This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

De ce piese aveti nevoie!?



 
#1

Daca aveti nevoie de ceva piese care nu le gasiti pe net sau in tara atunci postati aici si am sa vad daca nu le gasesc in IRL.

Am sa mai postez si eu piese ce le gasesc de vanzare pe aici in caz ca este cineva interesat.

Nu sunt interesat sa castig bani de pe urma vanzariilor de piese ci doar sa ajut comunitate Honda din Romania Icon_razz

Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#2

da zi si tu cand vii in tara, sa vedem la ce buget ne raportam Icon_biggrin

Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#3

Pai eu sper sa vin in tara pe la inceputul lui Iunie dar nu e batut in cuie. Daca vrei ceva inainte de data aia sau dupa putem trimite prin curierat. Stai linistit ca nu o sa vin cu motoare dupa mine in Romania ca am si eu lucrurile mele de adus Icon_smile
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#4

motor B18c6 , compresor pentru motorul asta , suruburi lungi pentru roti si semnalizatoare albe aripi.



Reply



 
#5

Aici numai motor B18C gasesc dar nu promit ca o sa gasesc unul sa fie 100%. Suruburi lungi pentru jante si semnalizatoare albe gasesti si pe ebay cate vrei.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#6

pai cred ca vreau un kit skunk2 tuner stage 2 la chiulasa, daca o fi la pret ok, ca din state vine cu taxe vamale si...
sau eventual daca apare vreun kit jr supercharger, poate se gaseste ceva in perioada aia sh gen kit admisie, sau un header mai breaz....nush. acum normal ca ai boarfele tale de adus, dar cum spuneai, le poti pune tu pe un transport sau ceva
oricum pe cand vi in alba vreau sa studiez problema jantelor racing hart.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#7

mie imi lipseste piesa dintre scaun si volan .... tre schimbata, s-a uzat Icon_biggrin
cu toate ca a trecut Mos Gerila .... ma gandesc la o cutie de ITR, cand o sa sara din asta pinioanele........



Reply



 
#8

Pe eBay gasesti absolut orice, problema e doar transportu, mai ales cand e vorba de multe kg. Cunosc pe cineva care are firma de curierat romania-irlanda, pot face rost de numar de telefon, asta in caz ca vrea cineva vre-un swap.

Singura chestie ce ai putea sa o faci pt noi ar fi sa vezi motoru, sa-l incerci daca se poate si sa-l dai pe mana curierului. E ceva de umblat, bani sa fie.

http://www.ebay.co.uk/itm/Honda-Integra-...500wt_1413

Drool



Reply



 
#9

aveti bulan .... inca
aici ca sa iei din US, te taxeaza cu vama care este de 23% din valoarea facturii...slabe sanse sa incerci sa-i aburesti cu factura mai mica, aici ma refer la cumparaturi mai importante.



Reply



 
#10

nu e man nici un bulan, avem taxe vamale pentru us asta incerc sa zic.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#11

Da, dar in Romania daca cunosti pe cine trebuie scapi de ele... Icon_wink



Reply



 
#12

nu cunosc detalii, cunostintele mele sunt in domeniul medical. maica-mea a lucrat la romtrans, agentia care se ocupa de import-export impreuna cu vama, insa a iesit la pensie de ani buni, nu mai am legaturi la vama. a, si mai era unchiu-meu (fratele maicamii) care era director general pe tara la romtrans Icon_razz. din pacate nu mai e printre noi.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#13

@Laux: Piesele noi din IRL sunt cumparate din US la care se adauga taxe deci este exact la fel si pentru mine sa cumpar cum este si pentru voi. Eu ma refeream aici la piese second sau care apar la vanzare pe aici care ar face pretul sa fie acceptabil. Motorul ala din poza arata intr-o stare jalnica, ultima data cand m-am uitat pe forumuri un B18C se vinde la ~1000€

@Toyboy: Adu CRX-ul in tara si schimb eu piesa dintre scaun si volan Icon_razz Pentru cutie ne uitam cand o sa fie vorba Icon_wink

@Liviu: Daca mai este vreu supercharger cand ai nevoie o sa luam unul. De kit-ul de la Skunk, vezi ce i-am zis si lui Laux, aceleasi taxe vamale se platesc si aici.


Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#14

oky, atunci eventual poate ne dai niste linkuri unde sa urmarim una-alta sh.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#15

Eu caut pe forumuri dtdirl.com honda-haven.com itr-dc2.com, trebuie sa iti faci cont ca sa poti vedea continutul.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#16

Eu stiu foarte bine care-i faza cu piesele noi din afara europei, poti scapa lejer de vama daca te intelegi cu vanzatoru sa-ti ataseze si o factura de maxim 50 USD Icon_wink Fara factura iti va baga o taxa vamala dupa un catalog universal de-al lor, cel putin asa e in romania. Daca comanzi vre-o tableta a carui valoare reala o stie toata lumea, singura solutie e sa-l cunosti pe vames. Icon_smile



Reply



 
#17

Pana acum am scapat de platit vama desi am cumparat piese din Japonia si State dar asta depinde si de noroc. Nu toti sunt dispusi sa iti schimbe suma de pe factura iar daca o schimba atunci nu mai asigurare de transport.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#18

Ma io stiu ce vreau si gasesti pe aproape de tine: macar un bax de Bulmers rece ca gheata Icon_biggrin Icon_biggrin, ca nu am mai facut schimbu de multa vreme.



Reply



 
#19

a mugen B-pipe to suit ek9 or ek4, 2.5'' pipe - 120€ ONO
http://i168.photobucket.com/albums/u176/...d26cac.jpg

a pair of genuine used Japanese plates €40 posted
http://i168.photobucket.com/albums/u176/...2f1217.jpg

Selling a set of Work XD9 wheels to make way for more mods. The price is €800 and i am actually looking to get €800. They cost me just over 1k when i got them frm japan, with regard the condition of them it will really be just like you are buying a set of new wheels out of the wrapper, they are in excelent condition.

http://i153.photobucket.com/albums/s206/...C07646.jpg
http://i153.photobucket.com/albums/s206/...C07648.jpg
price drop 750
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#20

ţava aia mi-ar place Icon_biggrin
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.