E cam mult, oricum vad ca baietii sunt foarte documentati la masini Eco: Logan dCi, Seat/VW SDI, mortaciuni care consuma mai putin decat hybrid-ele Pt naveta, clar un diesel lenes face cea mai buna treaba
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White
02-12-2013, 03:58 (This post was last modified: 02-12-2013, 04:01 by Toyboy.)
(02-12-2013, 00:46)andrei_r Wrote: E cam mult, oricum vad ca baietii sunt foarte documentati la masini Eco: Logan dCi, Seat/VW SDI, mortaciuni care consuma mai putin decat hybrid-ele Pt naveta, clar un diesel lenes face cea mai buna treaba
ar mai fi un chamade 1.8d dar tre gadilat la pompa ca si ala ia 7 ...
02-12-2013, 13:53 (This post was last modified: 02-12-2013, 13:55 by andrei_r.)
1.8 din ce stiu eu e benzina, 1.9 si 1.6 au fost diesel pe modelul asta si da, ar trebui sa fie diesel din ala nemuritor si consum de bicicleta, ca e "aspirat"
LE: Totusi, in Spania fiind, un Ibiza SDI nu gasesti?
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White
(02-12-2013, 13:53)andrei_r Wrote: 1.8 din ce stiu eu e benzina, 1.9 si 1.6 au fost diesel pe modelul asta si da, ar trebui sa fie diesel din ala nemuritor si consum de bicicleta, ca e "aspirat"
LE: Totusi, in Spania fiind, un Ibiza SDI nu gasesti?
habar nu am exact Andrei, "am"deja un sdi , ma gandeam la un A2
(03-12-2013, 02:26)andrei_r Wrote: A2 e urat cu spume ia un A3 daca vrei sa incerci cerculete, 1.9tdi (o fi si SDI oare?!)
mie imi place gandacu ala, are chestii de LEGO pe el un 1.4 tdi interesant, datorita faptului ca nu vad viitor la tot peste 1.6.
bine ... io am vise ude cu A5, dar nah ...
dacia a plecat la senegal, ieri am scos bolidul la o tura si m-au sorcovit spurcatii
200 si 3 puncte vorbit la telefon si alti 200 pentru revizie expirata .... pffff
am 10 zile sa ii fac revizia altfel zic bietii ca mi-o imobilizeaza....
(15-12-2013, 12:24)Toyboy Wrote: dacia a plecat la senegal, ieri am scos bolidul la o tura si m-au sorcovit spurcatii
200 si 3 puncte vorbit la telefon si alti 200 pentru revizie expirata .... pffff
am 10 zile sa ii fac revizia altfel zic bietii ca mi-o imobilizeaza....
Stai linistit Traían , saptamina care vine, incerc să-ți dau o mina de ajutor cu relatiile mele dupa aici , ca sa treci revizia fara probleme , si sa ne punem legali .
400 de euro? aoileu frate, nu e deloc gluma pe acolo. cred ca de asta si e lumea mai constiincioasa ... cu revizia rezolvi tu, un cadou de navidad ceva
15-12-2013, 14:16 (This post was last modified: 15-12-2013, 14:19 by Tomi.)
(15-12-2013, 12:24)Toyboy Wrote: dacia a plecat la senegal, ieri am scos bolidul la o tura si m-au sorcovit spurcatii
200 si 3 puncte vorbit la telefon si alti 200 pentru revizie expirata .... pffff
am 10 zile sa ii fac revizia altfel zic bietii ca mi-o imobilizeaza....
lasa ca am supt-o si eu acum in tara cu tot cu statie pe masina. (nu eram atent)
... depasire coloana in plina viteza, linie dubla continua, zgoooomot samd. eu de obicei merg incet da i-am aratat cuiva cum trage masina...
s-au luat dupa mine tarziu cu un Logan , girofaruri etc si cum nu ma ajungeau am tras pe treapta si i-am asteptat....