This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

VW acuzată că a măsluit emisiile



 
#41

Cum zice Răzvan, amenda din state cică se ridică la 18mld și dacă e așa îi rupe rău.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#42

oricum Giri nu-i curios de scandalul asta  Icon_smile


[Image: giri_r5_2.jpg]

http://www.autorally.ro/newsContent.php?...Fabia%20R5



Reply



 
#43

Au aparut si instrumentele online unde se poate verifica masina: http://www.promotor.ro/masini-noi/news/d...e-14805696 - pare'se ca a mea are softul magic Icon_lol astept sa vad daca ma suna careva. Nu sunt sigur insa daca m-as duce la ei sa imi umble la masina Confused
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White



Reply



 
#44

Pe tine ar trebui sa te sune din Jermania Icon_biggrin
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#45

deci ce bani se spala iar pe la curse...plm aia e 2015 spec !!!
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#46

Amenda aia de 18 miliarde sa nu credeti ca o platesc pe loc, ea va fi esalonta pe o perioada luuunga, gen 25 de ani, asa ca nu ii arde chiar asa rau la buzunar.



Reply



 
#47

sunt amenzi de genu ala? io n-am auzit asa ceva Icon_smile))
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#48

Îi per mașină vândută și americanii zic că poate atinge suma aia.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#49

Iaca inca 4 producători cu aceleași probleme, Honda printre ei:

http://www.theguardian.com/environment/2...are_btn_fb


Sent from my iPhone using Tapatalk



Reply



 
#50

E clar că fiecare mașină nu o să producă la fel în laborator și pe drum. Așa poți să măsori CP, NM L/100KM etc nimic nu va corespunde.

Problema e că nici un alt producător a fost prins folosind un soft ca să înșele aceste măsurători.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#51

(09-10-2015, 23:29)DeN1gRator Wrote: Iaca inca 4 producători cu aceleași probleme, Honda printre ei:

http://www.theguardian.com/environment/2...are_btn_fb


Sent from my iPhone using Tapatalk

pai de aia zic ca "pleaca" dieselul cu totul pana la urma.



Reply



 
#52

.... spre asta ne indreptam inevitabil.  motoarele de 1.6 o sa le privim ca pe alea de 3.0 acum   Icon_biggrin






Reply



 
#53

Heard a few rumours through work. Although none are direct from VW as the dealers are yet to hear anything.
For Europe, 2.0tdi engines will only require software. 1.6tdi will need hardware (possibly injectors and other parts of fuel system) and software.
Issue more serious in America. Apparently all vehicles will need adblue fitted...



Reply



 
#54

cu adblue + regenerare fortata + colectarea si procesarea gazelor fara eliberarea lor in atmosfera ar mai fi o treaba.  

costurile  si complexitatea unui diesel este mult peste benzina ,  vb de atomizari la peste 20.000 bar si o gestiune digitala de ultima generatie  (un injector cca 600 euro, pompa cca 1800 euro , mentenanta foarte scumpa, etc , etc)  vor elimina incet dar sigur dieselul de pe piata.    asta e inceputul...

eu pana una alta imi "tin aproape"  Fordul care ma duce la servici cu 20 euro pe saptamana , cca 60km/zi fara nici o treaba.
cand va fi sa- schimb, Jazz scrie pe mine   Icon_biggrin



Reply



 
#55

mao bine Jas Icon_smile
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#56

cu ce vor astia sa pacaleasca americanii, naivi Icon_smile)

"Dupa scandalul Diselegate, compania Volkswagen lanseaza 'pachetul bunavointei'. Acesta presupune acordarea unor despagubiri clientilor din SUA inselati, adica cei care au cumparat masini mult mai poluante fata de ce sustinea compania ca ofera.
Despagubirile sunt in valoare de 1000 de dolari. Acestea vor veni sub forma a doua vouchere de 500 de dolari - unul putand fi folosit in orice magazin, altul DOAR la dealerii Volkswagen.

„Pachetul bunăvoinţei” nu-i împiedică pe clienţi să dea Volskwagen în judecată."



Reply



 
#57

nicule, mai da-le o suta Icon_smile
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#58

am auzit de curand de un proces civil in state, ce s-ar putea solda cu pretentii de pana la 80 de miliarde

si solutia lu vw, sunt curios daca or sa o faca si in europa Icon_wink

https://www.youtube.com/watch?v=VGp58WKP81Y



Reply



 
#59

gregeti busuiocu'...
oricum, majoritatea de la noi n-ai catalizator, n-au filtru de particule...dati-ne noxe-n gura.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#60

Volkswagen is taking it from all sides in the United States ... americanu mulge vaca pana moare ca nu-i a lui Icon_smile

http://www.dw.com/en/volkswagen-faces-le...a-19110147



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2026 - All Rights Reserved.