This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Noua versiune MyBB - upgrade necesar



 
#1

In Septembrie 2014 echipa MyBB a lansat o noua versiune a platformei pe care ruleaza forumul nostru. Aceasta versiune (1.8) se vrea a fi una de tranzitie pana la lansarea v2.0 care va fi una rescrisa de la zero.

Daca e cineva interesat de noutati le puteti gasi AICI.

Suportul pentru versiuna existenta va inceta in 1 Sept 2015 si as vrea sa updatam forumul pentru a nu risca a fi hackuti.
Schimbarea de la o versiune la alta este una majora si multe dintre pluginuri nu sunt compatibile dar cel mai nasol e cu tema actuala care nu se mai muleaza si va trebui inlocuita.

Cautand astazi pe net am dat peste o tema care personal place dar as vrea sa aud si parerea voastra. Asa ca avem un forum pe care sa o putem testa.
www.beta.hondatalk.ro

Rog pe cei care au timp sa isi faca un cont test pe forumul beta si sa-i testeze functionalitatea.

Mai multe teme se pot gasi in link-urile de mai jos.
MyBB Themes
Awesome styles MyBB themes

Daca sunt si alte sugestii va rog sa le postati aici.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#2

Am facut un test mic (pe graba) si pare sa fie ok, in ceea ce priveste atasarea unei imagini sau a unui alt tip de fisier (pdf, in cazul testului de fata)
Icon_evilNu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...Icon_evil





The following 1 user says Thank You to Wagner for this post:
  • yulasinio
Reply



 
#3

Yula, e ok tema. Imi place...
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



The following 1 user says Thank You to BogdanT for this post:
  • yulasinio
Reply



 
#4

e ok, in stilul celor din us ... m-am logat postat diverse ... dar nush cum ca mi-a pierdut sesiunea de aici. a trebuie sa ma reloghez aici



The following 1 user says Thank You to kinky_boy for this post:
  • yulasinio
Reply



 
#5

La fel am patit si eu...

Interfata mi se pare si mie foarte ok.
Icon_evilNu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...Icon_evil





Reply



 
#6

Mersi băieți. Am să văd dintre plugin-urile care nu sunt compatibile care le folosim cu adevărat și apoi ne pregătim de upgrade.

Da, odată logați în forum nou vă deloghează de pe cel existent pentru că folosesc același cookie.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#7

youtube nu apare embeded, doar link



Reply



 
#8

Ai rabdare ca inca lucrez la el Icon_biggrin
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#9

eu sunt f conservator, dar daca trebuie trebuie.

vezi daca poti sa faci posturile sa fie mai mici, momentan un post chiar dc nu contine text sau poze are o latime considerabila fapt ce duce la mult scrool.

am mai zis de youtube ca nu apare embeded

today posts sau ne posts daca ar fi sus in bara principala unde Home si restu ar fi mult mai ergonomic decat la user

de mutat pe lateral ferestrele de erau inainte cu ultimele posturi si useri logati (astea chiar mi-as dori Icon_smile )

mai scriu cand mai gasesc



Reply



 
#10

Mersi de input Razvan. Momentan vreau sa aduc forumul cat de cat function iar apoi sa ma ocup de design. Sunt sigur ca o sa-l aducem la un nivel multumitor Icon_wink
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#11

ok, mai testez acus la el ... pana acum merge destul de bine si cautarea si postarile si editarile.

Quick postul are o problema, ca dai submit si nu face refresh. De fapt el se posteaza dar nu se schimba nimic in pagina, ai impresia ca nu s-a postat.

* de afisat userul ultimului post pe topic



Reply



 
#12

Am observat si eu problema la Quick Reply, este trecuta pe lista Icon_biggrin Acum lucrez la Automedia dar vad ca nu vrea sa mearga Icon_neutral
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#13

Cam gata pentru seara asta Icon_smile

Functional avem:
- Tapatalk
- Automedia pentru afisarea filmelor in post
- Buton "Thank you"
- Google SEO
- Tema pentru mobil (mai trebuie finisata un pic)


Urmeaza:
- My Birthday plugin - posteaza in thread-ul La Multi Ani
- Alte cateva plugin care sunt folosite in administrare
- Modificarea temei actuale

Daca dati peste insecte sau aveti propuneri va rog sa le postati aici Biggthumpup
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



The following 1 user says Thank You to yulasinio for this post:
  • Wagner
Reply



 
#14

Astăzi mi-am petrecut majoritatea zilei cu pluginul "Its my birthday" dar i-am dat de cap. Vedem deseară dacă postează în topicul dedicat.
Am rezolvat și pluginul de "Welcome" care deschide thread automat noilor colegi.

Urmează pluginul de vizionat pozele atașate în carusel. Momentan pozele se deschid într-o nouă fereastră/tab.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#15

Acum merge si Quick reply-ul mai putin emoticonurile, inca lucrez la ele.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.