This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Vand: Jante Racing Hart CP035 5x100



 
#1

Nu e o marime intalnita la Honda dar daca aveti prieteni care detin Toyota, Subaru si sunt in cautare de niste jante rare JDM y0! puteti sa le dati de stire.

Deci am cumparat jantele astea cu intentia de a le monta pe ITR-ul meu. Din pacate vanzatorul m-a mintit cand a spus ca PCD-ul e de 5x114,3 si de fapt e 5x100. Acum nu imi mai ramane nimic de facut de cat sa la vand, desi imi vine greu :icon_no:

Descriere: Deci Racing Hart CP035
2 x 16"x7 ET45 weight ~ 4,8kg (from wheelwheights.net)
2 x 16"x8 ET48 weight ~ 5,2kg (from wheelwheights.net)

Jantele sunt extrem de rare pentru ca au iesit din productie de ceva vreme, foarte usoare si rezistente.

Pret: Pretul este de 750€ trimise oriunde in romania

Poze:
[Image: DSC_0293.jpg]
[Image: DSC_0292.jpg]
[Image: DSC_0294.jpg]
[Image: DSC_0291_001.jpg]

Janta 1
[Image: DSC_0352.jpg]

Janta 2 - are o mica zgarietura pe buza - cel mai putin probabil de la cei care au montat cauciucurile pe ele. Nimic grav
[Image: DSC_0353.jpg]
[Image: DSC_0354.jpg]
[Image: DSC_0355.jpg]

Janta 3 - la fel ca si janta 2, o mica zgarietura
[Image: DSC_0356.jpg]
[Image: DSC_0357.jpg]

Janta 4
[Image: DSC_0358.jpg]
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#2

Nu se incumeta nimeni la o adaptare?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#3

pa adaptare cu flanşe e ca si cum ar avea et 5 la flanşe de 2 cm. ies mult afara
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#4

Flanse se pot folosi si de 15mm si ar ramane un ET de +30 iar cu flanse de 20 ramane mai mult de 5mm Icon_razz
Dar la cine are 4 prezoane cea mai buna solutie e gaurirea butucului Biggthumpup eu ca prostul mi-am vandut setupul de pe Si ca daca il mai avem nu erau ele acuma de vanzare Icon_smile
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#5

Nu se incumeta nimeni la ele? Daca vrea cineva sa faca conversie pentru civic/crx am sa fac o reducere Icon_smile
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#6

600€ si va fac si montaj daca vreti Icon_smile
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#7

mai stai panu' si le aduci cand vii intnr-o vizita. gandesc o adaptare pana atunci Icon_razz
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#8

Am pe cineva care vine cu o dubita in tara si mi le-ar lua moca, de asta am si lasat le pret.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#9

Ieri am ambalat jantele ca Sambata vor pleca catre Romania, am uitat cat de curate si usoare pot sa fie. Pozele de mai sus nu reflecta starea lor sau culoarea, griul e mai inchis.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#10

unde o sa campeze? inter timp incerc sa gasesc o solutie de adaptare la crx. as da o geana si la jante...

Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#11

O sa ajunga la Alba pe Luni cred, poti sa treci sa le vezi daca vrei.
Cel mai usor le poti adapta gaurind butucul de la roata la 5x100. Eu am vrut sa cumpar un set de fuzete de rezerva pe care sa le gauresc sa pot monta jantele astea dar daca nu am mai avut timp de masina am lasat-o balta.

Uite mai jos cum arata butucul pe spate la 4x100/4x114,3
[Image: acura_integra_2000_rear_hub_and_bearing_...sr3a53.jpg]

Cel cu 5 prezoane ca al meu are mai multe gauri si nu merge adaptat.
[Image: acura_integra_2000_rear_hub_and_bearing_...st7r51.jpg]

Daca vrei un look tipic american atunci poti sa folosesti si distantiere si un camber agresiv Icon_biggrin
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#12

nu merci, eu vreau sa mearga nu sa arate Icon_biggrin .
o sa studiez modificare si distantierele.
cand o sa merg la alba o sa iti cer ceva date de contact sa le vad. oricum ideea ramane pt anul viitor, anul asta mai am datorii la apartament Icon_biggrin
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#13

Jantele au aterizat pe Alba ieri.

Liviu, da un semnal cand treci prin Alba si aranjam sa le vezi daca te intereseaza.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#14

Refresh Icon_biggrin
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#15

BUMP ca deja sunt 2 ani de cand stau degeaba.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#16

le vedem cand vii in ab, daca nu zboara pana atunci
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#17

Pai treci si uitate la ele ca nu te musca nimeni Icon_smile eu nu cred ca ajung numai prin iunie

Sent from my GT-I9000
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#18

trebuie sa vad si cum sa fac adaptarile, acolo la povesti e mai fain. da sa nu mai imi zici de base ca mor.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#19

Pai daca nu se gaseste cineva interesat pana atunci o sa vorbim cand ajung acasa Icon_wink
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#20

Un set de adaptoare si sunt sus pe masina Icon_smile

http://www.venommotorsport.com/product_d...gory=Wheel
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.