This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Stiri si concepte - CIVIC



 

Ca sa ma bag si eu in seama: as cumpara Tourer-ul sau sedanul pentru taica-meu Icon_smile N-as cumpara hatch-ul nici pentru mine, nici pentru el. As merge cu oricare dintre ele daca mi-as dori sa ma deplasez din punctu' A in punctu' B, bucuros ca pot face asta intr-o Honda si nu intr-un Hyundai, sau intr-un Logan. Dar cand ma gandesc daca mi-as cumpara o masina pentru sufletu' meu (ca alte motive n-as avea sa o cumpar acu'), iau in considerare doi factori: in primu' rand ce poate (iar 1.6 i-DTEC, oricat de bun ar fi intre dieselurile de 1.6, tot un diesel de 1.6 ramane), iar in al doilea rand cum arata (si arata naspa dupa ochiu' meu). Simplu Icon_smile
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 

(13-08-2013, 13:08)maruta Wrote: Yula, ca tot ai pus o poza cu una care iti place cum arata, tu ai cupara-o pe-aia?

Cu parere de rau daca ar fi sa aleg intre ele cam da.

Poate ca vopseaua de pe concept car a facut sa nu scoata in evidenta cutele astea de la aripi asa cum o face albastrul.

Ia uite cum da din unghiul asta:
[Image: 301005.jpg]
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

(13-08-2013, 13:00)yulasinio Wrote: @Adi: Cate masini ai vandut tu ca sa imi confirmi numarul asta mare de persoane?


La fel de multe ca si tine, care infirmi nr de persoane Icon_smile.



Reply



 

pai atunci nici asta nu o sa va placa Icon_smile

articolul cu ceva detalii si mai multe poze autoexpress

[Image: honda-civic-type-r-2.jpg]
[Image: honda-civic-type-r-4.jpg]
[Image: honda-civic-type-r-8.jpg]
[Image: honda-civic-type-r-11.jpg]






Reply



 

Cea mai buna fraza din tot articolul:
Quote:The new hot hatch is being developed in Japan rather than by Honda Europe.

Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

Pozele astea fac toti banii.
Oare o sa umble si la suspensie ori o sa lase bara aia tot acolo?



Reply



 

Macar daca ar arata asa:

http://gtchannel.com/blog/honda-civic-type-r-details
[Image: civic%20type%20r.jpg]
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

asta chiar n-ar fi rau
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 

Vestea proasta e ca n-o sa arate asa. Vestea buna e ca Photoshopu' face minuni...
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 

Pai e 95% la fel cu 5D=ul, inafara de capota, bara fata putin modificata si pus eleronul ala in spate.
Dar nu, sigur nu o sa arate asa, trebuie sa aiba DRL si faruri de ceata in bara fata.



Reply



 

Aripile arata mai bine in shopul ala decat cele de pe masina spionata.

http://www.youtube.com/watch?v=fBHUxqJqV...ata_player

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 


ar putea arata bine

[Image: i0ez.jpg]
[Image: 1174818_10151596756176428_906165619_n_zps672f0a71.jpg]





Reply



 

Ce naiba e cu bara aia fata Confused
http://carbuzz.com/news/2013/11/7/Honda-...h-7717015/

[Image: 324238.jpg]
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

cineva pune ceva in mancarea designerilor de la honda..
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 

Si cam asta este varianta finala: http://www.carscoops.com/2013/11/honda-u...-2015.html .
Nu credeam ca voi vedea vreodata pe o masina Honda scris "VTEC TURBO".
Se pare ca vor fi 3 motoare turbo pe benzina, de 1.0, 1.5 si 2.0 litri: http://www.carscoops.com/2013/11/honda-a...d-20l.html .



Reply



 



Reply



 

dumnezeula cat e de incarcata...un felde bad tuning....Icon_sad
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 

Mda... cam kitsch bodywork-ul. Si cand te gandesti ca acel negru mat mai estompeaza din linii... Icon_sad
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 

cred ca multe chestii sunt cu aplicabilitate, insa intr-adevar arata ca un bad boy tuning Icon_sad



Reply



 

http://www.youtube.com/watch?feature=pla...eHxSSSvK_Q

0-62mph 5.8sec (estimated);
Top speed 160mph (estimated);
Economy n/a; CO2 n/a;
Kerbweight 1330kg approx;
Engine layout 4 cyls, 1995cc approx;
Installation transverse, front, front-wheel drive;
Power 300bhp at 6500rpm (approx);
Torque 295 lb ft from 2000-5500rpm



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2026 - All Rights Reserved.