This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Civic ej9



 
#1

Honda Civic ej9
1.4i 75cp
masina e fabricatie 1996 si avrea 192.000km cand am cumparato
prea multe nu am facut momentan la ea, dar dupa ce voi termia s2000'ul va beneficia de mai multa atentie... Icon_razz







Attached Files Thumbnail(s)
       



Reply



 
#2

In sfarsit te-ai incumetat sa ni-o arati si noua Icon_smile pare destul de ingrijita din poze pentru varsta ei.
La asta mica ce planuri mai ai?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#3

Bine ai venit!

Ia zine ce i-ai facut de fuge asa de tare ?

Icon_smile



Reply



 
#4

@yulasinio - in viitor vreau sa pun pe ea un b16...

@LauX_LauX_LauX - short ram air intake, no cat si alta galerie de evacuare.



Reply



 
#5

a mica are deja 2 cupe, locul I la arad la as1 1 mai si locul 3 la Kiskunlachaza,Ungaria in 14mai! Bafta kikin



Reply



 
#6

Intra bine un B16 pe ea.

Oare care este diferenta de greutate dintre asta si cea a lui Laux...
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#7

EJ9 are 955 kg iar EK3 are 1025 kg



Reply



 
#8

mie imi talon imi scrie 1030kg... dar m-as bucura sa fie sub 1000kg Icon_biggrin



Reply



 
#9

Si la mine in talon scrie ca are 1100 kg dar nu cred ca are chiar atat... Oricum 2 usi si un porbagaj = un surplus de aproximativ 70kg.

Apropo, ia zi ce benzina ai folosit? Ca nu te-ai dat doar de 4 ori, ceea ce da de banuit... Icon_smile



Reply



 
#10

omv100
pai ce rost avea sa ma dau de 100de ori?
si week asta am fost in ungaria si m'am dat de 2ori in calificari.. Icon_smile





Reply



 
#11

nu mai bine merge un k20? pe mine numai gandul omologarii ma opreste Icon_biggrin
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#12

Sa dai un milion pe inscriere si sa te dai doar de 4 ori mi se pare cam absurd, sau iti era tarsala sa nu arzi injectoarele cu benzina de curse. Stai linistit ca injectoarele de pe generatia asta tin mult si bine, tre sa fac si eu rost de niste benzina dinaia smechera... Icon_wink



Reply



 
#13

RollinglaughRollinglaughRollinglaughRollinglaugh
foarte buna asta!
chiar ma amuzi... Rollinglaugh









Reply



 
#14

Daca citeai cu atentie regulamentu de Drag iti dadeai seama ca benzina de cursa este aprobata si la Street. Deci nu trisezi cu nimic daca folosesti asa ceva, eu as fi pus dar nu prea am de unde sa fac rost. Cica se da in cantitati mari si e destul de scumpa.



Reply



 
#15

Pai OMV100 e benzina "de curse" sigur gasesti la orice OMV cu un pret putin mai mare fata de aia de 95 sau 98.
Diferenta este cifra octanica care este mai mare ....
Confused
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#16

yulasinio stie... Rollinglaugh
am gasit si o poza cu int.


Attached Files Thumbnail(s)
   



Reply



 
#17

Foarte tare poza, asta era in Ungaria ma gandesc pe autostrada Biggthumpup
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#18

da.. e in ungaria pe portiunea noua de autostrada intre mako-seged si eram in drum spre kiskunlachaza, locul unde se tin de obicei cursele din ungaria Icon_razz



Reply



 
#19

Ii usor acuma pentru voi sa va lansati pe Ungaria Icon_razz
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#20

Felicitari pt. masinuta.
Sa te tina si sa-i poti face "transplantul" Biggthumpup
La mine in carte scrie 990 kg. N-am AC si nici geamuri electrice.
Bafta
[Image: mysig.jpg?t=1248866766]
You can turbo a vtec but you can't vtec a turbo. vtec



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.