



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2026 - All Rights Reserved.