This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Honda Stream 2008 RN6



 
#41

ce sa zic eu, n-am asfalt pe strada si merg ciobanii cu o viteza....
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#42

Da, am observat asta zilele astea. Și eu mă plâng că la noi sunt gropi și drumuri nașpa. O fi de la căldura asta

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk



Reply



 
#43

Vremea pentru ulei proaspăt. Nu-mi vine să cred că curat e cel care l-am dat jos după 10mii.[Image: 25c8d56d3323036214f1e843ae970751.jpg]

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#44

chestia asta cu, curatul nici nu stii cum sa o iei, fie uleiul n-are suficienti detergenti si atunci nu curata bine si iese tot ca si cum l-ai bagat fie motorul e foarte ok. Al meu desi completez cam 1 l la 10k km tot se inegreste cand il scot ceea ce as zice ca e normal.



Reply



 
#45

A ta vede mai mult cox și de aia se înegrește. Motorul e boboc, cel puțin după cum arată chiloasa.[Image: 8a6e842a93d4a2feea21dceb2286513d.jpg]

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#46

pe acolo si al meu pare nou Icon_smile



Reply



 
#47

Astăzi după spălare am zis să polișez un pic farurile că erau îngălbenite.

Au ieșit destul de bine după un lucru manual Icon_biggrin[Image: 923ab363f281b8f0150c6f40f384bae3.jpg]

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#48

baga folie ca se fac la loc mai repede decat la inceput



Reply



 
#49

Le dau cu sealant la câteva spălări și nu am avut treabă până acum. La ITR le-am polișat prin 2009 și le-am făcut acum iară anul trecut. Folia e bună dacă protejează împotriva UV dacă nu e numai pentru muște.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#50

am inteles ca au un lac si daca le polishezi din cauza vremii, mizerie, praf se matuiesc imediat. eu am pus la mine si sunt foarte multumit de ele, au mai bine de 1 an si sunt ca noi, s-a ciobit folia putin intr-un loc de la vreo piatra cred. altfel foarte ok.

dar poate sealantul ala e foarte tare si rezista in timp la actiuni mecanice si spalat daca l-ai mai folosit



Reply



 
#51

Da, sunt date cu un lac pentru protecție împotriva UV alfel plasticul ăla nu ar rezista în timp.
Ai luat folia de la magazin sau ai fost la un atelier să o monteze?

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#52

la atelier, folie pentru faruri de firma cica mai rezistenta etc



Reply



 
#53

nu e pt uv, e pt sablarea de la nisip/mizerie de pe drum. la civic vroiam sa pun de nou dar am tot uitat. anul trecut am luat un far nou si folie la metru urmeaza sa il trag in folie.
la haudi am facut-o in urma cu cateva we-uri. nu e nici usor, nici f complicat. pe spopuri nu am reusit pt ca nu ajung 2 maini. e prea sculptat si tre incalzita folia bine si trasa in mai multe directii.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#54

Mic update. Am picat RAR-ul din cauza cauciucurilor Icon_sad am stiut ca ala o sa fie motivul pentru ca sunt JDM si nu au norma E stantata pe ele. Am crezut ca o sa fac rost de un set de la cineva sa ma duc la reverificare iar apoi sa le pun pe ale mele inapoi. Din pacate nu am gasit la nimeni Icon_cry si o sa fiu pus in postura de a lua 4 gume noi. Nu vreau sa iau chinezisme si as lua ceva mai bun daca tot e sa dau banii... cam ce se poarta in ziua de azi?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#55

Michelin ps4, dunlop blue response iarasi sunt ok, continetal contact de mai multe feluri sau gy asym 3



Reply



 
#56

Am gasit un set de jante de FN2 cu Hankook Evo2, zice omul ca doua sunt ca noi si doua 50%. Cred ca mai bine ies sa iau jantele cu totul la mai putini bani decat ma costa 4 gume noi, le pun sus sa trec RAR-ul iar apoi le mai pot folosi ale mele pana se uzeaza de tot, apoi trec la jantele de FN2. Combinatii dar cred ca ar da bine jantele de FN2 pe masina Confused

https://www.adverts.ie/alloys-wheels/hon...s/18239514
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#57

Sunt mari si grele, tu nu ai de 17?



Reply



 
#58

Ba da, tot 17 am si eu pe ea.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#59

Acuma am măsurat cauciucurile mai am 5.5mm pe față și 5mm pe spate...plm nu e păcat să le arunc Icon_sad

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#60

nu e rea ideea Icon_wink



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.