DeN1gRator
Posts: 2,519
Threads: 13
Thanks Received: 48 in 44 posts
Thanks Given: 3
Joined: Oct 2010
|
|
Incet si pe loc  .
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
nu merge tare, da ui ce bine sta
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
(30-09-2015, 15:17)LIVIU_CTS Wrote: nu merge tare, da ui ce bine sta  ....in spate la ED, vroiai să zici, Laux știe mai bine 
Cu puțină investiție lumea se distrează și cu diesel-ul
https://youtu.be/bwX2Wn3oY9s
|
Tomi
Posts: 1,809
Threads: 12
Thanks Received: 65 in 53 posts
Thanks Given: 52
Joined: Apr 2012
|
|
02-10-2015, 09:44
(This post was last modified: 02-10-2015, 09:45 by Tomi.)
clar, trebuie sa-l probezi si pe asta sa vezi cum a iesit. (3.0 TDI )
|
The following 2 users say Thank You to Tomi for this post:
• Toyboy, Wagner
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
Nu probez ca poluam mult dupa
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
07-10-2015, 15:22
(This post was last modified: 07-10-2015, 15:32 by Toyboy.)
Careva vrea ulei ?
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
328.000 km si se apropie revizia, schimburi de filtre ulei, placute fata si cred ca or sa cada si niste amortizoare bilstein, ca astea si-au facut treaba.
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
332.000
A trecut anu' si s-a mai ars un bec 
Deocamdata nu am avut timp nici de revizie, deocamdată îs în schemă cu uleiul, luna asta merge așa.
|
kinky_boy
Posts: 5,250
Threads: 44
Thanks Received: 103 in 90 posts
Thanks Given: 32
Joined: Aug 2011
|
|
Traiane profiti de motorina ieftina? ai facut in 2 luni cat fac eu in in 6, ai si pe unde totusi
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
Merg la fel ca și înainte Razvane, numai ca acum mai ieftin 
Da, când văd pe la tv ce se întâmplă pe valea Prahovei mă apuca toți dracii...
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
Am mi-am făcut un pic de timp să schimb și uleiul, mergea pe Repsol 5w30, care s-a comportat ok până pe la 14.000km după care a început să îl pape.
L-am ținut 18.000 și am pus Liqui Moly top tec 4200 și filtru Mahle.
I-am dat și un flush înainte și ne vedem peste 20k.
În altă ordine de idei, ne trebuiesc plăcute față și discuri și plăcute spate ca vibrăm de ne ia dracii
Trimis de pe al meu LG-D855 folosind Tapatalk
|
kmr
Posts: 1,706
Threads: 6
Thanks Received: 51 in 48 posts
Thanks Given: 37
Joined: Jun 2012
|
|
Eu am mers pe discuri și plăcuțe OEM, de pe Cox
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
(27-01-2016, 23:12)kmr Wrote: Eu am mers pe discuri și plăcuțe OEM, de pe Cox Cred ca merg pe ATE și pe spate
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
Mi-a venit pachetul ieri, am avut timp să montez doar filtru de combustibil, ca m-a prins noaptea, discuri spate ATE, cu plăcute Pagid, iar pe față am ales Brembo de dată asta, dar tare mi-e ca nu or să fie cine știe ce ...made în Rusia
|
danylson
Posts: 203
Threads: 3
Thanks Received: 2 in 1 posts
Thanks Given: 13
Joined: Jul 2013
|
|
17-02-2016, 02:54
(This post was last modified: 17-02-2016, 04:33 by danylson.)
Misto Accordul !!
Să-l porți sănătos si să-ți aducă numai bucurii .
️
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
338.000
Săptămâna trecută s-a aprins chec engine-ul în bord si am fost nevoit să-l sting forțat.
Scos bornele 10min și gata.
Masina merge impecabil.
|
BogdanT
Posts: 1,729
Threads: 12
Thanks Received: 26 in 25 posts
Thanks Given: 16
Joined: Oct 2010
|
|
(16-07-2015, 09:01)Toyboy Wrote: Ieri am reușit și am terminat treaba cu lantu'.
Injectoarele au ieșit usor, le-am slăbit când motorul era cald, și au ieșit fără probleme, ținând cont ca la Honda nu există posibilitate să le scoată întregi, deci le rup și tu plătești altele noi 
Partea ce-a mai nasoală e ca dacă nu ai un elevator și răbdare să ajungi la 3 șuruburi spurcate, dupa ce slabesti compresorul de AC, te chinui de se uita dracu la tine, eu am avut noroc la 45°C și umbră, sauna auto nu altceva.
Dată viitoare motoru jos și scap mult mai ușor.
Am găsit lantu de distribuție puțin întins, în rest totul arata foarte bine pentru 315.000km.
Dacă tot a trebuit să dau baia de ulei jos, am schimbat garnitura și am pus Repsol 5w30, să vedem cum se comportã.
PS : uitasem să zic ca, e liniște totală sub capota, și parcă au dispărut ceva timpi morți la accelerație.
Traiane, ce ai schimbat tu la distributie? Am observat ca la mine rontzaitul s-a cam accentuat si se aude exact ca o rola ce nu mai e in mintile ei.
Ai idee ce P/N, marca etc are rola aia de acolo?
Daca tot ma duc de Paste acasa, vreau sa trec pe la Honda sa ii traga baietii un ochi sa vada ce si cum...
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
eu am schimbat distribuție intreaga plus kit ul de la pompa de ulei.
Acum mai am de schimbat fulia la vibrochen ca aia mai face ceva zgomot .
la tine cred că e rola de la cureaua auxiliara, da-o jos pornește si vezi daca mai face.
Trimis de pe al meu LG-D855 folosind Tapatalk
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
346.000km
Tanti se prezintă bine, azi i-am schimbat uleiul in motor si cutie, și filtru de polen.
15k nu îi mai fac nimic
|
The following 1 user says Thank You to Toyboy for this post:
• danylson
Tomi
Posts: 1,809
Threads: 12
Thanks Received: 65 in 53 posts
Thanks Given: 52
Joined: Apr 2012
|
|
21-06-2016, 22:39
(This post was last modified: 21-06-2016, 22:41 by Tomi.)
ai grija cu engine flush. daca ai depuneri in motor le desprinde in bloc si pot aparea probleme. acum nu cred ca produsul ala destinat comertului e asa puternic.
(de curand am facut un flush cu produs profesional ce-l aveam in citroen , in 20 min a facut luna motorul si a doua zi l-am desfacut ca a infundat tot prin el. acum e ok  )
foarte bune fitrele, top!
|
|