This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Honda Civic Type R Ep3 Milano red

la franari lente  cand sunt reci parca se simte/aude ca un frecus mai zgariat asa in primele 2 secunde ... din ce vazusem prin alte parti asta e metoda de curatat discurile de material cu placutele astea ceramice Icon_smile

in fine, functioneaza foarte ok si asa. o sa le vad si la munca serioasa daca oi putea sa ajung la circuit din cauza suspensiei  anu asta

@Yulasinio -  de ce zici sa schimb pompa? n-am auzit/citit sa fie probleme cunoscute si vad ca lumea o schimba doar dc se aud zgomote de la rulment. toata distractia e vreo 500 de lei deci nu m-as baga dc nu e nevoie. o sa vorbesc si cu mecanicu sa vad el ce zice.

Reply

Acuma văd că pompa de apă e pe exterior pe aceeași curea cu alternatorul. Atunci o poți lăsa că e ușor de accesat și schimbat în viitor.
Eu o schimb acum cu cureaua să mă știu într-o parte.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.

Reply

că aduserați vorba de pompa de apa...eu la Accord habar nu am când s-a schimbat, daca s-a schimbat vreodată ...când am făcut distribuția acu 150k nu am schimbat-o ...daca pun tot OEM pun că văd că la 455k încă merge

Reply

N-am apucat sa scriu, dar moshu a adus inca 15 ani de tinerete: kit distributie oem, bujii, toate bucsiile hardrace, suspensie noua meister, antigel honda, pcv si diverse garnituri. Mai era in plan si un filtru admisie Dryflow AEM, dar cacanarii de la tegiwa dupa 20 de zile au zis ca nu stiu cand ajunge.

O sa mai schimb si cablurile de la sistemul de caldura, momentan sunt pe manual tras de parghii prin matricea de incalzire.

Mai greu cu pozele de pe tel, cica sunt prea mari

Reply

Darnic moșul nu glumă Icon_smile
De pe telefon ai două opțiuni:
1. încarci prin imgur, vezi ghidul din Info.
2. Folosești aplicația Tapatalk și încarci direct.

Reply

Am facut vineri itp, inca un an pe drumurile patriei. Am facut un test la amortizoare, conform aparatului Teinurile sunt inca in grafic, urmeaza sa le scot la vanzare dupa ce urc meister-urile sus.

Am lasat azi masina la CDE pt schimb complet de bucsi, suspensie, distributie, antigel, buji, ulei si alte cateva maruntisuri prin interior.

Tot fuchs prorace 5w40 si cu un hamp  Icon_biggrin

Sa vedem ce iese si apoi un corner weighting si o geometrie ar trebui sa fie buna pt urmatorii 15 ani  Icon_biggrin

Reply

Ce bucși folosești? Numai bine e gata pe când vine vremea bună

Reply

mulțumit la CDE ! intra pe mâna lu Vali, poți să stai liniștit !

Reply

@Yula - am mers pe hardrace. Asa am zis si eu, daca e gata saptmana asta dupa e rost de plimbare. Vine si pastele, e numai bine.

@Toyboy - da , e la Valica acolo am povestit cu el detaliile sambata cand am lasat-o. Am incredere ca lucreaza ca pentru masina lui  Icon_biggrin

Reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Theme © 2014 iAndrew