This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

My Integra DC2 Type-R - B18C

Astăzi am primit email de la ăia cu piesele că le-au strîns și le trimit curând. Am schimbat și plăcuțele pe față cu altele și reparat vasul de expansiune. Frâna de mână tot nu ține, cred că trebuie desfăcuți etrierii și reparați. Am vrut să schimb capacul la culbutori cu cel vechi să-l pot recondiționa pe ăsta dar nu l-am mai găsit înainte să vin la Vâlcea. Astăzi a sunat tata că l-a găsit sub niște cutii. Îl schimb când ajung la Alba dacă mai am timp.
[Image: fec7a372fc452cc639357f69b9346cc2.jpg]
[Image: 5aaec06a5ae2f14caf6049b7ba8680a6.jpg]
[Image: 591d4daedf2aea0c2275610c6ae791f3.jpg]

O poză de astăzi murdară după drumurile din Ro.
[Image: db24f7a47df71351dc0bff0c27943ce7.jpg]

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.

Add Thank You Reply

Anul trecut pe vremea asta era în drum spre România, astăzi bate drumurile patriei

Nu-mi ajung piesele de pe Japan până ce plec dar acum am făcut altă listă. Pe primul loc amortizoarele, kit reparație etrieri spate, bucși față spate. Apoi dezechipat de suspensie, frâne curățat și izolat pe dedesubt apoi montat piesele înapoi.
[Image: 17cdf5c27b217674af75e11bfe022ebd.jpg]
[Image: d6261bead3d57726458843db753bd4f5.jpg]

Add Thank You Reply

baiat bun, masina frumoasa!

pai ramane pe anu urmator sau mai vii ? Icon_biggrin Icon_biggrin

Add Thank You Reply

Bună întrebare. Nu știu dacă apuc să ajung prin Septembrie dacă nu vin la anul prin Martie să o pregătesc pentru vară Icon_biggrin

Add Thank You Reply

fain !

Add Thank You Reply

Compresorul e sus, schimbat și curelele pentru accesorii. Se va duce la nenea să verifice instalația de climă înainte de freonare.
Cu ocazia asta am descoperit că unul din tampoanele motorului e praf, trecut pe lunga listă care o am Icon_biggrin Apoi am dus-o la vulcanizare să-mi schimbe ventilele că erau oxidate și scăpau aer.[Image: 78ad4064e8357f0e1975eaba2fbb23cb.jpg][Image: 84043e863a2f83ca2d55b67aeb7e150e.jpg]

Add Thank You Reply

Shiny parts  Icon_biggrin ... pacat ca nu au ajuns cat am fost in tara sa le pot monta Icon_cry

[Image: 0651b98eb7c37845cf93f353cc237a10.jpg]

[Image: 78a8deb77bb9836b158165e09af2b5f5.jpg]

Ca un update:
  • compresorul tot scapa gaz pe la una dintre imbinari unde nu se poate desface, cica ar fi ambutisat Icon_confused am gasit doua compresoare de vanzare pe eBay si astep raspuns in legatura cu transportul.
  • am sa renunt la folia de pe masina pentru ca a inceput sa se cojeasca si face numai sclipici pe interior. Am sa tin un sample pentru ca as vrea ca in viitor sa montez aceeasi culoare.

Add Thank You Reply

Ce folie? Pe geamuri?

Add Thank You Reply

Da, astăzi a fost dată jos. Ziceau băieții că pot aduce exact de care am avut dacă vreau să o pun iarăși sus.

Add Thank You Reply

Totu pe original. Așa da !
Spor la treabă !

Trimis de pe al meu POCOPHONE F1 folosind Tapatalk

Add Thank You Reply

Un mic update. Am reușit să cumpăr un compresor de climă de pe net, a fost montat și freonat, mersi mult Adi pentru ajutor.

Întrebare, pentru cine are acces la manuale de service, mă interesează câte grame de refrigerant intră în instalația mea. Cartea de Acura Integra zice 700 și 140 de grame de ulei. Omul când a băgat cantitatea asta a făcut presiune prea mare, atunci au decis să mai scoată 100 grame. Acuma merge bine, bagă aer rece etc. dar vreau dar fiu sigur că nu e prea mult gaz să strice compresorul.

Add Thank You Reply

pot sa vorbesc cu Vali sa se uite in softurile lor de la service sau poate si cu cei de la Honda, dar acolo e mai complicat ca-s oamenii foarte prinsi si nu prea dau de ei. Aveam si eu niste softuri din astea cu baze de date auto dar nush pe unde sunt.

Add Thank You Reply

Cand ai timp Razvan. Eu m-am uitat aseara peste toate documentele ce le am dar sunt toate pentru Acura Integra. Nici modelul EUDM nu cred ca e la fel pentru ca conductele au trasee diferite. Modelul UKDM cred ca ar folosi exact aceleasi componente, am intrebat is pe ITR-DC2 sa vedem daca are cineva informatii.

Add Thank You Reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Theme © 2014 iAndrew