vtin
Posts: 611
Threads: 5
Thanks Received: 17 in 16 posts
Thanks Given: 96
Joined: Oct 2010
|
|
22-05-2013, 09:03
(This post was last modified: 22-05-2013, 09:05 by vtin.)
Dintr-o intamplare pe care am crezut-o cu totul nefericita la inceput eu mi-am luat o husa d-aia pentru bord si m-am obisnuit suficient incat s-o gasesc acum de-a dreptul ok.
Dincolo de cum arata, e cat se poate de utila vara. Iarna nu se intalneste cu masina.
Edit: multumesc pentru review-urile la gume!
civic
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Maruta inca mai ceva cunostinte la Incov daca vrei ceva custom
Sent from my N4
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
kinky_boy
Posts: 5,250
Threads: 44
Thanks Received: 103 in 90 posts
Thanks Given: 32
Joined: Aug 2011
|
|
si ce face covoru asta? sta la frane si curbe?
|
maruta
Posts: 1,772
Threads: 18
Thanks Received: 71 in 58 posts
Thanks Given: 45
Joined: Dec 2010
|
|
22-05-2013, 11:22
(This post was last modified: 22-05-2013, 11:24 by maruta.)
Am sa-mi pun folie si pe geamurile din fata, maxim cat permite legea.
Oricum, ma gandeam sa merg la un specialist sa-mi spuna daca totul e OK cu AC-ul meu.
Mi-am luat si niste LED-uri mai puternice pentru pozitii. Azi le voi monta.
Desi am verificat la service farurile si sunt OK pe aparatul lor, am obeservat ca imi bat foarte jos si nu vad mai nimic noaptea.
Am sa mai merg inca o data sa le spun sa le ridice cumva...
LE: covorasul impiedica incingerea plasticelor de pe bord; ce am vazut eu in Australia erau tare urate, dar Vtin a luat unele care dadeau destul de bine montate...
|
kmr
Posts: 1,706
Threads: 6
Thanks Received: 51 in 48 posts
Thanks Given: 37
Joined: Jun 2012
|
|
Cat au costat led-urile si de unde le-ai luat?
|
DeN1gRator
Posts: 2,519
Threads: 13
Thanks Received: 48 in 44 posts
Thanks Given: 3
Joined: Oct 2010
|
|
Sa ai un pic grija cu ledurile astea ca se incalzesc foarte tare si se topesc (eu am patit-o cu 2 seturi), sa nu iti afecteze soclul.
Eu am scapat de grija luand unele Philips care sunt inchise (nu au ledurile asa libere).
|
maruta
Posts: 1,772
Threads: 18
Thanks Received: 71 in 58 posts
Thanks Given: 45
Joined: Dec 2010
|
|
(22-05-2013, 11:28)kmr Wrote: Cat au costat led-urile si de unde le-ai luat?
(22-05-2013, 11:31)DeN1gRator Wrote: Sa ai un pic grija cu ledurile astea ca se incalzesc foarte tare si se topesc (eu am patit-o cu 2 seturi), sa nu iti afecteze soclul.
Eu am scapat de grija luand unele Philips care sunt inchise (nu au ledurile asa libere).
LED-urile le-a comandat un coleg, nu stiu de unde exact, dar ma pot interesa. Sunt de 10 watti si au costat 140 lei setul.
Vanzatorul zice ca sunt Samsung dar nu vad sa scrie pe ele. Oricum par sa fie de calitate.
Si eu sper sa nu mi se incinga soclul prea tare..
(22-05-2013, 11:53)BogdanT Wrote: Maruta, folia pe geamurile fata nu este legala. Mai bine intreaba inainte la RAR sa fii sigur.
Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2
(22-05-2013, 12:08)LIVIU_CTS Wrote: nu este legala nici un fel de folie pe fata.
Mda, stiam eu ceva, dar nu eram sigur. Parca legala este una cu transparenta foarte mare, care nu face aproape nici o treaba, decat in cazul in care se sparge geamul...
|
Delphi
Posts: 715
Threads: 3
Thanks Received: 28 in 27 posts
Thanks Given: 11
Joined: Jun 2012
|
|
Dar la Civic e mai rece? Pana la urma, si la ala ai aceeasi problema: masina neagra, bordul negru, tapiteria neagra....
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
si cu AC si tot nu e bine !? pffff
|
maruta
Posts: 1,772
Threads: 18
Thanks Received: 71 in 58 posts
Thanks Given: 45
Joined: Dec 2010
|
|
22-05-2013, 14:44
(This post was last modified: 22-05-2013, 14:48 by maruta.)
Da, la Civic e alta treaba, de-asta vreau sa merg la un specialist.
Totusi, la Civic clima este automata si i-am schimbat freonul vara trecuta din cate imi amintesc.
Yula are dreptate cu culoarea...nu prea ai ce-i face, dar cred ca masinile de generatie mai noua stau mult mai bine la capitolul asta.
|
Delphi
Posts: 715
Threads: 3
Thanks Received: 28 in 27 posts
Thanks Given: 11
Joined: Jun 2012
|
|
22-05-2013, 15:52
(This post was last modified: 22-05-2013, 16:00 by Delphi.)
(22-05-2013, 14:44)maruta Wrote: Da, la Civic e alta treaba, de-asta vreau sa merg la un specialist.
Totusi, la Civic clima este automata si i-am schimbat freonul vara trecuta din cate imi amintesc.
Yula are dreptate cu culoarea...nu prea ai ce-i face, dar cred ca masinile de generatie mai noua stau mult mai bine la capitolul asta. Deci mai degraba A/C nu face fata, fie e mai slab ca si conceptie, fie trebuie schimbat freonul.
Culoarea masinii conteaza foarte mult, si stiu eu de ce mi-am luat culoarea aia la masina.  Cui i se pare ca e "plictisitoare"...
O comparatie intre civicurile noastre: http://phys.org/news/2011-10-silver-whit...ooler.html
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
eu totusi cred ca trebuie reincarcat AC-ul !
|
maruta
Posts: 1,772
Threads: 18
Thanks Received: 71 in 58 posts
Thanks Given: 45
Joined: Dec 2010
|
|
23-05-2013, 18:45
(This post was last modified: 23-05-2013, 18:46 by maruta.)
La mine la ATR, la autentificare, nu au facut gura la geamurile spate care sunt negre toate, dar s-au luat de xenoane, ca ei nu credeau ca le am din fabrica.
LED-urile ce le-am luat de curand nu le-am putut pune la ATR pentru ca nu intrau in gaura respectiva. Le-am pus la Civic si lumineaza aproape la fel ca faza scurta. Sper sa nu deranjeze noaptea...
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Va frate ce puternice sunt.
Sent from my N4
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
kmr
Posts: 1,706
Threads: 6
Thanks Received: 51 in 48 posts
Thanks Given: 37
Joined: Jun 2012
|
|
Da, zicea unu' care vinde d-astea ca pot fi folosite si ca DRL.
|
maruta
Posts: 1,772
Threads: 18
Thanks Received: 71 in 58 posts
Thanks Given: 45
Joined: Dec 2010
|
|
Pai asta este si intentia mea.
Eu oricum foloseam farurile zi/noapte.
|
Dragos
Posts: 151
Threads: 2
Thanks Received: 3 in 3 posts
Thanks Given: 7
Joined: Aug 2012
|
|
Maruta,
de unde ai luta becurile cu led?
Trebe sa schimb si eu becurile de pozitie cami sa ars unu de vreo saptamana.
|
maruta
Posts: 1,772
Threads: 18
Thanks Received: 71 in 58 posts
Thanks Given: 45
Joined: Dec 2010
|
|
|
Dragos
Posts: 151
Threads: 2
Thanks Received: 3 in 3 posts
Thanks Given: 7
Joined: Aug 2012
|
|
|
maruta
Posts: 1,772
Threads: 18
Thanks Received: 71 in 58 posts
Thanks Given: 45
Joined: Dec 2010
|
|
|
|