This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Caut Honda CRX DEL SOL



 
#1

Pai, la banii astia, as fi interesat sa vad o poza macar Icon_smile Saru'mana!


---
I am here: http://maps.google.com/maps?ll=44.411560,26.066272

2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!






 
#2

stiu masina de mult, are si jante faine. o sa ma interesez maine
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat






 
#3

Saru'mana! Daca se poa' si niste poze, e ceas.
Presupun ca-i din Cluj. Treaba e ca ma intereseaza pentru altcineva, care s-a indragostit de delSol, dar nu-i prea convinsa ca s-ar descurca... bla bla... Acu' are [alta Honda]. Nu-s 100% sigur ca fac tranzactia, decat daca-mi gadila retina foarte placut Icon_smile
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!






 
#4

e in cluj, din pacate eu nu prea am timp sa merg sa vad live, dar pot face rost de nr de tel al omului si te poti intelege cu el
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat






 
#5

Daca o are pusa undeva online, ar fi excelent Icon_smile
Il si sun, nu-i problema. Am gasit una din Cluj care spunea ca are 200bhp din D16, cu 4 carb (si probabil un consum de 45l/100km), insa voia 2300e pe ea.
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!






 
#6

Daca pica la Andrei ma intereseaza si pe mine, stii ca am mai vb Icon_wink.






 
#7

Mama toata lumea e trece pe coafeze vara asta?

W33bb0 tu trebuie sa termini EG-ul Icon_razz
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 
#8

e aia pe carburatoare, da-mi link sa vad

e cea de pe autovit

Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat






 
#9

Daca-i aia pe carburatoare, sorry, nu ma intereseaza. Avand in vedere ca nu e pentru mine, ci pentru o fata, care nu-i nepoata lui Fittipaldi... Saru'mana, da' mai caut.

@Yula: nu stiu daca il termin, pentru ca mi-am luat ditamai teapa cu rollcage-ul si s-ar putea sa se fi prins iarasi rugina de caroserie, caz in care se impacheteaza totul si, fie se vinde pe bucati, fie se duce la fier vechi, fie gasesc pe cineva interesat s-o ia de piese asa cum e. Vinerea asta e termenul maxim pe care il acord proiectului (adica sa-mi spuna aia ca a plecat rollcage-ul spre mine).
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!






 
#10

Lasa ca nu a prins asa rau in 6 luni. Ai luat rollcageul din UK si nu ti-a ajuns inca?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 
#11

eu nu as crede povestea aia cu 200 de cai....
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat






 
#12

@Yula: a prins, n-a prins, ma seaca faptul ca am fost luat de prost si mintit cu nerusinare. Lucru care se reflecta asupra dorintei mele de a mai vedea masina aia la ochi. Dar nah... Rollcage-ul a fost fabricat (am vorbit la producator), dar n-a fost platit de asta de aici din RO, drept urmare zace acolo in UK.

@Liviu: nici eu nu cred, da' prefer un motor stock. Mai putine sanse sa am de tras de pe urma lui ulterior. Iar, cum mecanicul meu (in care am incredere 200% cand vine vorba de orice Honda pe 4 roti) este aici in Bucuresti si n-am cum sa-l aduc pana in Cluj... Icon_smile Nici nu ma grabesc prea tare, pentru ca mai am o luna pana la termen. E doar o varianta pe care o iau in calcul Icon_smile
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!






 
#13

ok, eu as putea vorbi cu mecanicul meu , care e inginer, si care cunoaste masina aia, si el posesor de del sol.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat






 
#14

Am mai cautat masina si i-am gasit niste poze... si pica din calculele mele. Nu atat pentru aspectul exterior (desi kit-ul ala e infernal), cat pentru ce-am vazut in compartimentul motor.

Saru'mana mult pentru intentie si pentru informatie, da' nu ma incanta mai deloc.


2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!






 
#15

Baga un link sa ma uit si eu te rog, si pe mess daca e.







 
#16

Adi, eu asta am gasit: http://www.autovit.ro/honda-crx-C22528778.html
Sa ne spuna Liviu daca am nimerit-o sau nu...
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!






 
#17

aia e, i-am trimis-o si eu pe mess. eu zic ca e un super pret.
mai e una ror a unui amic, vopsita aranjata, a facut-o initial pt el , apoi si-a dat seama ca nu vrea sa da bani pe benzina Icon_biggrin
e pusa pe celalalt forum, e una galben-portocaliu perlat.
insa e la alti bani http://www.celalalt forum.ro/forum/showthread.php?13955-Honda-CRX-Del-Sol

Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat






 
#18

Am vazut-o pe-aia si, chiar daca e la alti bani, daca e facuta cum trebuie la tabla (nu sudata tabla peste rugina direct), ma intereseaza mai mult decat cealalta... Presupun ca pretul ala nu e tocmai batut in cuie. It never is Icon_smile

Daca zici ca ti-e amic, am sa ma gandesc serios la ea si, daca ma hotarasc, iti dau de stire.
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!






 
#19

a fost facuta f bine, omul imi este prieten. e director la vanzari piese dacia, are si o honda cb600, e hondar, problema e ca e mai "masiv", masina nu e chiar pentru el, plus ca are masina de servici diesel...a luat-o din germania mai mult pentru ca ne-a tot vazut pe noi cu del sol-urile.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat






 
#20

Pana acum, din tot ce-am vazut si mergand pe cuvantul tau, este una din cele doua la care ma uit, cealalta fiind proaspat adusa, la un pret MULT mai mic, dar neinmatriculata. Probabil ca inmatriculata si aranjata sare de 2999e, cat vrea omu' pe ea, da' mai exista si posibilitatea inmatricularii in BG (neplacut, da' in lumina ultimelor evenimente, as da statului niste lamuie - ca sa taie greata).

Chiar o iau in calcul. Oricum, mai devreme de 4-5-6 februarie nu fac niciun pas si nicio alegere, ci doar prospectez.
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!





Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.