maruta
Posts: 1,772
Threads: 18
Thanks Received: 71 in 58 posts
Thanks Given: 45
Joined: Dec 2010
|
|
Bah, da' in afara de cum arata, nu mai aveti nici o parere?  Ati ramas blocati aici si gata, restul nu mai conteaza?
Dupa specificatiile estimate se pare ca va fi peste concurenta. Eu abia astept sa iasa pe piata. Sunt foarte curios cum s-au gandit inginerii sa puna la roata VTEC+TURBO...
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Pai restul este bazat pe niste specificatii, asteptam parerile jurnalistilor care o vor conduce.
Iara pana in 2015 concurenta va muta si ea decisiv...
Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
maruta
Posts: 1,772
Threads: 18
Thanks Received: 71 in 58 posts
Thanks Given: 45
Joined: Dec 2010
|
|
Da, asta-i de neinteles si pentru mine, cat de greu se misca.
|
DeN1gRator
Posts: 2,519
Threads: 13
Thanks Received: 48 in 44 posts
Thanks Given: 3
Joined: Oct 2010
|
|
Eu totusi cred ca nu e nici forma finala, nici specificatiile finale. Asa cum arata acum nu ma impresioneaza deloc (poate un pic negativ), 300 de cai suna foarte foarte bine dar cred ca vor fi totusi vreo 285, sper sa si vireze la fel de bine ca FN2-ul, sper sa nu coste 40.000 de euro, sper sa aiba frane calumea nu ca FN2-ul...
|
kinky_boy
Posts: 5,250
Threads: 44
Thanks Received: 103 in 90 posts
Thanks Given: 32
Joined: Aug 2011
|
|
pana acum imi plac franele, evacuarile, noua cutie duble clutch, scaunele, motorul cu low friction si care sigur poate mult mai mult (asta se vede clar la k20-urile cu turbo care scot lejer 350 de cai) ,faptul ca are 4 usi si e mai practica si poate suspensia daca tarquini zice ca sta foarte bine masina (speram ca nu e marketing)
in rest turbo aduce complicatii si intretinere mai scumpa, jantele pe 19 le-as pune tot la minus, aspectul nu pot sa ma hotarasc dar in multe pozitii chiar mi se pare o forma urata.
Performantele cu care se lauda acum si tinta lor din trecut, vor fi de domeniul trecutului in 2015
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Macar daca ar iesi cu jantele alea. Nu stiu ce naiba vad producatorii in jantele alea in doua culori, mi se par chinezisme
Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
pai marunta, ce sa te pronunti pe niste presupuneri? am presupus destul, ba ca 1.6 ba ca ...si a fost 2L. pe declaratii fn e peste ep, pe circuit se spune ca nu...
deci acum avem o forma pe care o vedem, pe asta o criticam sau laudam. la mine e la capitolul "asa nu".
ambreiaj dublu......vw tocmai recheama 2,6 mil masini cu dubluambreiaj...n-as vrea sa aflu pe piele mea de ce.
cand draku trece moda cauciucurilor cu talon de 5mm maxim?? parca sunt carute.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
Romarshall
Posts: 552
Threads: 3
Thanks Received: 16 in 16 posts
Thanks Given: 8
Joined: Oct 2010
|
|
(19-11-2013, 16:17)DeN1gRator Wrote: Eu totusi cred ca nu e nici forma finala, nici specificatiile finale. Asa cum arata acum nu ma impresioneaza deloc (poate un pic negativ), 300 de cai suna foarte foarte bine dar cred ca vor fi totusi vreo 285, sper sa si vireze la fel de bine ca FN2-ul, sper sa nu coste 40.000 de euro, sper sa aiba frane calumea nu ca FN2-ul...
Sigur nu e forma finala. Eu as zice ca ar fi fain sa vireze mai bine ca EP3
Au testat-o cei de la Top Gear:
http://www.topgear.com/uk/car-news/civic...2013-11-19
You can turbo a vtec but you can't vtec a turbo.
|
Ampt
Posts: 276
Threads: 2
Thanks Received: 2 in 2 posts
Thanks Given: 7
Joined: Feb 2013
|
|
Încet-încet, or să dispară toate motoarele aspirate de pe piaţă !
Dacă şi Honda anunţă motoare turbo şi cutii automate cu dublu ambreiaj ..., motor de 1 litru şi trei cilindri, motor de 1,5 în locul celui de 1,8 ... !
Păcat ... !
http://www.autonews.com/article/20131118...z2l52JefxU
|
dragostan
Posts: 237
Threads: 2
Thanks Received: 3 in 3 posts
Thanks Given: 0
Joined: Oct 2010
|
|
Chiar sunt singurul caruia ii place maxim cum arata masina asta?
Sper doar sa nu fie o alta scandura pe sosea marca honda, desi ma indoiesc avand in vedere ca au cosntrit-o special pt nurburgring. Poate totusi iese o masina echilibrata.
Accord CL7 2.0 exec MT Arctic Blue Pearl
ex-Civic 5D 1,8 exec MT Milano Red
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
cred ca da. poate o sa iti si faca una cadou
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
dragostan
Posts: 237
Threads: 2
Thanks Received: 3 in 3 posts
Thanks Given: 0
Joined: Oct 2010
|
|
trebuia sa scrii cu litere mari, poate aude cine trebuie de ideea ta cu cadoul
Accord CL7 2.0 exec MT Arctic Blue Pearl
ex-Civic 5D 1,8 exec MT Milano Red
|
Dragos
Posts: 151
Threads: 2
Thanks Received: 3 in 3 posts
Thanks Given: 7
Joined: Aug 2012
|
|
Mie unul imi place la nebunie masina asta.Cred ca o sa faca senzatie desi uni sunt sceptici darv daca var placea honda nu ati fi asa carcotasi  .
Singura mea ingrijorare din ce am citit e suspensia spate nu ca e semirigida si n-ar sta pe curbe o sa stea super bine dar tipul ala de suspensie o sa iti rupa spatele pe drumurile publice  .
In rest astept sa fac un drivetest, insa de cumparat ma mai gandesc.
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
ne plac hondele noastre sau anumite honde, nu "honda in ruptu capului orice ar fi". ce drak, nu suntem talibani.
nu stiu cum te mai gandesti daca o cumperi sau nu cand nu sunt vehiculate preturi  . la configuratia aia cu siguranta se apropie de gti.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
Delphi
Posts: 715
Threads: 3
Thanks Received: 28 in 27 posts
Thanks Given: 11
Joined: Jun 2012
|
|
(20-11-2013, 13:54)Ampt Wrote: Încet-încet, or să dispară toate motoarele aspirate de pe piaţă !
Dacă şi Honda anunţă motoare turbo şi cutii automate cu dublu ambreiaj ..., motor de 1 litru şi trei cilindri, motor de 1,5 în locul celui de 1,8 ... !
Păcat ... ! 
http://www.autonews.com/article/20131118...z2l52JefxU De ce? Nu e neaparat un lucru rau, eu chiar il consider un lucru bun si am criticat de mai multe ori ca Honda nu introduce si ea turbo si injectie directa. De fapt, oare ar fi fost mai bun un compresor decat turbo?
(20-11-2013, 16:36)dragostan Wrote: Chiar sunt singurul caruia ii place maxim cum arata masina asta?  Dap, pana acum se pare ca da. Oricum, eleronul sport peste eleronul de la stopuri e demential.  Asa o tiganie...
|
w33bb0
Posts: 2,230
Threads: 26
Thanks Received: 40 in 38 posts
Thanks Given: 13
Joined: Oct 2010
|
|
(21-11-2013, 11:59)Delphi Wrote: De fapt, oare ar fi fost mai bun un compresor decat turbo? 
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!
|
Vali_Lj
Posts: 438
Threads: 15
Thanks Received: 28 in 24 posts
Thanks Given: 13
Joined: Oct 2010
|
|
25-11-2013, 21:44
(This post was last modified: 30-11-2013, 00:24 by Vali_Lj.)
@ dragos ... daca FN2 abia acum a inceput sa imi placa ( FD2 e cu totul altceva in sensul bun) noul linie pentru Type R cred ca v-a avea impact destul maret in piata
Totusi sunt curios cum va arata varianta japoneza a gamei civic Type R
|
kinky_boy
Posts: 5,250
Threads: 44
Thanks Received: 103 in 90 posts
Thanks Given: 32
Joined: Aug 2011
|
|
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Pe negru, yes please
Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
bgdsta
Posts: 208
Threads: 1
Thanks Received: 7 in 7 posts
Thanks Given: 4
Joined: Oct 2010
|
|
Eu vreau pornoaca pe albastru
Sent from my iPhone using Tapatalk
|
|