This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

My redish Honda Civic Type R



 
#1

First of all,hello !

De ceva vreme sunt posesoara unui superb exemplar de fn2,pe care-l ador pe zi ce trece!Inainte de acest fn2 , am mai avut alt fn2 dar datorita unei destepte(fara permis de conducere..in fine long story) care a iesit de pe cedeaza cu 70km/h..si m-a izbit frontal...masina a fost dauna totala Icon_cry Deh si cum traim in Romanica,nu am stat sa ma judec cu ea(greseala mea dar ...) pentru ca se sigilau masinile pt diverse expertize,banii de la casco+rca nu-i vedeam prea curand,procese peste procese,timp pierdut...asa ca..am ales calea mai usoara de a-mi recupera cat mai repede banii sa-mi caut o alta masinuta Icon_smile Am avut un "bulan" fantastic sa aflu ca un coleg de pe celalalt forum isi vinde type r-ul,n-am stat deloc pe ganduri...si dupa o scurta/lunga asteptare m-am ales cu ea!Icon_smile
Well intre timp i-am montat barele de rigidizare de la summit ,care sunt peste asteptarile mele...masina nu mai subvireaza si sta uimitor pe viraje. Happy


Attached Files Thumbnail(s)
                       
   



Reply



 
#2

O posesoare de CTR, bine ai venit Icon_smile
Naspa faza in Romania cu asigurarile, cea mai desteapta treaba aici e ca iti plateste firma la care esti asigurat iar apoi se lupta iei sa recupereze banii de la cealalta firma. Ar fi o treaba buna asta si acasa ca sa te scuteasca pe tine de umblat si de facut hartoage. Un singur lucru e naspa si aici daca te loveste unul fara asigurare.
Bina ca ai scapat cu bine din accident.

Pozele sunt 2thumbs
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#3

In primul rand felicitari pentru CTR-ica, S-o alergi sanatoasa.
Pai din cate stiu eu, la noi daca ai casco si cel care te loveste e vinovat, tu poti sa-ti faci masina pe casco urmand ca asiguratorul tau sa se lupte prin instanta cu asiguratorul celui care te-a lovit sau chiar cu cel care te-a lovit (daca nu are RCA) pt. recuperarea banilor.
Milano red CTR rocks Biggthumpup
[Image: mysig.jpg?t=1248866766]
You can turbo a vtec but you can't vtec a turbo. vtec



Reply



 
#4

Ia te uita cine ni s-a alaturat! Bun venit, colega! Biggthumpup



Reply



 
#5

Pai avea RCA la Generali,doar ca ...neavand permis si declarand ca nu are permis...automat RCA-ul nu mai era valabil Icon_smile) So...am declarat exact ce s-a intamplat fara sa mentionez partea cu soferul..pt ca ma complicam inutil. Asadar mi-am luat copie dupa RCA-ul ei si declaratia de la politie si mi-am vazut de 'treaba' Icon_smile Ea a fost cercetata penal pt vatamare corporala ,fiind accident cu 2 victime..eu si persoana ei din dreapta.Ce conteaza e ca toata lumea e ok si ca am rezolvat cu masina!Icon_smile

Nu regret nici o secunda alegerea facuta cu ceterica si abia astept s-o 'aranjez' atat pe partea optica,cat si pe partea tehnica :p



Reply



 
#6

Ce planuri de viitor sunt pentru masina?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#7

Pai bine girly nu zici nimic ca ai venit si tu printre noi...uelcom si aici, iti urez si io spor la modificat si sa nu ma ai parte ever de evenimente cu masina.



Reply



 
#8

frumos ctr-ul tau! bine ai venit pe forum! enjoy



Reply



 
#9

(20-01-2011, 12:39)DeN1gRator Wrote: Pai bine girly nu zici nimic ca ai venit si tu printre noi...uelcom si aici, iti urez si io spor la modificat si sa nu ma ai parte ever de evenimente cu masina.
Nu vezi, mah, ca e incognito rau de tot? Si-a modificat si username-ul, doar-doar nu ne prindem.
Bricks





Reply



 
#10

haha Icon_smile pai planuri de viitor sunt ....bani si timp liber sa fie!Icon_biggrin Urmeaza cat de curand galeria de evacuare + catback si diferential (trebuie sa mai studiez aici,nu stiu daca sa ma arunc direct la Quaife Icon_biggrin )



Reply



 
#11

Cam care ar fi diferenta de bani intre unul quife si unul OEM.
Apropo este aceeasi cutie pe FN2 ca si cea de DC5? Atunci un swap complet ar merge Icon_cool
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#12

Chiar nu stiu cat e diferenta intre unul OEM si unul Quaife...cel quaife e cam 550-600lire,fara transport..am vazut ca mai e si team dinamics lsd ,wavetrac blabla..
Cat despre cutie nu stiu daca sunt la fel Icon_biggrin



Reply



 
#13

Sigur e mai ieftin cel de la Quaife fata de cel OEM Icon_lol
http://www.hondaoriginalparts.com/honda_...k_03=10071

Sigur cutia de pe DC5 merge pe FN2, ai putea gasi una la pretul uni LSD nou iar rapoartele sigur sunt mai scurte, am cautat un pic pe net dar nu am gasit exact rapoartele la cele doua cutii
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#14

Ca n-am mai postat de mult aici,intre timp am facut rost pt ctrica de un catback Invidia si maine cred ca dau comanda de galeria de evacuare CPL. Mai am cateva goodies pe lista pt asta mica,dar o sa aduc vorba despre ele cand le iau si le montez pe masina Icon_biggrin Usor,usor isi face loc in lumea "civilizata" Icon_smile)



Reply



 
#15

Pai usor-usor o sa ajunga sa civilizeze ea lumea Icon_smile
Bravo, tine-o tot asa!



Reply



 
#16

De curiozitate cat o sa te duca galeria de la CPL?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#17

cam 1100e Icon_smile scump domne,scump! Asta e...arta cere sacrificii Icon_smile)



Reply



 
#18

Daca modelul asta nu a fost facut si in state sunt putini tuneri interesati de el, pacat.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.