This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Noul Civic Type R



 

aia clar ca sunt sunt facute sa nu fie durabile dar trebuie sa respecte niste standarde minime.

motorul de 2.2 este foarte bun , orice motor honda este de altfel peste ce face concurenta.  

... dar 2.2 in multe parti in europa ridica foarte mult pretul la asigurari.
intre 1.6 PSA  /  1.5 DCI Renault diferenta era mare.  (in Italia cca 400 euro diferenta) .  
impozit in Italia plateam pe motor 2.0  , 420 euro ....
s-au luat dupa Alfa cu  2.4 cred  Icon_smile

*****  toti constructorii au dat-o in bara cu diverse modele. unii grav de tot si in mod repetat.  
honda sta mai mult decat bine si sper ramana asa.  
imho totusi cred ca pe variantele de "varf" , CTR , Accord  sa nu faca rabat la calitate pe unele aspecte.



Reply



 

mai ales ca e pacat sa faci un produs de eceptie pe partea dinamica, si sa te caci pe tine la final, la niste materiale de finisaje si vopsea. cat dracu poate costa o carpa mai de calitate si un vopsit care sa nu aib aaspect de piele de strut?
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 

Un swap ceva Icon_biggrin

https://jalopnik.com/jackass-not-paying-...1797384456

[Image: sxgx6vsvr0usrdpkvdhm.jpg]
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

https://www.facebook.com/evasivemotorspo...580400318/
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

ca masina de track arata f bine Icon_biggrin
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 

(31-10-2017, 00:42)LIVIU_CTS Wrote: mai ales ca e pacat sa faci un produs de eceptie pe partea dinamica, si sa te caci pe tine la final, la niste materiale de finisaje si vopsea. cat dracu poate costa o carpa mai de calitate si un vopsit care sa nu aib aaspect de piele de strut?


alea costa bani man ...  probabil vand si asa.

(la Citroen in fiecare vineri lucram pe masini noi si anume le treceam din modalitate fabrica in modalitate client. 
le introduceam in bazele de date oficiale PSA finalizand fisele de control calitate inainte de livrare client.  
aveam control vopsea dedicat in caz ca la transport pana la dealer masina se deteriora la aspect. 
totul trebuia sa fie perfect si daca se poate mai bine decat concurenta....  
erau masini facute in africa, eu, si japonia.  toate erau impecabil vopsite pe linie RM works)



Reply



 

ok, si citroen e ceva premium brand? aia de ce pot face ceva in directia asta?cu cat ar urca pretul unei masini asa ceva?
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 

referitor la PSA








Reply



 

https://youtu.be/6J9ZdZvK68g

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

https://www.youtube.com/watch?v=Gw5-lVlzNoY
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

se mai pun pe masini etrieri cu prindere clasica si nu radiala? Icon_biggrin
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 

e nevoie de un facelift ca sa se rezolve si forma si problemele Icon_razz

http://www.thetruthaboutcars.com/2017/11...ixing-one/



Reply



 

Macar nu trebuie sa schimbe garnitura de chiuloasa sau motorul ca la alti fabricanti Icon_wink

Pana si Ferrari a trebuit sa cheme unele modele inapoi dupa ce au "descoperit" ca un furtun de benzina trece foarte aproape de evacuare si exista riscul ca masina sa ia foc Icon_biggrin
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

ce inseamna sa faci forme fara sa aiba legatura cu functia. deci au vrut doooouuuaaa guri maaari pe laterala.....ok, pai foloseste-le draku. puteau folosi doua intercoolere in acele zone, cu grile "reale" nu fake, cum are si audi si asa nu mai suprapuneu jde radiatoare in fata, care nu se mai racesc corect.
cat de rau ma pot enerva chestiile astea marunte care lasa impresia de creier de maimuta la astia care au proiectat masina....mooor...
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 

@Liviu - lol, acu ti-ai dat si tu seama ca designul e doar "rice" ieftin. Nu stiam ca, comunitatea de honda e asa innebunita dupa elemente de genu, dar observ ca sunt multi foarte incantati de ricer tuning-ul oficial honda  Sick Sick Sick Sick Sick   

Oricum, e prima honda la care aud ca sare acu la temperatura de la vesniul loc de sub jumatatea cadranului. Ce sa zic, bafta cu faceliftul poate nu o sa mai fie la fel de tipatoare ca fustele tigancilor!



Reply



 

bah, mie linia generala nu-mi displace. elementele de impopotonare da. ei au pos tat toate magariile pe masina aia numai sa faca downforce sa ii ajute sa bifeze treaba cu ringul. au ales sa faca o masina urata, de serie, pt chestii teoretice. din ce am observat eu, publicul de honda e f putin pragmatic, aplicat, profesionist, marea majoritate umbla in gura cu chestii pe care halesc de pe hartie. daca honda zice ca un cap de surub pus nushcum modifica radical comportamentul masinii, majoritatea vor hali treaba asta fara sa miste un muschi pe fata. daca scoate honda o masina papagal care face ceva recosd pe ring, lumea e dispusa sa circule cu magaria aia pe strada, chiar daca nu vede ringul niciodata. eventual mai pune si un stiker pe spate cu nurburgsjisdsnordschlsaopijfewkk . ciumegarie.
mi-e groaza la ideea ca poate ajung sa dau banii pe idiotenia aia. chiar sper ca nu Icon_biggrin .
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 

nu mai pot adauga nimic

https://www.youtube.com/watch?v=hWu8qB77F6U
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 

Icon_smile da, pacat de performante



Reply



 

Zici că amândoi aveați banii pregătiți să luați una și Honda a schimbat mașina radical față de concept.
Plm nu vă plăceți luați un VW R și gata, nu mai stați să plângeți pe aici zilnic

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

golf nu e pt mine. e prea comun.
yula, uita-te la mai mult eimagini de pe track si ai sa vezi cacatu ala de capac de la alimentare cum se deschide la fiecare viraj de dreapta. prima data am crezut ca e ceva particular, ca nu l-au inchis aia bine. acum, cand am vazut si sistemul de inchidere.....clar, ala se deschide in mers. cum zice razvan, pacat de performante, altfel masina arata prea a china made. daca ar fi 25-30k as zice....asta e, merge la banii aia. la 40 e extrm de scumpa. si daca te uiti la rewievuri, cei care lauda masina in draci se refera doar la performante, adica plm, ca si cum as lua o masina de curse, nu de strada.
banii nu sunt chiar pregatiti, mai e juma de an Icon_biggrin . sper sa nu ajung la FK8 ca o sa port doliu Icon_smile))).
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2026 - All Rights Reserved.