This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

My EP3+1



 
#1
Talking 

Este vorba de furgoneta fetei, cu care se va deplasa zilnic la scarbici, 1.7 dizal Icon_biggrin bloc motor Isuzu, chiulasa Honda, ...100 de ponei, am venit cu dansa de la Valencia si am scos 5.4 cu 1.8 presiune in toate gumele cand normal tre sa fie 2.2.

Imi place ca nu e barca, ma zdruncina putin, directia destul de precisa si foarte scurta, scaunele comode si A/C parca merg in frigider in comparatie cu fieru celalalt care e sauna totala.

EP4 1.7 ctdi Sport, cu 158.000 km, un singur propietar, destul de ingrijita la interior , la exterior fara accidente grave, zgarieturi pe ici pe colo, probabil in viitorul indepartat va primi o vopsire, dar deocamdata sunt cateva chestii mai importante care trebuiesc facute si anume : distributie la 168.000, discuri si frane fata, ceva gume, astea mai tin pana la ¨iarna¨ , ceva bucsi pe fata cu ocazia asta le schimb pe toate ....

O am de 3 zile dar nu prea am avut timp sa ii fac nimic, dupa ce vin din Romania, va intra la o revizie generala : uleiuri, filtre, si o curatenie generala dupa care vor veni si pozele .



Reply



 
#2

S-o stapaniti sanatosi si sa mai puneti inca pe atati km fara incidente.

A fost mare paguba la buzunar?

Sent from my GT-I9000
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#3

ce strutocamila de motor e ala?
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#4

bre e un 1.7 destul de voinicel, 100cp turbo cu geometrie variabila, initial s-a vrut sa fie 100% Isuzu, dar Honda a trimis o echipa de mesteri in Polonia acolo unde a fost facut motorul
pentru a optimiza anumite probleme
aparute la el asa au decis sa faca chiulasa made by Honda... Opel 1.7 echipeaza acelasi bloc motor dar cu alta chiulasa si pompa de injectie, problemele majore aparand aici si nu pe partea comuna... cu un IC mai mare si ceva injectoare se poate remapa undeva la 180cp.... ambreiaj clasic, nu bimasa....
Am vazut cred ca vreo 4 inainte sa ma
decid, toate rosii cu preturi cuprinse intre 4500-5000€, unul
chiar cu 280.000km si mergea ok, asta a iesit in 3300€ pentru ca mai are
mici detalii de vopsea, necesita gume si frane .... deocamdata sa se obisnuiasca Alina cu ea, vine dupa benzina si reactiile sunt un pic mai diferite acum
la inceput.... cand vin din tara o bag in revizii Icon_wink



Reply



 
#5

Felicitari si s-o stapaniti sanatosi!


---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?2i5rk4
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 
#6

multumim mane, asemeneaIcon_wink



Reply



 
#7

Bun pretul, ma uitasem si eu la unul aici dar mie imi trebuia spatiu.

Sent from my GT-I9000
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#8

S-o stapaniti sanatosi !



Reply



 
#9

am ajuns pe taramauri romanesti,ma
puteti gasi la 0772957192



Reply



 
#10

Lucky you, have fun Icon_biggrin

Sent from my GT-I9000
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#11

s-o folosesti sanatos man! vezi ca se potriveste tot de pe EP3 CTR.



Reply



 
#12

(08-07-2012, 20:40)Toyboy Wrote: am ajuns pe taramauri romanesti,ma
puteti gasi la 0772957192


Vinerea seara se face, in Bucuresti,intalnire celalalt forum. Daca ai timp sa vii, ai intalni mai multi hondari Icon_smile



Reply



 
#13

S-o folosiţi sănătoşi!!!

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply



 
#14

(08-07-2012, 21:46)Tomi Wrote: s-o folosesti sanatos man! vezi ca se potriveste tot de pe EP3 CTR.


vezi ca are yula un k20 la vanzare , sigur se potriveste Icon_biggrin

sa o stapaniti sanatosi!



Reply



 
#15

multumesc Icon_wink
daca nu am timp, imi fac si ne vedem



Reply



 
#16

Daca te organizezi, venim noi la Ploiesti Icon_smile



Reply



 
#17

Esti aproape la Ploiesti, colegu'! In wknd nici nu stii cand aparem acolo Icon_smile
Eu mi-s nascut in Ploiesti si crescut p-acolo vreo 14 ani, deci nu ma deranjeaza sa fac un drum intr-o sambata.
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 
#18

ok pentru mine nici o problema, pot sa ma deplasez eu la bucuresti, indiferent de zi, cred ca miercuri dau o fuga la mare cu familia pana duminica ...



Reply



 
#19

Era astazi in parcarea de la Baneasa Shopping City?

LE Am vazut ca ai venit cu avionul deci nu era masina ta.



Reply



 
#20

da mane, am venit cu avionu, masina face kilometrii acum
merge Alina cu ea, la anu sper sa vin cu una din ele



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.