This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Honda Civic TypeR EP3

A facut-o deja vopsitorul pana sa vin sa iau jantele. Da,da am vazut discutii pe tema asta. Merci de sfat.

Add Thank You Reply

cox pe paine atunci Icon_smile
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat

Add Thank You Reply

sarna Icon_smile

Add Thank You Reply

Spor la spălat Icon_razz. Am avut jante albe și știu ce înseamnă să le ții curate Icon_biggrin

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.

Add Thank You Reply

Merci sa fie. Sa vedem ce o sa iasa Icon_smile

Add Thank You Reply

not bad not bad  ... sa le invarti curate  Icon_biggrin

Add Thank You Reply

Merci kinky Icon_biggrin

Add Thank You Reply

Ce repede a trecut timpul de cand am scris ultima data. De atunci s-au mai intamplat chestii la masina. Am reusit sa scap de suspensia D2 si am inlocuit-o cu YellowSpeed. Am fost putin sceptic la inceput, dar dupa ce am citit niste reviewuri si am mai intrebat in stanga si in dreapta am zis sa imi iau inima in dinti si sa merg pe brandul asta. Am deja 11 luni de cand am montat-o pe masina si sunt extrem de multumit. Masina o folosesc zilnic si nu iti darama ficatii in oras, dar si pe circuit sta senzatie. Dupa teste si teste cu duritatea am gasit acel sweet spot. Pe langa suspensie, am stiut ca a venit vremea sa refac cutia de viteze. Intra mai greu in viteze, se auzea un zgomot de rulment pe accelerare si decelerare, era clar, trebuia sa fac ceva in privinta asta. Ca piese am folosit kitul de la Syncrotech( cel care includea sincroane carbon, rulmenti si garnituri), ambreiaj Exedy OEM(inainte aveam Exedy Stage 2 care era ingrozitor in oras) si ulei AMSoil(ulei ce il folosesc de 3 revizii incoace), iar montajul l-am facut la Coasta de Est pentru ca Vali avea deja experienta cu cutiile de K20. Rezultatul este unul uimitor, intra in viteze cum nu a intrat niciodata de cand am masina, iar ambreiajul moale e curcubeu pentru piciorul meu stang Icon_smile. Recent am schimbat si farurile pentru ca cele vechi cu toate polishurile si foliile posibile nu am reusit sa le fac sa arate cum am vrut eu.
Urmeaza sa imi refac etrierii pentru ca la ultima iesire pe circuit am reusit sa incing franele dupa 1lap si am impresia ca problema este de la pistonasele de etrieri care nu se mai retracteaza imediat dupa ce depresez frana. Inca pun in balanta partea financiara cu cea practica legat de frane. Ori refac etrierii mei ori imi iau etrieri de Clio 3/Megane 2 RS. A da, si mi-am refacut volanul pentru ca arata ca dracu Icon_smile

Si niste poze de saptamana trecuta

Attached Files Thumbnail(s)

Add Thank You Reply

Uite că a mai înviat unu' Icon_biggrin
Hai poate dam viața la talk iar Icon_wink
Keep up Vlad !

Trimis de pe al meu LG-H840 folosind Tapatalk

Add Thank You Reply

(25-07-2018, 13:38)Toyboy Wrote: Uite că a mai înviat unu' Icon_biggrin
Hai poate dam viața la talk iar Icon_wink
Keep up Vlad !

Trimis de pe al meu LG-H840 folosind Tapatalk

E greu, mai ales cu Fb asta.....bine eu nu mai am Fb, dar asta e arma crimei.

Add Thank You Reply

Deci cum stăm cu curățatul la jante? Icon_cool
Meserie arată în poze. Cine a stat în ploaie să o tragă în chip? Icon_lol

Da, social media a ucis forumurile. Multe din cele pe care am activat au ajuns să aibă foarte puțini useri activi. Pe itr-dc2.co.uk erau cam o sută de useri activi zilnic în 2009 acum sunt 10. În ziua de azi e ușor să faci o pagină de FB sau un grup pe WhatsApp și aia e nu-ți mai trebuie forum.

Dar pentru asta nu-l lăsăm noi pe al nostru să moară așa ușor Icon_wink

Add Thank You Reply

Pai stam bine acum, dar a fost crunt. A trebuit sa revopsesc jantele fata ca nu mai iesea negreala de la placute. Sa vedem cat o sa tina curatenia. Daca nu tine le fac bronz iar sau gun metal si gata.
Nu a stat nimeni in ploaie Icon_biggrin, poza a fost facuta de sub un acoperis. Ne gandim la toate Icon_smile)

Add Thank You Reply

Greu cu ele albe mai ales dacă te duci și pe circuit. Dar când sunt curate arată de minune Icon_smile

Add Thank You Reply

E greu da. Cu DC2u tau ce se mai intampla?

Add Thank You Reply

Momentan nimic dar avem planuri pentru el cât de curând Icon_wink

Add Thank You Reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Theme © 2014 iAndrew