This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Intalnire de toamna



 

Tot fara oaie... Ciuperci marinate umplute cu cascaval !? Icon_razz

1. kinky- 1 cameră
2. kmr - 1 cameră
3. w33bb0 - 1 camera (daca asta inseamna 2 locuri)
4. den1grator - 1 camera
5. Delphi - 1 camera
6. maruta - 1 camera
7. bogdan - 1 camera
8. LIVIU - 1 camera, 2 persoane.
9. Dacian - 1 camera
10. LauX - 1 camera



Reply



 

Bine v-am regasit!
S-a inscris si Laux. Am sunat sa-i rezerv si lui o camera si s-a aranjat. Deci, abia astept sa va revad pe toti cu drag...Biggthumpup

Vad ca s-a discutat despre mancare si i-am spus doamnei de la pensiune ca am vrea sa venim cu ceva produse sa le punem pe gratar. Este in regula, dar mi-a spus ca tocmai ce au pregatit weekendul trecut un berbecut la protap pentru un eveniment si ca ar putea face asta si pentru noi daca vrem, dar trebuie anuntat din timp pentru a vorbi cu macelarul din sat (sau asa ceva)...
La fel este valabil si pentru alte carnuri (porc, etc.).
Deci, putem veni cu ale noastre sau la fel de bine putem sa comandam sa ne faca ei ce vrem...sau ambele...



Reply



 

Berbecut la protap pare mult pentru ca vad ca sunt destui care nu mananca. Cum vreti voi, mie imi este indiferent Icon_smile



Reply



 

Si eu cred ca berbecut e prea complicat, mai ales ca nu vrea toata lumea. Ce ar fi daca am lua numai porc si pui? In plus, eu cred ca ar fi mai usor pentru noi sa cumpere ei carnea si ne pregateasca tot ei gratarul, iar noi sa venim numai cu legumele?



Reply



 

hmm interesant ca nu le place ardelenilor pastrama de oaie Icon_smile eu as zice sa venim noi cu carnea ca stim ce luam si cat costa.

pai eu as zice asa:
- 0.5 kg de miel sau berbecut marinat
- 1 kg de porc(marinat sau nu)
- 1 kg de pui
- 1 kg de carnati buni de gratar
- 2 kg de legume di tati felurile(vinete dovlecei ciuperci ceapa etc)

si de beut? yo vin nu prea mai am pana nu se face noua recolta ... berea pe frig nu prea intra la mine






Reply



 

2 kg de legume sunt fix-pix. Adica daca sunt si ciuperci in cantitatea asta ... Inteleg ca suntem mai mult de 20 persoane . Nu stiu ce calcule ai facut tu dar la cantitatile alea vom face foamea Icon_smile



Reply



 

pai stiu si eu daca vor sa manance toti 20, poate unii comanda pe la bucatarie diverse cum nu si-au exprimat parerea... dubleaza atunci tot si ceva kg de legume si aia e ca a fie sigur pentru toti



Reply



 

Mai avem timp dar vreau sa stiu daca si restul vor sa luam ceva pentru gratar sau mergem pe mancarea de acolo? Oricum, ar fi aiurea ca unii sa vreau sa facem gratar si altii nu. Daca nu avem unanimitate, nu luam nimc pentru gratar.



Reply



 

Eu sunt de acord cu orice hotaraste majoritatea.



Reply



 

ce treaba au cei care vor cu cei care nu vor gratar? fiecare mananca de unde vrea
eu tocmai de aia am zis cantitatile alea, pentru ca erau suficiente pentru cei care si-au exprimat interesul.



Reply



 

Pai ideea era frumoasa asa, in gasca, socializare, etc. Altfel, doar culinar vorbind, nu ma da pe spate



Reply



 

Razvan, cantitatile alea sunt pentru vrabiute, mah! Sunt de-o gustare inainte de micul dejun Icon_smile
Eu sunt de parere sa venim cu alcoolu' in traista, iar cu mancarea s-o lasam pe gazda sa ne aranjeze. E mai putina bataie de cap.
Eu un la bataie niscai vodka si whiskey... poate si-o tequila. Nu ma incant dupa niciuna din ele, da' fata nu se intelege deloc cu alte tipuri de alcool, asa ca... Icon_smile

Deci...

w33bb0:
1x Absolut (sau aveti alte preferinte mai elevate, gen Gasca Gri?)
1x Glenfiddich (sau aveti alte preferinte, gen habar n-am?)
1x Tequila (in functie de ce gasesc, sau, daca sunt doritori, astept propuneri - daca nu-s doritori, o sar pe tequila)
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 

bah dementilor! eu n-am timp sa am plimb sa cumpar mancare. eu vreau sa am asez la masa si sa mananc. am optiunea asta?
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 

Nu! Acolo se mananca numai stand in picioare...
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 

Tequila nu s-a baut data trecuta Icon_smile Poate un rom Havana?
Eu vin cu palinca ( daca mi-o aduce Liviu ) , Jagermeiser si cam atat cred, nu stiu. Cu mancarea ideea era de un gratar, intr-o seara, nu sa ne aducem mancare pentru tot week-endul :p Si de cumparat centralizat, adica de unul singur, nu sa vina fiecare cu mancarea Icon_smile



Reply



 

Cred ca toata lumea vrea gratar, dar nu ne intelegem cum sa organizam treaba. Dupa mine, avem doua optiuni pentru mancare:
1. Sa aducem noi materia prima (carne si legume) si sa ne chinuim sa o preparam... Plus ca mai sta carnea cateva ore prin portbagaj, in loc sa stea la frigider.
2. Sa le spunem lor ce vrem sa pregateasca pentru un gratar (cat pui, cat porc, cat porc cu aripi) si noi sa stam la masa (respectiv, w33bbo in picioare) si sa bem pana cand ei pregatesc bucatele. Eventual, noi putem sa venim cu legumele, si aici sunt de acord cu Gabi, 2 kg. sunt insuficiente.

Gabi, daca e de rom, asta e mai bun: http://www.captainmorgan.com/en-row/products/black.html



Reply



 

exact cum zice kmr, gratar era mai mult pentru socializare decat cu scop de foame. nu trebuie sa vina nimeni cu nimic, e suficient sa ia o persoana cateva kg de carne si legume si the end (ai gratar si lemne acolo, tuica de acasa Icon_smile )

cum vreti eu nu tin mortis da era fain, chiar ieri am facut un gratar pe ploaie adapostit la doua umbrele de soare si a fost prea fain tot procesul mai o beuta mai o poveste mai te incalzesti la foc mai gusti o bucatica de pe gratar te mai umplii de miros Icon_smile)

LE: clar ca o preparam noi si frigider are toata lumea sa-ti tii carnea, altfel care mai e farmecu ca vin cu ea de acasa si mi-o prajeste tanti de la pensiune



Reply



 

2 kg de legume sunt infim de putin pt 20 de oameni. Sigur vor manca toti macar o bucatica sau doua de ceva acolo...
Eu sunt de acord si cu o bucatica de pastrama de berbecut la gratar. Noi nu avem probleme cu carnea de oaie, miel...Bautura nici nu stiu ce sa aduc sau daca mai trebuie sa aduc. Oricum, ar fi bine sa ne punem de acord cine si ce bauturi aduce sa nu facem ca anul trecut la Sibiu cu tone de bautura ramasa.
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply



 

mama ce m-ati spart cu legumele, da-le in spanac ca eu nu mananc de aia am zis 2 kg Icon_smile
bautura o iei acasa daca nu se bea, ca nu se stricca Icon_smile



Reply



 

Deci tequila nu. Inlocuim cu rom (daca ma pricep, ca deh...).
La mancare nu mai comentez, ca ne conformam la restu' gastii.
Cata vreme exista niste pui p-acolo noi doi nu vom avea o problema.
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



The following 1 user says Thank You to w33bb0 for this post:
  • kmr
Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2026 - All Rights Reserved.