This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Civic Ek4 B18C



 
#61

daca ai masina numa pentru fun si alergat evident spoon-urile Icon_smile






 
#62

Nu stiam daca sunt toate originale sau numai arcurile pe alte telescoape. Daca nu costa o caruta de bani Spoon...
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 
#63

zii mah prapaditule preturile Icon_razz
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat






 
#64

Inca le astept și eu Icon_smile
In alta ordine de idei, mi-am pus eșapament de 2.5"...nu întreg, doar o bucata... Icon_biggrin

VR46 e fix pl !!! La 5200 crăpa șoseaua Icon_smile)))))

Cu ocazia asta am văzut că am o galerie de evacuare hytech super lungă, și care coboară destul de mult după care un catalizator oem restrictiv, sper sa il rezolv cât de curând.

Am ceva pierderi pe la îmbinările galeriei, pentru că deșteptul de la care am luat masina a pus în loc de arculetele ce țin părțile galeriei unite, niște coliere mai late ce-i drept dar total nepotrivite.
Soluția va fi sudarea a 2 inele de fiecare parte a galeriei și băgat un șurub cu piulitza în cap, și n-are moarte Icon_smile
De acolo și benzina in nas de la lambda la greu, mai am bubuituri în eșapament când o țin lungă intr-o treaptă.
Nici nu i-am schimbat uleiul din noiembrie, are o amestecătură de 10w40 cu 5w40 care l-am pus când am văzut râul de ulei ce scăpa pe la semeringurile axelor cu came.

Am intrat în vacanță și o să mă ocup de dansa ca nu mai tine.






 
#65

ce e cu VR46?

vacanta cu spor sa ai  Icon_biggrin






 
#66

Dacă era totul ok tu ce mai lucrai?

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 
#67

Pai da, azi am terminat swap-ul    






 
#68

Am repasat ieri galería de evacuare ca aveam ceva scapari de gaze    

Se vede cum a lucrat "preparatorul" de dinainte Icon_sad






 
#69

fain taragot. nu face rau la suduri banda aia?
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat






 
#70

Nu face, acu am dat-o jos, și cred că nu prea trebuia ca am AC, și e căldură mare.
Îs ceva replici hytech...ok ca si calitate dar coboară destul de mult.






 
#71

Mi-a ajuns si mie jucăria [Image: 34c32207cb286b53483441aead73bc85.jpg]






 
#72

atat!!!  Biggthumpup ... o sa fuga si mai bine 1.4 al tau Icon_smile






 
#73

Da, să fugă odată de la mine să văd cum mă încurc de un itr Icon_smile






 
#74

Le schimbi ca pe tricouriIcon_smile

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 
#75

@yula - le ia, le repara si apoi ca sa fie ocupat in continuare le vinde si ia alta Icon_smile

@Traian - n-are acelasi motor si cutie? ce-i lipseste? sasiul?






 
#76

Pai n-are mane, c4 vs c6
Iar sasiul de ITR e sfant !
Răzvane așa zice si nevasta-mea Icon_smile)






 
#77

De fapt e numai C fără nimic

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 
#78

C ul fără nimic e dc2 r /jdm-ul






 
#79

C-ul fără nimic a fost pe DC2 în Japan... Si, SiR și Type R

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 
#80

(09-05-2016, 10:45)Toyboy Wrote: Mi-a ajuns si mie jucăria [Image: 34c32207cb286b53483441aead73bc85.jpg]


mofturi...ai luat doar pt stiker ;Icon_wink)))))
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat





Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2026 - All Rights Reserved.