Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
(01-05-2012, 01:29)Toyboy Wrote: (01-05-2012, 01:12)yulasinio Wrote: Te-ai uitat sa vezi ce gasesti in configuratia aia? Cred ca numai ceva frantuzesc si mai nou 
tre sa pun gume, as repeta Parada 60€ buc cu tot cu montaj ...
pica treaba cu 60€ cu montaj inclus , atelierul e undeva la 600 km si nah ....
pana una alta rasnita e pe drumuri, cam bandajata ca inca nu mi-au ajuns niste clips-uri care le-am rupt la demontare, nu a iesit 100% cum vroiam eu dar e pe aproape.... de vreo 2 zile o calaresc cu rotile alea patrate, acu is 2 ca m-am uitat mai bine 
am gasit asa :
yoko parada - 265€
hankook k110 v12 evo - 232€
hankook z212 rs2 - 371€
federal 595 RSR - 344€
nu am probat nimic decat paradele de care is multumit pana am pus frana aia si am belit 2.
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Ai doua tipuri acolo din mai multe puncte de vedere, unul ar fi durata de viata. Daca nu stai mult cu ea pe drum atunci dute pe ultimele doua dar daca o sa faci ceva km cu ea atunci mai bine ai alege din primele.
|
Vali_Lj
Posts: 438
Threads: 15
Thanks Received: 28 in 24 posts
Thanks Given: 13
Joined: Oct 2010
|
|
As zice sa incerci si V12 Evo au un feedback pozitiv in UK .... de RS2 nu stiu mare lucru iar Federalul 595 RSR zic sa uiti ... au probleme mari ... colegii care au fost pe ring pot confirma
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
08-05-2012, 18:31
(This post was last modified: 08-05-2012, 18:33 by Toyboy.)
(08-05-2012, 18:22)Vali_Lj Wrote: As zice sa incerci si V12 Evo au un feedback pozitiv in UK .... de RS2 nu stiu mare lucru iar Federalul 595 RSR zic sa uiti ... au probleme mari ... colegii care au fost pe ring pot confirma
e ciudat ca pe camskill ies la 491€ iar aici le gasesc la 344€
in rest toate preturile sunt luate de pe camskill cu transport inclus
(08-05-2012, 18:17)yulasinio Wrote: Ai doua tipuri acolo din mai multe puncte de vedere, unul ar fi durata de viata. Daca nu stai mult cu ea pe drum atunci dute pe ultimele doua dar daca o sa faci ceva km cu ea atunci mai bine ai alege din primele.
cred ca hankook-urile v12 evo duc mult mai mult decat paradele, sunt mai putin orientate spre track
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
bai terminati cu rsr-urile, am vb cu un amic care merge la vtm, ii plac de moare, a vb cu oameni care merg in curse pe pista in austria, mai toti merg cu rsr. am vb cu unul din cj care merge la drift tot cu federal. nu i s-a intamplat niciodata ce i-am spus eu ca au patit unii. acum fiecare isi ia informatia de unde considera.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
370€ rsr-urile montaj echilibrat etc
392€ hankook rs2 montaj echilibrat etc
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
pana la urma am mers pe mana la hankook k110 v12 evo, pentru track tre sa gasesc alta solutie, am 2 slick-uri uitate prin garaj, sper sa le pun pe 2 jenti pana in iunie cand am de gand sa nu ratez Ascari .
am reglat un pic si unghiurile, pe fata am caderi negative de cca -3º , iar pe spate de -1.3º cu D-ul erau la -2,3º in fata , B-ul e nitel mai greu cred.
convergenta pe fata a trecut pe +0.07 iar cea pe spate la -00.2 ... o vroiam ceva mai agresiva pe fata cat si pe spate, dar am zis sa las deocamdata asa.
dupa 50 km directia e mult mai moale, parca am servo acum, e normal pana se aseaza putin guma pe janta si mananca muchia de interior putin , peretii laterali mai moi, = un pic mai mult confort, dar sper sa nu fie prea moi pentru curbe ceva mai stranse, tractionam bine, inca mai trebuiesc rodate ca sa le pot proba la maxim.
poze n-am .... is bandajat cu scoci pe laterale pana imi vin ceva clips-uri
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Nu e cam mare unghiul de cadere pe fata?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
(10-05-2012, 18:24)yulasinio Wrote: Nu e cam mare unghiul de cadere pe fata?
ba da ... tre sa imi pun un camber kit
|
kinky_boy
Posts: 5,250
Threads: 44
Thanks Received: 103 in 90 posts
Thanks Given: 32
Joined: Aug 2011
|
|
sa le incingi sanatos, eu din ce am citit v12-urile au peretii moi, cel putin fata de re050 e diferenta f mare din ce zice lumea. Acus vezi tu cum e fata de parade.
e ceva camber pe fata
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
baga-te tare pe vibratoare si sa vezi ce camber bun ai
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
13-05-2012, 02:17
(This post was last modified: 13-05-2012, 02:21 by Toyboy.)
azi am alergato mai bine, va trebui sa mai deschid un pic rotile spate, pe coborare, in franare, este un pic instabila pe spate propabil pentru ca este destul de usoara.
ceva poze
stiu imi pliseste o piulita,... se mai intampla cand lucrezi cu pneumatice si cu multa graba .
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Daca sunt piulite de aluminiu e normal sa crape la pistol, ele nu se strang numai la mana.
-----
Hai hui
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
(13-05-2012, 12:21)yulasinio Wrote: Daca sunt piulite de aluminiu e normal sa crape la pistol, ele nu se strang numai la mana.
-----
Hai hui
asa e mane cand lasi masina putin nesupravegheata... nu-i bai deja am pus altul.
in alta ordine de idei, azi am avut placerea sa vad un Focus ST cu repro & etc 80k km, iesit dupa doar 2 ture de pista, din motive necunoscute uleiul care mai ramasese a urcat la 150ºC .....  
balbaiau cuzinetii in el, nu cred ca scapa doar cu atat ...
inca un motiv sa fiti mandrii de rasnitele voaste
|
kinky_boy
Posts: 5,250
Threads: 44
Thanks Received: 103 in 90 posts
Thanks Given: 32
Joined: Aug 2011
|
|
ce sadic esti
am vazut si yo ca rasnitele sunt singurele care rezista si rezista
|
DeN1gRator
Posts: 2,519
Threads: 13
Thanks Received: 48 in 44 posts
Thanks Given: 3
Joined: Oct 2010
|
|
Razvane am vazut si noi doara cam aceeasi problema la golfuleanu, chiar si proprietarul acelui Golf imi zicea ca ne invidiaza, noi venim cu masina de pe strada, ne dam toata ziua si plecam cu ea inapoi pe strada, ei se pregatesc juma de an si fac cateva ture si le bubuie ceva.
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
(18-05-2012, 12:43)DeN1gRator Wrote: noi venim cu masina de pe strada, ne dam toata ziua si plecam cu ea inapoi pe strada, ei se pregatesc juma de an si fac cateva ture si le bubuie ceva.
amin !
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
19-05-2012, 17:03
(This post was last modified: 19-05-2012, 17:11 by Toyboy.)
se pare ca marim familia, in curand pe micile ecrane un E....
PS : ieri am urcat si eu in noul civic, am trecut pe la reprezentanta pentru ceva piese pentru CRX si am zis sa arunc o privire, exterior imi place, poate un pic mai mult decat predecesorul sau, la interior cam mult plastic destul de eften, designul e ok, ce nu mi-a placut insa este pozitia destul de ridicata la volan, si pedalele pozitionate mult mai jos decat sezutul scaunului ceea ce la un drum mai lung provoaca dureri la chisoare, ... in rest prea multe ganiarii pe care personal nu le bag in seama,...aaaa era sa uit, interiorul aripii antifonat asa de vazu´ lumii... nici macar nu-s curios cum merge !
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
E220 CDI  Ai luat Mertan mo?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
(19-05-2012, 17:06)yulasinio Wrote: E220 CDI Ai luat Mertan mo?
E ??.... de la Honda bre
 E300 D este de ceva vreme, l-a confiscat batranu´
aici dupa vopsit, bagam un ochi pe sub el sa vedem cum prezinta, cu ocazia asta am schimbat uleiul in diferential  365.000km si-i ca nou
|
|