This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

'06 Accord 2.2 i-ctdi



 

Incet si pe loc Rollinglaugh.






 

nu merge tare, da ui ce bine sta Icon_smile
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat






 

(30-09-2015, 15:17)LIVIU_CTS Wrote: nu merge tare, da ui ce bine sta Icon_smile
....in spate la ED, vroiai să zici, Laux știe mai bine Icon_biggrin
Cu puțină investiție lumea se distrează și cu diesel-ul

https://youtu.be/bwX2Wn3oY9s






 

clar,  trebuie sa-l probezi si pe asta sa vezi cum a iesit.  (3.0 TDI )

[Image: DSC_0046_zpsqwruibpr.jpg]

[Image: DSC_0044_zpsubxccfet.jpg]



The following 2 users say Thank You to Tomi for this post:
  • Toyboy, Wagner



 

Nu probez ca poluam mult dupa Icon_biggrin






 

Careva vrea ulei ?

[Image: evFClJ.jpg]






 

328.000 km si se apropie revizia, schimburi de filtre ulei, placute fata si cred ca or sa cada si niste amortizoare bilstein, ca astea si-au facut treaba.






 

332.000
A trecut anu' si s-a mai ars un bec Icon_smile
Deocamdata nu am avut timp nici de revizie, deocamdată îs în schemă cu uleiul, luna asta merge așa.






 

Traiane profiti de motorina ieftina? ai facut in 2 luni cat fac eu in in 6, ai si pe unde totusi Icon_smile






 

Merg la fel ca și înainte Razvane, numai ca acum mai ieftin Icon_smile
Da, când văd pe la tv ce se întâmplă pe valea Prahovei mă apuca toți dracii...






 

Am mi-am făcut un pic de timp să schimb și uleiul, mergea pe Repsol 5w30, care s-a comportat ok până pe la 14.000km după care a început să îl pape.
L-am ținut 18.000 și am pus Liqui Moly top tec 4200 și filtru Mahle.
I-am dat și un flush înainte și ne vedem peste 20k.
În altă ordine de idei, ne trebuiesc plăcute față și discuri și plăcute spate ca vibrăm de ne ia dracii Icon_biggrin


Trimis de pe al meu LG-D855 folosind Tapatalk






 

Eu am mers pe discuri și plăcuțe OEM, de pe Cox






 

(27-01-2016, 23:12)kmr Wrote: Eu am mers pe discuri și plăcuțe OEM, de pe Cox
Cred ca merg pe ATE și pe spate Icon_smile






 

Mi-a venit pachetul ieri, am avut timp să montez doar filtru de combustibil, ca m-a prins noaptea, discuri spate ATE, cu plăcute Pagid, iar pe față am ales Brembo de dată asta, dar tare mi-e ca nu or să fie cine știe ce ...made în Rusia Icon_biggrin    






 

Misto Accordul !!
Să-l porți sănătos si să-ți aducă numai bucurii .









 

338.000
Săptămâna trecută s-a aprins chec engine-ul în bord si am fost nevoit să-l sting forțat.
Scos bornele 10min și gata.
Masina merge impecabil.






 

(16-07-2015, 09:01)Toyboy Wrote: Ieri am reușit și am terminat treaba cu lantu'.
Injectoarele au ieșit usor, le-am slăbit când motorul era cald, și au ieșit fără probleme, ținând cont ca la Honda nu există posibilitate să le scoată întregi, deci le rup și tu plătești altele noi Icon_wink

Partea ce-a mai nasoală e ca dacă nu ai un elevator și răbdare să ajungi la 3 șuruburi spurcate, dupa ce slabesti compresorul de AC, te chinui de se uita dracu la tine, eu am avut noroc la 45°C și umbră, sauna auto nu altceva.

Dată viitoare motoru jos și scap mult mai ușor.
Am găsit lantu de distribuție puțin întins, în rest totul arata foarte bine pentru 315.000km.
Dacă tot a trebuit să dau baia de ulei jos, am schimbat garnitura și am pus Repsol 5w30, să vedem cum se comportã.

PS : uitasem să zic ca, e liniște totală sub capota, și parcă au dispărut ceva timpi morți la accelerație.

Traiane, ce ai schimbat tu la distributie? Am observat ca la mine rontzaitul s-a cam accentuat si se aude exact ca o rola ce nu mai e in mintile ei.

Ai idee ce P/N, marca etc are rola aia de acolo?
Daca tot ma duc de Paste acasa, vreau sa trec pe la Honda sa ii traga baietii un ochi sa vada ce si cum...
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"






 

eu am schimbat distribuție intreaga plus kit ul de la pompa de ulei.
Acum mai am de schimbat fulia la vibrochen ca aia mai face ceva zgomot .
la tine cred că e rola de la cureaua auxiliara, da-o jos pornește si vezi daca mai face.


Trimis de pe al meu LG-D855 folosind Tapatalk






 

346.000km
Tanti se prezintă bine, azi i-am schimbat uleiul in motor si cutie, și filtru de polen.
15k nu îi mai fac nimic [Image: b64d24caf660c3bc78fc4942935fb62f.jpg]



The following 1 user says Thank You to Toyboy for this post:
  • danylson



 

ai grija cu engine flush.  daca ai depuneri in motor le desprinde in bloc si pot aparea probleme.  acum nu cred ca produsul ala destinat comertului e asa puternic.

(de curand am facut un flush cu produs profesional ce-l aveam  in citroen , in 20 min a facut luna motorul si a doua zi l-am desfacut ca a infundat tot prin el.  acum e ok  Icon_smile  )

foarte bune fitrele,  top!





Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2026 - All Rights Reserved.