This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

CRX 1.6 esi (ED9), Flint Black



 
#61

dar poate ar fi mai indicat(dupa regulile forumului) sa continuam discutia asta in privat Icon_smile



Reply



 
#62

Eu am avut Tein si am văzut de ce sunt bune, ba chiar am le-am dus la reprezentanta ohlins sa schimb ceva semeringuri ca începuse sa curgă unu, si mi-a spus omul de acolo care a văzut ceva suspensii la viață lui ca is la fel ca si cele taiwan made,
cel puțin super sport-urile mele.
D'aia am recomandat mai ales pentru curse koni spss3



Reply



 
#63



Reply



 
#64

kmr-ule vezi ca alea de itr nu se potrivesc doar daca ai bratele spate de itr.
la del sol e cu "furculita", nu cu bucsa.
luati bai sachs, aia fac suspensii nu jucari Icon_biggrin
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#65

La Del Sol JDM e cu bucsa pe spate ca la ITR daca nu ma insel.
Deci stie el bine ce are pe masina... Icon_wink



Reply



 
#66

nu stiam asta.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#67

se pare ca tein e facuta pentru EF8 si EF9 si nu mi se potriveste la bratele spate.
Stie cineva de unde as putea sa-mi iau koni yellow?



Reply



 
#68

Știe



Reply



 
#69

dupa atata timp de gandire am ajuns la 2 concluzii : koni yellow cu arcuri h&r race SAU BC racing br rs coilovers
Astea le-as putea cumpara instant ca sunt in stoc.



Reply



 
#70

Bc racing am avut si nu v1, is ok dar tre sa fie asfaltul biliard ca sa scoti 100% din ele, altfel la denivelări la viteze mari, nu absorb si devin foarte periculoase, de aceea recomand koni yellow si h&r Icon_wink



Reply



 
#71

Adică nu sunt ok pe rebound BC Racing



Reply



 
#72

(05-04-2015, 09:52)kmr Wrote: Adică nu sunt ok pe rebound BC Racing
Exact, nu numai bc, tot coilover-ul făcut in taiwan china etc .
Koni exact pe aia are reglaj pe rebound si de aceea recomand.



Reply



 
#73

De BILSTEIN B14 ce ziceti? Undeva la 700 euro.
Sau la 1100euro koni yellow+ground control?Ma tot gandesc ca poate mi-ar ajunge bilstein pentru vtm si circuit...



Reply



 
#74

eu am bilstein b8 cu ceva arcuri rosii care imi plac de minune. b12 (adica b8+eibach) nu mi-au placut deloc pt racing, b14 poate e alta poveste
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#75

Există B14 pt CRX?



Reply



 
#76

Da. Le-am gasit pe ebay dar acum nu mai sunt .



Reply



 
#77

In final suspensia va fi koni+gc custom spring rates.
Ce spring rates ar fi oare ok pentru vtm, circuit?
Sa pot merge tare pe denivelari...asta ar fi ideea sa nu topaie masina asa cum topaie acum la viteza mare cu suspensia fixa.AP coilovers ce le am acum au front 860kg rear 860kg/mm.Dar poate ca asta e doar din cauza amortizoarelor...
Trebuie sa le comand acum si eu ma gandeam la 10front 8 rear sau 8front 6rear....



Reply



 
#78

Îți trebuie un combo mai mult orientat spre Rally decât spre track.



Reply



 
#79

Si cam care ar fi atunci acest combo orientat spre rally ? Imi poti da cateva exemple?Ca pt ED nu prea am gasit.Si ce am gasit era f scump.(3-4000euro parca)
Ideea e sa fie o suspensie ce poate fi setata sa fie mai moale pentru cazul in care e drum mai denivelat, si cat mai tare cand merg pe circuit, sau la un vtm care are drum bun.



Reply



 
#80

Pt Rally habar nu am dar is mult mai moi decât pentru track, am pe cineva la vtm cu arcuri de track si nu are grip deloc, 16/14 parca avea, a trecut pe ceva setup de Rally mult mai soft, nu stiu exact cat.
Undeva 10/8 maxim, maxim as pune.
Acum vezi ce mai zic si bieții pe aici



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2026 - All Rights Reserved.