This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

´89 Honda CRX 1.6i 16v Silver (ED9)



 

(01-05-2012, 01:29)Toyboy Wrote:
(01-05-2012, 01:12)yulasinio Wrote: Te-ai uitat sa vezi ce gasesti in configuratia aia? Cred ca numai ceva frantuzesc si mai nou Confused



tre sa pun gume, as repeta Parada 60€ buc cu tot cu montaj ...Confused


pica treaba cu 60€ cu montaj inclus , atelierul e undeva la 600 km si nah ....
pana una alta rasnita e pe drumuri, cam bandajata ca inca nu mi-au ajuns niste clips-uri care le-am rupt la demontare, nu a iesit 100% cum vroiam eu dar e pe aproape.... de vreo 2 zile o calaresc cu rotile alea patrate, acu is 2 ca m-am uitat mai bine Icon_biggrin
am gasit asa :
yoko parada - 265€
hankook k110 v12 evo - 232€
hankook z212 rs2 - 371€
federal 595 RSR - 344€
nu am probat nimic decat paradele de care is multumit pana am pus frana aia si am belit 2.






 

Ai doua tipuri acolo din mai multe puncte de vedere, unul ar fi durata de viata. Daca nu stai mult cu ea pe drum atunci dute pe ultimele doua dar daca o sa faci ceva km cu ea atunci mai bine ai alege din primele.






 

As zice sa incerci si V12 Evo au un feedback pozitiv in UK .... de RS2 nu stiu mare lucru iar Federalul 595 RSR zic sa uiti ... au probleme mari ... colegii care au fost pe ring pot confirma






 

(08-05-2012, 18:22)Vali_Lj Wrote: As zice sa incerci si V12 Evo au un feedback pozitiv in UK .... de RS2 nu stiu mare lucru iar Federalul 595 RSR zic sa uiti ... au probleme mari ... colegii care au fost pe ring pot confirma


e ciudat ca pe camskill ies la 491€ iar aici le gasesc la 344€
in rest toate preturile sunt luate de pe camskill cu transport inclus

(08-05-2012, 18:17)yulasinio Wrote: Ai doua tipuri acolo din mai multe puncte de vedere, unul ar fi durata de viata. Daca nu stai mult cu ea pe drum atunci dute pe ultimele doua dar daca o sa faci ceva km cu ea atunci mai bine ai alege din primele.


cred ca hankook-urile v12 evo duc mult mai mult decat paradele, sunt mai putin orientate spre track






 

bai terminati cu rsr-urile, am vb cu un amic care merge la vtm, ii plac de moare, a vb cu oameni care merg in curse pe pista in austria, mai toti merg cu rsr. am vb cu unul din cj care merge la drift tot cu federal. nu i s-a intamplat niciodata ce i-am spus eu ca au patit unii. acum fiecare isi ia informatia de unde considera.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat






 

370€ rsr-urile montaj echilibrat etc
392€ hankook rs2 montaj echilibrat etc






 

pana la urma am mers pe mana la hankook k110 v12 evo, pentru track tre sa gasesc alta solutie, am 2 slick-uri uitate prin garaj, sper sa le pun pe 2 jenti pana in iunie cand am de gand sa nu ratez Ascari .

am reglat un pic si unghiurile, pe fata am caderi negative de cca -3º , iar pe spate de -1.3º cu D-ul erau la -2,3º in fata , B-ul e nitel mai greu cred.
convergenta pe fata a trecut pe +0.07 iar cea pe spate la -00.2 ... o vroiam ceva mai agresiva pe fata cat si pe spate, dar am zis sa las deocamdata asa.
dupa 50 km directia e mult mai moale, parca am servo acum, e normal pana se aseaza putin guma pe janta si mananca muchia de interior putin , peretii laterali mai moi, = un pic mai mult confort, dar sper sa nu fie prea moi pentru curbe ceva mai stranse, tractionam bine, inca mai trebuiesc rodate ca sa le pot proba la maxim.
poze n-am .... is bandajat cu scoci pe laterale pana imi vin ceva clips-uriIcon_redface






 

Nu e cam mare unghiul de cadere pe fata?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 

(10-05-2012, 18:24)yulasinio Wrote: Nu e cam mare unghiul de cadere pe fata?


ba da ... tre sa imi pun un camber kit






 

sa le incingi sanatos, eu din ce am citit v12-urile au peretii moi, cel putin fata de re050 e diferenta f mare din ce zice lumea. Acus vezi tu cum e fata de parade.

e ceva camber pe fata Icon_smile






 

baga-te tare pe vibratoare si sa vezi ce camber bun ai Drive
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat






 

azi am alergato mai bine, va trebui sa mai deschid un pic rotile spate, pe coborare, in franare, este un pic instabila pe spate propabil pentru ca este destul de usoara.
ceva poze Icon_wink
[Image: 009sn.jpg]

[Image: 007wfq.jpg]

[Image: 008lby.jpg]


stiu imi pliseste o piulita,... se mai intampla cand lucrezi cu pneumatice si cu multa graba .






 

Daca sunt piulite de aluminiu e normal sa crape la pistol, ele nu se strang numai la mana.

-----
Hai hui
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 

(13-05-2012, 12:21)yulasinio Wrote: Daca sunt piulite de aluminiu e normal sa crape la pistol, ele nu se strang numai la mana.

-----
Hai hui


asa e mane cand lasi masina putin nesupravegheata... nu-i bai deja am pus altul.
in alta ordine de idei, azi am avut placerea sa vad un Focus ST cu repro & etc 80k km, iesit dupa doar 2 ture de pista, din motive necunoscute uleiul care mai ramasese a urcat la 150ºC .....BiggthumpupRollinglaugh
balbaiau cuzinetii in el, nu cred ca scapa doar cu atat ...
inca un motiv sa fiti mandrii de rasnitele voaste Biggthumpup






 

ce sadic esti Rollinglaugh
am vazut si yo ca rasnitele sunt singurele care rezista si rezista






 

Razvane am vazut si noi doara cam aceeasi problema la golfuleanu, chiar si proprietarul acelui Golf imi zicea ca ne invidiaza, noi venim cu masina de pe strada, ne dam toata ziua si plecam cu ea inapoi pe strada, ei se pregatesc juma de an si fac cateva ture si le bubuie ceva.






 

(18-05-2012, 12:43)DeN1gRator Wrote: noi venim cu masina de pe strada, ne dam toata ziua si plecam cu ea inapoi pe strada, ei se pregatesc juma de an si fac cateva ture si le bubuie ceva.


amin !Biggthumpup






 

se pare ca marim familia, in curand pe micile ecrane un E.... Icon_biggrin

PS : ieri am urcat si eu in noul civic, am trecut pe la reprezentanta pentru ceva piese pentru CRX si am zis sa arunc o privire, exterior imi place, poate un pic mai mult decat predecesorul sau, la interior cam mult plastic destul de eften, designul e ok, ce nu mi-a placut insa este pozitia destul de ridicata la volan, si pedalele pozitionate mult mai jos decat sezutul scaunului ceea ce la un drum mai lung provoaca dureri la chisoare, ... in rest prea multe ganiarii pe care personal nu le bag in seama,...aaaa era sa uit, interiorul aripii antifonat asa de vazu´ lumii... nici macar nu-s curios cum merge !






 

E220 CDI Icon_lol Ai luat Mertan mo?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 

(19-05-2012, 17:06)yulasinio Wrote: E220 CDI Icon_lol Ai luat Mertan mo?

E ??.... de la Honda bre Icon_wink
Icon_biggrin E300 D este de ceva vreme, l-a confiscat batranu´
aici dupa vopsit, bagam un ochi pe sub el sa vedem cum prezinta, cu ocazia asta am schimbat uleiul in diferential Icon_wink 365.000km si-i ca nou

[Image: 004dxe.jpg]





Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2026 - All Rights Reserved.