This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Honda Stream 2008 RN6

N-am mai auzit d-astea. Bafta cu reclamatia!

Reply

Ai auzit acuma Icon_smile Mersi, cred că dacă iau bani de un polish pro să mă declar mulțumit.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.

Reply

Am luat un nou player pentru masina dar nu gasesc adaptor de la Civic sa se potriveasca Icon_sad Are cineva acces la ceva carte de service pentru Stream-ul asta? (ma uit la tine Traiane Icon_biggrin )

Reply

(19-09-2020, 22:17)yulasinio Wrote: Am luat un nou player pentru masina dar nu gasesc adaptor de la Civic sa se potriveasca Icon_sad Are cineva acces la ceva carte de service pentru Stream-ul asta? (ma uit la tine Traiane Icon_biggrin )
Yula eu am luat yatour pentru Accord radio OEM, doar ce i-am băgat mufa pe ieșirea de aux din spate și totul ok, se aude bine comenzile de pe volan merg ...trebuie sa vezi compatibilitatea mufei auxiliare din spate !
carte de Stream chiar nu am ...dar daca dai un search pe Google cred că te lămurești cu ceva poze !

Reply

Am dat astăzi jos bordul și m-am uitat să văd dacă s-ar potrivi o conversie de la FN dar nu pare a fi la fel. Nu e problemă de legat pentru power și difuzoare, dar aș vrea să păstrez comenzile volan, camera și microfonul.
Cu ocazia asta am mai scos niște tunere TV Icon_biggrin

[Image: 4ba525647da6c302ae1009f89c261d27.jpg]

[Image: 3ff479bcf38593db7bdd260c7afe24ff.jpg]

[Image: 4d9048f35d43a39733977d755606ccab.jpg]

Reply

cred că cu yatour pierzi camera și microfonul pe ieșirea auxiliara

Reply

131mii, coafura rezistă. Am schimbat astăzi discurile de frână pe față, plăcuțele și bujiile. Cu ocazia asta am scăpat și de scârțâitul sâcâitor la frânatul ușor. Am ieșit apoi cu ea și am făcut câteva frânări de pe la 100 să facă priză discul cu plăcuța, se simte bine pedala acuma.
Am verificat tot pe partea de suspensie dacă tot am avut roțile jos și totul arată OK. Vedem în 2 Noiembrie dacă trece ITP-ul Icon_smile

Trebuie să comand bieletele din bara stabilizatoare în telescop, cred că de acolo am păcănitul ăla peste unele denivelări.

[Image: 0c17d20b3306285406176f9316f2f637.jpg]

[Image: 284271b6ff08c65cabf24b1d0957bb69.jpg]

[Image: 099781d6ca3c8c486e794720860d7a66.jpg]

Reply

pana la 1 milion de km mai ai ... masina din vremea buna a hondelor, te tine o vesnicie Icon_smile  trece itp fara griji Icon_smile

Reply

Așa mă gândeam și eu. Păcat de vopseaua proastă de pe generația asta.
Când cheltui doar €400 pe service în 3 ani și ceva de zile spune ceva.

[Image: f02d4001fce5b741b0fc06e7a5e9d53c.jpg]

Reply

După săptămâni de căutări, emailuri, traduceri din rusă și măsurări cu multimetru am reușit de am montat Pioneer-ul Icon_smile
Mai aștept doar după o mufă jack de 2.5mm să leg microfonul ce îl am în plafonieră.
Am tot întrebat pe cei ce fac interfețe pentru controlul de pe volan care interfață aș putea să o folosesc la Stream dar nu au fost de mare ajutor, așa că am luat una ce merge la CRV și am modificat-o. Pentru cameră am luat un regulator pentru a reduce tensiunea la 7V și am folosit niște pini pentru am face o mufă.
Pentru că nu sunt atât de multe detalii despre conversia asta am făcut și un video pe care mă gândeam să-l pun pe YouTube, dar după vizionare parcă m-aș răzgândi Icon_biggrin

[Image: 563a23aa02b3fb9be944f4d2a561646a.jpg]

[Image: 72d55d80bfc396f57bafe18b7688c8ef.jpg]

Reply

ți-a ieșit bine până la urmă

Reply

Deși am făcut electronică atâția ani, urăsc mațele. Dar a ieșit bine.
Îmi place android auto plus că pot asculta iarăși radio de pe net. Prinde mai ales când plecăm din Dublin.

Reply

yo am in yatour pus pe mufa auxiliara la unitatea oem iar din yatour mufa jack in telefon și aia e ... nu-mi plac chestiile wireless Icon_smile)

Reply

Puteam păstra și eu originalul că aveam mufe Aux sub scrumieră dar am vrut Android Auto. Conectezi telefonul cu USB și ai unele aplicații direct pe ecran, Maps, TuneIn, Waze, VLC etc. Apoi poți să dai comenzi la Google Assistant să citească mesaje, să scrie, să sune pe cineva etc.

Reply

deja îmi vorbești de SF uri

Reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Theme © 2014 iAndrew