This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

My Civic fk2 2007



 
#61

Ma gandeam ca sunt mai rigide si imbunatatesc comportamentul masini dar si 1000 lei pe doua bucsi originale nu dau. Aftermarket la noi am gasit numa pocnitori no name.O sa vad poate imi aduce cineva din germania de la Nipparts ca la noi nu se gasesc de la ei.



Reply



 
#62

Am si eu o nedumerire am gasit bucsile de la bascula fata marca Yamato.Stiti ceva de ceasta marca deoarece site-ul lor e cam saraca in detalii despre ei.



Reply



 
#63

De ce nu iei febest? Nu au ce iti trebuie tie?

Sent from my ASUS Transformer Pad TF300T using Tapatalk 2



Reply



 
#64

Ei au dar in romania nu se aduc momentan aceste piese de la ei.Acesta a fost raspunsul celor de la Febest romania.



Reply



 
#65

Atunci încearcă la carspace.cz sunt dealeri febest în cehia şi trimit şi în Romania, eu am mai luat de la ei.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2



Reply



 
#66

Am si eu o nelamurire vreau sa schimb bujiile.Trebuie neaparat cheie dinamometrica sa le strang?



Reply



 
#67

nu, dar nu are rost sa schimbi bujiile.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#68

pai au deja 135.000km si in carte scrie ca se schimba la 120.000km.



Reply



 
#69

Icon_yikes eu n-am nici 40.000 Icon_biggrin
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#70

Schimba-le, ai deja multi km.
Nu-i musai cheia dinamometrica, eu le-am strans la mana, cu un pic de simt nu ar trebui sa fie probleme.



Reply



 
#71

Liviule, daca ai fi avut numai Civicul, cati km ai fi avut cu ea? Tu pe langa mai ai vreo 2 motorizate. Si eu am 72000 cu a mea

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply



 
#72

probabil ca 50.000, da e irelevant, am 1,6 km pana la job, putin timp liber asa ca nu prea am cand si unde sa adun Icon_biggrin
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#73

Eu am sub 60.000 km cu Civicul si e in posesia mea de approx. 6 ani. O vreme a fost singura masina si tot n-am strans mult, ca in Bucuresti mi-e scarba sa conduc Icon_smile
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 
#74

In aceeasi situatie sunt si eu, abia am trecut de 50000 in cinci ani jumatate. in timpul asta am avut si masini de servici, ce-i drept...
Icon_evilNu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...Icon_evil





Reply



 
#75

Pai eu il folosesc zilnic pana lamine la munca sunt dus intors 34Km plus in weekend mai fac ceva plimbari Icon_smile.Noroc ca plec dimineata si e orasul gol ca jumatate sunt in oras jumate afara de aia sunt multumit si de consumul lui 6,8 CB.
Am dat azi comanda de bujii NGK 64lei bucata bucsile bascula Yamato 170 lei bucata sper sa fie ceva de capul lor sunt facute in polonia din ce m-am documentat.Vineri schimb bujiile cred ca o sa fie ceva diferenta iar bucsile saptamana viitoare.



Reply



 
#76

Miau venit si mie azi bujiile.
Maine dimineata cand e motorul rece vreu sa le montez.
[Image: 20130308190303.jpg]

Uploaded with [URL=http://imageshack



Reply



 
#77

Nasol. Masina de Romania face putini km dar are multe ore de functionare. Cele de afara fac multi km intr-un timp scurt, dar uzura este mai mica. Eu prefer o masina de 100.000km care a facut naveta 50-150km/zi decat una care face 10km/zi in Bucuresti.



Reply



 
#78

Eu eu sunt de aceeasi parere ca tine.Dar asta e romania unde avem si noi 300km de autostarada dar si aia impartiti in 10.In Brasov si in imprejurimi avem drumuri destul de bune zic eu.Dar asta e pretul platit de noi daca vrem sa avemmasini in stare buna de functionare mai mult timp trebuie bagtai bani in ele din cand in cand.Eu in primii 4 anu nu am bagat decat benzina si ulei.De exemplu eu cei 17km pana la munca ii fac in 20 min max.Am colegi cu masini diesel care iarna fac cam tot atata dar nu apuca sa se incalzeasca deloc. Mie deja dupa 5 min imi baga caldura iarna.



Reply



 
#79

(09-03-2013, 21:57)Dragos Wrote: Am colegi cu masini diesel care iarna fac cam tot atata dar nu apuca sa se incalzeasca deloc. Mie deja dupa 5 min imi baga caldura iarna.


+1
Tata cu Vag-ul lui dizal de 1.9 face de trei ori kilometri pe care-i fac eu ca sa i se incalzeasca motoru.
[Image: mysig.jpg?t=1248866766]
You can turbo a vtec but you can't vtec a turbo. vtec



Reply



 
#80

Am reusit sa schimb si eu azi bujiile si bine ca leam schimbat.
Erau ruginite rau daca mai statem mult cred ca nu le mai desfaceam. Le-am strans lamana fara cheie dinamometrica la simt ifiletate la mana pana la capat si dupa un sfert de tura.
Di ferenta dupa schimbare cel putin la mine sa simtit in bine, parca e alta masina capul de iridiu la cele veci era rotunjit si uzat.



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2026 - All Rights Reserved.