This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Stiri si concepte - CIVIC



 

Bah, da' in afara de cum arata, nu mai aveti nici o parere? Confused Ati ramas blocati aici si gata, restul nu mai conteaza?
Dupa specificatiile estimate se pare ca va fi peste concurenta. Eu abia astept sa iasa pe piata. Sunt foarte curios cum s-au gandit inginerii sa puna la roata VTEC+TURBO...



Reply



 

Pai restul este bazat pe niste specificatii, asteptam parerile jurnalistilor care o vor conduce.
Iara pana in 2015 concurenta va muta si ea decisiv...

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

Da, asta-i de neinteles si pentru mine, cat de greu se misca.



Reply



 

Eu totusi cred ca nu e nici forma finala, nici specificatiile finale. Asa cum arata acum nu ma impresioneaza deloc (poate un pic negativ), 300 de cai suna foarte foarte bine dar cred ca vor fi totusi vreo 285, sper sa si vireze la fel de bine ca FN2-ul, sper sa nu coste 40.000 de euro, sper sa aiba frane calumea nu ca FN2-ul...



Reply



 

pana acum imi plac franele, evacuarile, noua cutie duble clutch, scaunele, motorul cu low friction si care sigur poate mult mai mult (asta se vede clar la k20-urile cu turbo care scot lejer 350 de cai) ,faptul ca are 4 usi si e mai practica si poate suspensia daca tarquini zice ca sta foarte bine masina (speram ca nu e marketing)

in rest turbo aduce complicatii si intretinere mai scumpa, jantele pe 19 le-as pune tot la minus, aspectul nu pot sa ma hotarasc dar in multe pozitii chiar mi se pare o forma urata.
Performantele cu care se lauda acum si tinta lor din trecut, vor fi de domeniul trecutului in 2015



Reply



 

Macar daca ar iesi cu jantele alea. Nu stiu ce naiba vad producatorii in jantele alea in doua culori, mi se par chinezisme

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

pai marunta, ce sa te pronunti pe niste presupuneri? am presupus destul, ba ca 1.6 ba ca ...si a fost 2L. pe declaratii fn e peste ep, pe circuit se spune ca nu...
deci acum avem o forma pe care o vedem, pe asta o criticam sau laudam. la mine e la capitolul "asa nu".
ambreiaj dublu......vw tocmai recheama 2,6 mil masini cu dubluambreiaj...n-as vrea sa aflu pe piele mea de ce.
cand draku trece moda cauciucurilor cu talon de 5mm maxim?? parca sunt carute.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 

(19-11-2013, 16:17)DeN1gRator Wrote: Eu totusi cred ca nu e nici forma finala, nici specificatiile finale. Asa cum arata acum nu ma impresioneaza deloc (poate un pic negativ), 300 de cai suna foarte foarte bine dar cred ca vor fi totusi vreo 285, sper sa si vireze la fel de bine ca FN2-ul, sper sa nu coste 40.000 de euro, sper sa aiba frane calumea nu ca FN2-ul...


Sigur nu e forma finala. Eu as zice ca ar fi fain sa vireze mai bine ca EP3 Icon_smile

Au testat-o cei de la Top Gear:

http://www.topgear.com/uk/car-news/civic...2013-11-19
[Image: mysig.jpg?t=1248866766]
You can turbo a vtec but you can't vtec a turbo. vtec



Reply



 

Încet-încet, or să dispară toate motoarele aspirate de pe piaţă !
Dacă şi Honda anunţă motoare turbo şi cutii automate cu dublu ambreiaj ..., motor de 1 litru şi trei cilindri, motor de 1,5 în locul celui de 1,8 ... !
Păcat ... ! Icon_sad

http://www.autonews.com/article/20131118...z2l52JefxU



Reply



 

Chiar sunt singurul caruia ii place maxim cum arata masina asta? Icon_smile

Sper doar sa nu fie o alta scandura pe sosea marca honda, desi ma indoiesc avand in vedere ca au cosntrit-o special pt nurburgring. Poate totusi iese o masina echilibrata.
Accord CL7 2.0 exec MT Arctic Blue Pearl
ex-Civic 5D 1,8 exec MT Milano Red



Reply



 

cred ca da. poate o sa iti si faca una cadou Icon_biggrin
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 

trebuia sa scrii cu litere mari, poate aude cine trebuie de ideea ta cu cadoul Icon_biggrin
Accord CL7 2.0 exec MT Arctic Blue Pearl
ex-Civic 5D 1,8 exec MT Milano Red



Reply



 

Mie unul imi place la nebunie masina asta.Cred ca o sa faca senzatie desi uni sunt sceptici darv daca var placea honda nu ati fi asa carcotasi Icon_smile.
Singura mea ingrijorare din ce am citit e suspensia spate nu ca e semirigida si n-ar sta pe curbe o sa stea super bine dar tipul ala de suspensie o sa iti rupa spatele pe drumurile publice Icon_smile.
In rest astept sa fac un drivetest, insa de cumparat ma mai gandesc.



Reply



 

ne plac hondele noastre sau anumite honde, nu "honda in ruptu capului orice ar fi". ce drak, nu suntem talibani.
nu stiu cum te mai gandesti daca o cumperi sau nu cand nu sunt vehiculate preturi Icon_biggrin. la configuratia aia cu siguranta se apropie de gti.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 

(20-11-2013, 13:54)Ampt Wrote: Încet-încet, or să dispară toate motoarele aspirate de pe piaţă !
Dacă şi Honda anunţă motoare turbo şi cutii automate cu dublu ambreiaj ..., motor de 1 litru şi trei cilindri, motor de 1,5 în locul celui de 1,8 ... !
Păcat ... ! Icon_sad

http://www.autonews.com/article/20131118...z2l52JefxU
De ce? Nu e neaparat un lucru rau, eu chiar il consider un lucru bun si am criticat de mai multe ori ca Honda nu introduce si ea turbo si injectie directa. De fapt, oare ar fi fost mai bun un compresor decat turbo? Confused
(20-11-2013, 16:36)dragostan Wrote: Chiar sunt singurul caruia ii place maxim cum arata masina asta? Icon_smile
Dap, pana acum se pare ca da. Oricum, eleronul sport peste eleronul de la stopuri e demential. Rollinglaugh Asa o tiganie... Icon_no2



Reply



 

(21-11-2013, 11:59)Delphi Wrote: De fapt, oare ar fi fost mai bun un compresor decat turbo? Confused
Happy
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 

@ dragos ... daca FN2 abia acum a inceput sa imi placa ( FD2 e cu totul altceva in sensul bun) noul linie pentru Type R cred ca v-a avea impact destul maret in piata
Totusi sunt curios cum va arata varianta japoneza a gamei civic Type R

[Image: 1468566_672295092801525_26904857_n.jpg]
[Image: 1469983_534004573353062_665177654_n.jpg]



Reply



 

new sketchs

[Image: 1602017_10151920457016837_2122279099_o.jpg]
[Image: 1559502_10151920456851837_1925885992_o.jpg]
[Image: 1912226_10151920456841837_1123320432_o.jpg]
[Image: 1537923_10151920457166837_958533122_o.jpg]
[Image: 1618051_10151920456821837_1286169849_o.jpg]






Reply



 

Pe negru, yes please Icon_biggrin

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

Eu vreau pornoaca pe albastru


Sent from my iPhone using Tapatalk



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2026 - All Rights Reserved.