kinky_boy
Posts: 5,250
Threads: 44
Thanks Received: 103 in 90 posts
Thanks Given: 32
Joined: Aug 2011
|
|
sa o stapaniti sanatosi yula! arata bine masina, mai stock asa fata de cealalta dar pentru familie e numai buna.
acu sa nu va luati la intrecere cu polishatul
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
@w33bb0: Stai linistit ca nu e prima data cand urmeaza procedeul, inainte sa o avem pe Bianca participa intens la intretinerea/upgradarea masinilor
@Doc: Eu il vad ca un Civic break mai inalt  Si eu m-am gandit la FRV dar nu cred ca 3+3-ul ala merge chiar asa bine in realitate.
@all: Multumim.
Astazi mai toata ziua am cautat pe net, becuri, un CD player mai de treaba si un slim subwoofer ca parca mie dor de niste basi  Nu vreau nimic mare, ceva ce intra sub unul dintre scaunele fata.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
bgdsta
Posts: 208
Threads: 1
Thanks Received: 7 in 7 posts
Thanks Given: 4
Joined: Oct 2010
|
|
Sa o stapaniti sanatosi Yula! Fara evenimente!
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
decat un sub mic, fara cutie corecta, fara compresie sau labirint reflex, mai bine o insonorizare corecta, difuzoare capabile si ai bass mai frumos.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
@bgdsta: Mersi mult.
@Liviu: Cat de ieftina a fi cutia scoat mai bine ca un difuzor montat in usa
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
noici vorba. un bass incorect amplifica anumite gregvente si le pierde pe altele. un sub adevarat e mare, e greu. eu cand am cumparat sub-ul am mers la un magazin dedicat audio, care facea si instalare. am testat acolo tot ce aveau, cu trakuri dedicate. nu suna bine decat cutiile cat de cat mari. rezultate bune au si tuburile, care sunt mult mai usoare dar tot ocupa spatiu.
sub-urile mici, nu suna bine, difuzoare bune in usi, cu insonorre corecta suna , muzical vorbind, mult mai bine. gasesti difuzoare care coboara destul de bine in fregventa.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
In primul rand sub-ul vine amplificat si prin urmare nu trebuie sa cresc volum din HU ca sa misc difuzorul pentru ca am reglaj separat, asta pentru mine e un plus. Apoi difuzorul din usa nu poate cobora atat in frecventa.
Daca aveam unde sa il montez ma aruncam la unul din asta
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
21-01-2013, 13:17
(This post was last modified: 21-01-2013, 13:19 by LIVIU_CTS.)
bai battman. in pruimul rand pentru un sunet corect la sub ai nevoie de semnal pre amp. un sub activ suna ca o cutie, poate suna bine unele de top, care vin la bani pe masura. su eu am iesire separata pt sub, cu reglaz aferent...
multe suburi nu coboara sub frecventa asta http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare_.../TS-170Ci/
sau, daca coboara, redau aiurea plaja, cum spuneam, exagereaza unele, pierde altele, muzicalitate aiurea.
un difuzor care coboara pana la 25, cu o usa insonorizata bine, suna mai bine decat u nsub pe care-l pui sub scaun.
tu faci ce vrei, iti spun doar ca eu m-am jucat mult timp cu muzica in masinile mele, cel mai bine se vede in del sol, in care se aude bine si dupa ce am dat jos subul din portbagaj.
difuzoare bune, insonorizare buna, semnal low level cu amplificator si esti foarte bine.
nu ai mah nevoie de capace de cavou. alea-s pentru maniaci ce merg la competicii de profil. eu imi demolez civicul cu un sub amplificat la 120 rms in punte.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Pai binenteles ca amplificatorul primeste semnal low de la HU in felul asta pot sa controlez sub-ul dupa placul meu. Difuzorul ala e bun dar uitate si ce plaja trebuie sa cante el pe cand un difuzor dedicat basilor este intr-o plaja de ~ 25-200Hz.
Ma enervez si il pun pe asta din garaj in masina
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
bai gigi, iti cumperi difuzoare pe componente cu crossover 
pune ceva cu o cutie cat de cat, difuzor 20-25 cm, eu prefer bassul reflex, altii pe compresie. asta depinde de gusturi.
eu sincer am trecut de perioada in care imi placea sa sune bassu' tare. mai important e sa sune echilibrat. asta o poti obtine cum am mai spus.
bass frumos am din unu d'asta, da are 25 de kile l-am dus in casa ca e prea mare balastul. dar suna extraordinar!
http://www.youtube.com/watch?v=_cx6xS56_jw
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
DeN1gRator
Posts: 2,519
Threads: 13
Thanks Received: 48 in 44 posts
Thanks Given: 3
Joined: Oct 2010
|
|
S-o stapanesti sanatos jane, ai grija numa acuma sa nu ii pui benzina in rezervor
|
kinky_boy
Posts: 5,250
Threads: 44
Thanks Received: 103 in 90 posts
Thanks Given: 32
Joined: Aug 2011
|
|
21-01-2013, 18:35
(This post was last modified: 21-01-2013, 18:52 by kinky_boy.)
adi ce vrei sa zici? tot pe benzina e si asta ca pe motorina n-am vazut
uite cum arata astea din europa
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
M-a intrebat Andreea daca Stream-ul e diesel, ca a zis Adi ca ne luam diesel. Poate ai fost atras prea tare de Scenicul ala
Razvan, ala e modelul facelift de dupa 2004  Una ca si a mea este la TM, din cate am auzit are omul topic pe halalat forum.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
kinky_boy
Posts: 5,250
Threads: 44
Thanks Received: 103 in 90 posts
Thanks Given: 32
Joined: Aug 2011
|
|
da am vazut-o si pe a lui, chiar a dus-o si la o liniuta doua
|
chipson78
Posts: 71
Threads: 1
Thanks Received: 1 in 1 posts
Thanks Given: 0
Joined: Apr 2012
|
|
adi a incurcat cu motorul de 1.7 diesel de pe civic. asta e cu siguranta benzina. concluzie: yula cand vii in ro nu-l lasa pe adi sa alimenteze ca o sa pleci pe jos  )
|
Nsx2010
Posts: 116
Threads: 2
Thanks Received: 0 in 0 posts
Thanks Given: 0
Joined: Oct 2010
|
|
21-01-2013, 20:08
(This post was last modified: 21-01-2013, 20:12 by Nsx2010.)
@w33bb0 ce vrei sa spui cu afirmatia ta? :dodgy:
Nu am avut timp sa il fac azi, dar maine ii vin de hac. O sa fac poze before si after sa le arat necredinciosilor
@yulasinio: nu mai da si tu din casa ca ma faci de ras ca am cam lasat-o moale cu masinile lately :blush:
Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
|
DeN1gRator
Posts: 2,519
Threads: 13
Thanks Received: 48 in 44 posts
Thanks Given: 3
Joined: Oct 2010
|
|
da, io ramasesem cu ideea ca iei un diesel, nush de ce...
deci, cum zice chipson, nu ma trimite pe mine sa alimentez cand vii incoace
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Pai o rezolv si pe diesel, iau una ca a lui Toyboy si bag un swap ca platforma e aceeasi
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
Tomi
Posts: 1,809
Threads: 12
Thanks Received: 65 in 53 posts
Thanks Given: 52
Joined: Apr 2012
|
|
|
w33bb0
Posts: 2,230
Threads: 26
Thanks Received: 40 in 38 posts
Thanks Given: 13
Joined: Oct 2010
|
|
Andreea, doar imi manifestam aprecierea fata de o femeie - sau femeile, mai bine zis - care "se murdareste pe maini" lucrand la restaurarea sau bricolarea unei masini
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!
|
|