This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Oglinda electrocroma Civic 5D



 
#1

Ma intereseaza o oglina electrocroma pt Civicanie.
Stie careva vreun cod de produs, pret, ceva?

Merci



Reply



 
#2

Cum functioneaza? Chiar ajuta sa nu te orbeasca noaptea cei din spate? In rest are si alta utilitate?



Reply



 
#3

Păi asta e utilitatea...ca şi ochelarii heliomati, se inchide la culoare la lumină puternică din spate.

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply



 
#4

Vrei ceva original Honda sau after market?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#5

Alea de la Honda au un pret prohibitiv din cate-mi aduc aminte. Am vrut si eu la inceput, da' era cu 3 cifre in euro si... mi-a trecut Icon_smile
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 
#6

@yula: vreau ceva sa se potrivească. Dacă se găseşte ceva OEM la preţ bun, normal ca vreau OEM. Dacă preţul e nesimţit (aşa cum zice weebbo), atunci ceva aftermarket...

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply



 
#7

Si pe mine ma intereseaza. La un moment dat am aruncat o privire peste ocean si am gasit oglinda electrocroma OEM la preturi mai pamantesti. N-ar trebui sa fie probleme le montaj. Oricum, ai un avantaj daca o comanzi din .de, deoarece taxele de livrare sunt probabil la jumatate fata de .ro.
Icon_evilNu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...Icon_evil





Reply



 
#8

Wagner, ai vreun link ceva?

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply



 
#9

Uite unu':

http://www.collegehillshonda.com/honda-c...ronics.htm

Totusi 196 USD+ transportul nu ajung la 300+ EUR.

Inca unu' : http://www.bernardiparts.com/Honda-Auto-...-100A.aspx

Chiar daca e pentru Accord (zic ei) merge garantat si pe Civic (eventual cu o mica adaptare - ai avea o sansa daca te folosesti de prinderea existenta, dar nu bag mana-n foc pana nu vad cu ochii mei). Scorul nu e deloc rau - 167 USD. Din ce am vazut, americanii au niste preturi de iti vine sa te sui in avion si sa pleci sa le cumperi direct. Nu generalizez, dar in materie de piese si accesorii pentru Honda stau bine, bine...
Icon_evilNu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...Icon_evil





Reply



 
#10

ford mondeo alea vechi o au de serie, poate se gaseste la dezmembrari.



Reply



 
#11

Am intrebat azi la Honda cat costa oglinda electrocrom: 265 EUR cu tot cu kitul de montaj (fara montare bineinteles) Icon_censored
Dupa ceva cautari, am dat si pe ebay si am gasit doar oglinda la 50 EUR la Honda Fugel. Am vb cu tipul si mi-a zis ca e de CR-V sau ceva de genul, dar merge si la Civic. Trebuie comandat separat kitul de montaj care mai e 83 EUR. Un total de 133 EUR, adica fix jumatate fata de pretul pt Civic.
O sa trag azi o fuga la dealer-ul de la mine din sat sa vedem ce zice si cat ma costa toata distractia. Ma dispera la culme sa merg seara cocosat in masina ca ma orbesc aia din spate.



Reply



 
#12

Vezi numa ca zicea cineva ca nu prea face treaba in civic, din cauza eleronului spate, cica vine exact unde e senzorul oglinzii si nu mai "simte" aia fazele lungi din spate.



Reply



 
#13

De ce nu iti ridici oglinda cand ai masina in spate? Eu tot timpul fac asa la drum lung.


Sent from my Slimed i9000
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#14

(07-01-2013, 13:15)BogdanT Wrote: O sa trag azi o fuga la dealer-ul de la mine din sat sa vedem ce zice si cat ma costa toata distractia. Ma dispera la culme sa merg seara cocosat in masina ca ma orbesc aia din spate.

S-a rezolvat ceva până la urmă ?



Reply



 
#15

Nu, am renunţat la idee. Şi-au mai.pus si alţii şi se pare ca nu prea are efect.

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.