This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Integra type R dc2 `99



 
#1

Salut baieti ,nu demult mi-am luat o penultima honda care ma gandesc sa am , e o honda integra type r din 1999 cu toate dotariile care le stiu eu ca le avea in vremea aia , A/C si volan MOMO restu vin din fabrica . e 100% OEM are doar un sistem audio destul de discret , zilele astea am facut o curatenie cum trebuie la interior , exteriorul e in perfecta stare, mai incolo o sa fie desfacut si motoru si lasat in stare perfecta , pun 2-3 poze facute cu telefonul dar mai incolo cand iese soarele pe aici o sa ii fac un album decent.



Attached Files Thumbnail(s)
                   



Reply



 
#2

nice Icon_smile sa o stapanesti sanatos si cat mai multi km!

mai era cineva din cluj care si-a luat una acum o saptamana si desi zicea ca a fost super ingrijita si a lui mananca ulei (200 ml la 700 km) asa ca poate nu e chiar o problema serioasa, vezi tu la rebuild. Spor si mai pune poze!



Reply



 
#3

O masina de exceptie, daca ai grija de ea o sa te bucuri multa vreme de acum inainte de sunetul VTEC-ului. Icon_smile



Reply



 
#4

Arata foarte bine pe negru Icon_cool E bine ca e in conditie buna pe exterior ca partea mecanica se face.

Si a mea mananca ceva in regim extrem. Daca nu a fost ingrijita de la "nastere" au tendinta sa pape ceva ulei, unele mai mult, altele mai putin.

Cam cat ulei iti ia la 1000km?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#5

bafta cu ea mane, arata bine, daca schimbi catback-ul sa-mi dai de stire, am nevoie de teava intermediara Icon_wink



Reply



 
#6

ms ms mult , o sa pun alte poze mai decente dar e tare urata vremea , se rezolva toate incet , toyboy era un tip care vinde toata toba de integra pe segundamano.es, eu deocamdata as schimba doar admisia , sper sa imi gaseasca yulasinio una mugen second la pret bun Icon_biggrin




Reply



 
#7

Una Mugen la pret bun cred ca e undeva la ~300£ in UK. Daca gasesc una la pret decent am sa-ti dau de stire Icon_wink
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#8

In sfarsit ajungem s-o si vedem Icon_smile
Sa te bucuri in continuare de ea!



Reply



 
#9

azi m-au sunat ca e gata volanu , am fost dupa el si surpriza , au facut ce a fost mai usor si mai scump si reparatiile au zis ca nu se poate face nimic kkt stie cineva cum as putea cobora partea ridicata?


Attached Files Thumbnail(s)
                   



Reply



 
#10

Nu am desfacut niciodata unul cu airbag dar cel fara se desfacea in jumate in partea butucului. Nu se distinge prea bine in poze, nu e asezat bine sau de ce sta asa?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#11

spuma din care e facut volanu sa ridicat de la soare si nu se mai aseaza bine in partea unde se uneste cu airbagu



Reply



 
#12

frumos dom'le....ce bine i-ar sta cu niste jante bronz Icon_biggrin
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#13

acum am pus 4 cauciucuri noi , poate cand or fi gata ,deocamdata caut niste suruburi lungi


Attached Files Thumbnail(s)
   



Reply



 
#14

Poate numai sa incerci sa o reincalzesti usor si sa o asezi la loc. cat te-au costat reparatiile? Nu iesai mai bine sa cauti alt volan.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#15

130€ , aici nu gasesc momo



Reply



 
#16

Pai nu de acolo ci de pe internet. Au scazut mult ca si pret fata de cum erau acum cativa ani. Cred ca vazusem unul de vanzara undeva la ~150€. Singura chestie e cu transportul pentru ca nu iti duce nimeni airbagul Icon_smile
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#17

nu merita ,eu il vroiam in piele intoarsa tapitat . airbagu e perfect , doar ca e ridicata partea din spatele airbagului dai aia tine de volan



Reply



 
#18

acum am facut ceva poze noi si am modificat pe prima pagina



Reply



 
#19

Arata de minune pe negru Icon_cool

De ce nu are stickerele pe ea? Sa iei un set si sa le lipesti, vezi ca aia de la Tegiwa fac replici foarte bune la un pret mic. Sa iti schimbi si bolster-ul de la scaunul soferului ca vad ca un pic lasat. In rest multa talpa Icon_biggrin
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#20

chiar se prezinta bine exteriorul Icon_smile



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.