This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

RS3 8V quattro



 
#21

azi a fost mai grav. a 3-a zi consecutiv de ninsoare, non-stop. bmw-urile, care merg, merg cu 20km/h , eu urc cu 70-80 pe zapezi. daca pe asfalt curat nu prea simti mare lucru, pe zapada e poezie. tractiunea e fantastica, totul predictibil, mergi pe descompunere fara stres Icon_biggrin
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#22

am ajuns la capitolul gume....ad08r sau mpss4s ? imi mnanc buzele de cateva zile bune Icon_smile))
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#23

De ce AD08R? E mașină de zi cu zi nu îți trebuie semi slick-uri.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#24

La mine urmatorul rand e AD08r, pss-urile sunt ok pe strada, dar daca bagi sesiuni prelungite nu tin. 
Poate ps4s sunt altfel, as zice sa le cauti bine daca le vrei pt orice.



Reply



 
#25

eu am patit o treaba urata cu ad08r-urile de pe civic. pe o parte ambele, fata-spate, s-au deformat pe partea de rulare. imi tot spargeam eu creierii ca imi bat franele....erau cauciucurile. cu rotile de iarna nu bate nimic. am descoperit cand am vrut sa reechilibrez rotile ca faceau urat la viteza. deformarea nu e mare dar e suficient cat sa am doua gume bune de aruncat. asa ca am comandat ps4s ca am gasit si cu 100 ron mai ieftin decat ad08r.
recunosc ca am decis f greu. aderenta ad08r e fenomenala. daca ma suna ca nu au psurile pe stoc, comand ad08 Icon_smile))
nu cred ca urc masina asta pe circuit. n-as vrea sa dau de parapeti 40.000 Icon_smile)
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#26

venira PS4S-urile. cuma e f lipicioasa, toata mizeria se lipeste de ele Icon_biggrin . partea mai neplacuta, flancurile sunt moi chiar daca sunt cotate XL . sunt moi ca le deformezi cu mana. la AD08R nu poti face asta. nici la federaluri cred. acum vedem cum se comporta pe drum. masina cere 2.7 bar, poate presiunea mai mare le tine mai tzapene. 
alt aspect de notat, forma sectiunii e in linia semislikurilor, adica sunt mai late decat cele "normale" la aceeasi dimensiune. 
pitelli specificatia audi R01/R02 sunt faonstruite cu flanc oblic, aspect stretch, pt a nu freca in aripa interioara, asa ca 255ul de pe fata are partea de rulare 235 (masurata), motiv pt care am comandat PSurile o dimensiunea 235. in realitate, 235ul e defapt 245.
urmeaza sa le pun sus zilele astea ca a dat caldura peste noi, revin cu impresii.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#27

Nu cred că pereții sunt la fel de moi ca și chinezismele ce le am acuma pe ITR. Le poți da pereții peste cap Icon_biggrin
Sunt sigur că or să fie potrivite pe mașină

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#28

Vezi tu pe viraje daca joaca sub tine, altfel o sa fie confort:-) Nici prea tare nu poti sa le umflii ca se supraincalzesc, da oricum ai zis ca esti zen cu masina asta, mergi asa de relax :-P



Reply



 
#29

cam asa arata rezultatul. 
pe fata a 5mm spacer ca sa nu atinga in etrieri, pe spate am lasat cele de 10mm. la lansare bl@na + ceva denivelare in asfalt , spatele se lasa mult si freaca putin cauciucul, dar prea putin ca sa imi fac griji, e nesemnificativ.

masina s-a schimbat cu noile gume, mai mult feedback in volan, stabilitate mai buna, incredere mai mare. multumit de PS4Suri


Attached Files Thumbnail(s)
   
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#30

iar nu pot pune poze, iar ma enervez....
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#31

Folosește imugur să le încarci sau Tapatalk de pe telefon...

https://www.hondatalk.ro/showthread.php?tid=25

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#32

pe spate la o denivelare mai mare sa n-ai probleme cu aripa, poate ceva mai mult camber ar rezolva. 
de ce spacere, sunt alte jante? deci acum spatele e mai lat decat fata? pentru manevrabilitate nu-i prea bine, in schimb ajuta la drum drept (parca asa era).

sa le invarti sanatos, nu prea inteleg cum sunt succesorul PSS-urilor dar au dimnesiuni doar de la 19 in sus



Reply



 
#33

bai nu-mi plac jantele alea deloc ...nu dădeați cu pietre ...



Reply



 
#34

pe rand:
la accelerare puternica nu freaca, la accelerare puternica + denivelare in asfalt (denivelare mare, lunga, o minirampa) freaca scurt si f f putin, undeva in peretele eterior. roata intra destul de mult inspre interior din cauza punctelor de pivotare a bratelor. chiar am urmarit sa vad, abia am gasit urma. am urcat cate o roata pe bordura sa vad compresia si atunci m-am linistit. nu e nimic grav.
spacerele le-am luat pt jantele oem. erau f bagate in interior si arata ca naiba. 10mm h&r
nu intentionam sa le las pt jantele astea dar am zis sa incerc sa vad cum arata/se comporta. mi-a dat pozitiv.
pe fata a trebuit 5mm spacere pt spatiul la etriere. era la limita, 1-2mm , am pus de 5 sa fiu linistit. 
despre ps4s asa am vazut intr-un review. 

traiane, asta nu se mai face racing. masina e destul de stylish si vreau s-o tin in aria asta. mie-mi plac cum dau. le-a luat de mega ocazie. 320 euro, noi sunt peste 1000. nu sunt cele pe care mi le doream pt masina dar pt o situatie intermediara mie mi se par f reusite. plus ca au doar 10 kile, fata de 15 cele oem.


Attached Files Thumbnail(s)
                   
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#35

atunci se înțelege Icon_wink



Reply



 
#36

Ce etrieri de avion ai ;-)

Frumos atelajul, inca forma frumoasa de masina, nu indoiturile din ziua de azi, ma dor ochii cand ma uit la multe, in special japoneze.



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.