LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
mane, nu stiu sa-ti zic exact, eu am cumparat tot timpul prin cineva. ti-am spus, daca vrei vb cu cel de la care iau eu si vezi, poate are el ceva oferte bune, sau iti aduce el ce vrei la pretul afisat de louis.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
andrei_r
Posts: 763
Threads: 13
Thanks Received: 8 in 7 posts
Thanks Given: 9
Joined: Oct 2010
|
|
13-08-2012, 14:34
(This post was last modified: 13-08-2012, 14:36 by andrei_r.)
Gata, de azi sunt motorist cu acte in regula  astept sa vina si plasticul prin posta zilele astea si sa faca nasul ITP-ul la Hornet sa am cu ce ma plimba cat a mai ramas din vara/toamna asta.
@Liviu, mersi de sfaturi, deocamdata am un Nolan de la nasu' si niste manusi (nu stiu exact marca). Cand o sa fie timpul probabil o sa comand SCORPION EXO-500 si manusile respective.
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Felicitari
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
kinky_boy
Posts: 5,250
Threads: 44
Thanks Received: 103 in 90 posts
Thanks Given: 32
Joined: Aug 2011
|
|
felicitari, tot ma bate si pe mine gandul  plimbare placuta!
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
brabo man, acum nu mai ramane decat sa-ti urez MULTA MINTE, ca fara, articulatia mainii drepte o ia razna. asfalt uscat si cat mai repede prima tranta (fara urmari notabile) sa scapi de trac.
cauta placerea in viraje, nu in linii drepte. nu uita sa DAI BANI pe un set de cauciucuri adevarate (gen pirelli diablo/dragon supercorsa), nu te da cu "plastice" ca nu stai pe drum.
@kinky_boy: nu mai tot sta sa te bata, ia "capra" de coarne.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
w33bb0
Posts: 2,230
Threads: 26
Thanks Received: 40 in 38 posts
Thanks Given: 13
Joined: Oct 2010
|
|
Felicitari, Andrei! In primavara asta am avut de ales: o noua jucarie pe 4 roti sau categoria A... se stie ce-am ales.
La anu' mai vedem 
Razvane, eventual poate ne-apucam impreuna daca ai rabdare.
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!
|
andrei_r
Posts: 763
Threads: 13
Thanks Received: 8 in 7 posts
Thanks Given: 9
Joined: Oct 2010
|
|
13-08-2012, 16:35
(This post was last modified: 13-08-2012, 16:36 by andrei_r.)
Multam' de urari!
@ W33bb0 ai sa razi, dar eu eram intr-o situatie aproximativ la fel doar ca gandul meu era ori sa schimb Civic-ul cu un CR-V (in ultima perioada ma gandeam si la Accord) sau sa iau un DelSol, situatia s-a schimbat 100% cand m-am intors din Columbia cand am zis ca-mi bag picioarele in ele masini, pe 2 roti e mai bine si m-am apucat (am avut si un branci bun, pe varul meu care a luat si el azi permisul).
@ Kinky_boy, s-ar putea sa-ti placa
@Liviu chiar am sa verific sa vad ce gume are Hornet-ul.
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White
|
andrei_r
Posts: 763
Threads: 13
Thanks Received: 8 in 7 posts
Thanks Given: 9
Joined: Oct 2010
|
|
Liviu, am citit pe motociclisti ca lumea se duce la Seres in Grecia, tu ai fost/te duci (acolo sau in alta parte)? As vrea si eu la primavara sau chiar la toamna (desi la toamna ar fi o problema ca n-am moto cu ce se ma trag, ar trebui sa inchiriez ceva).
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
la noi lumea merge in ungaria, nu am fost (inca) din cauza lipsei de timp. se aduna lumea, isi vara motoarele in dube si se dau pe panonia ring. dupa ce trec la 1000cc merg sigur.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
andrei_r
Posts: 763
Threads: 13
Thanks Received: 8 in 7 posts
Thanks Given: 9
Joined: Oct 2010
|
|
Ok, azi, IN SFARSIT, am iesit cu Hornet-ul la plimbare  Totusi, nu e totul pus la punct se pare, acul de la apa se ridica pana la rosu, am observat ca nu se misca ventilatorul, am sa o duc luni dimineata la un service moto.
Pana atunci, intrebare: la moto e acelasi sistem ca la auto, daca vrei sa nu se incinga cat mai tare mergi calm cu turatii cat mai mici? Sau trebuie viteza/turatii ca sa se asigure racirea "naturala" mai bine?
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
turatii mai lejere si viteza mai mare sa racesti radiatorul. asta inseamna o treapta cat mai sus. oricum nu te sfatuiesc sa mergi assa, in oras o incinci sigur.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
andrei_r
Posts: 763
Threads: 13
Thanks Received: 8 in 7 posts
Thanks Given: 9
Joined: Oct 2010
|
|
Am inteles, maine dimineata o parchez direct la service
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White
|
maruta
Posts: 1,772
Threads: 18
Thanks Received: 71 in 58 posts
Thanks Given: 45
Joined: Dec 2010
|
|
New and Classic
Honda Unveils New Sporty NSC50R, Classic Naked CB1100 and Dakar Rally Race Machine at International Motorcycle, Scooter and Bike Fair
October 2, 2012 - Today Honda reveals three significant new machines at the International Motorcycle, Scooter and Bike Fair in Cologne, together with a number of new colors.
The NSC50R is a new 50cc scooter designed to attract young newcomers to 2 wheeled transport with its combination of fuel economy, Honda build quality, security provided by Honda’s Combined Braking System, and stylish, aggressive looks. The machine is available in Pearl White, Grey Metallic and a Repsol color scheme based on the Repsol Honda MotoGP machine.
The CB1100: an exquisitely engineered mix of classic and naked styling, that offers thoroughly modern and engaging performance with a timeless design. The CB1100 is powered by an air-cooled, in-line four cylinder engine and now makes its long-awaited European debut after quickly gaining a loyal fan base in both Japan and Australia.
The CRF450 Rally: Honda’s new challenger for the Dakar Rally. The first factory-backed Honda machine to enter the Dakar rally since 1989 is based on Honda’s production endure machine the CRF450X. Honda will be entering the Rally aiming not only to win for the first time with a production-based machine, but also to feed back lessons learned from the Rally into its production endure machines.
In addition, the following new colors and Special Edition will be on display at the stand:
The Special Edition Crosstourer: new graphics and a matt black look, including front forks, fender and tail section, for the 1200cc adventure sports tourer that went on sale earlier in 2012. Offered with the option of Honda’s unique Dual Clutch Transmission technology.
CBR1000RR Fireblade 2013 colors: a new version of the popular Tricolore color scheme, plus an all-new MotoGP inspired Repsol Honda color.
Matt white versions for two models built in Honda’s Atessa factory: the ever-popular CB600F Hornet, and the CB1000R naked.
![[Image: 11.jpg]](http://world.honda.com/news/2012/2121002International-Motorcycle-Scooter-Bike-Fair/image/11.jpg)
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
inca nici un update la sectiunea electronica de varf. incep sa cred ca toata compania honda lucreaza pe segmentul eco.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
demonicum
Posts: 32
Threads: 3
Thanks Received: 0 in 0 posts
Thanks Given: 0
Joined: Jun 2012
|
|
astăzi au zis ăștia ceva de 22 de grade... tre să gat repede treaba că nu cred că mai pupăm anu` ăsta peste 20
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
grija la asfaltul in umbra, e rece.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
andrei_r
Posts: 763
Threads: 13
Thanks Received: 8 in 7 posts
Thanks Given: 9
Joined: Oct 2010
|
|
Bai frate, am venit in seara asta pe la 7 cu motorul de la service, horror! O ceata cum rar am vazut, s-a umezit viziera in 300m, am mers mai mult cu o mana, una o foloseam pe post de stergator
Bonus: bineinteles ca astia sunt inca pe ora de vara cu iluminatul public, jale, nu vedeam nimic pe o raza de 4-5m!
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
lasa viziera intredeschisa, eviti formarea a doua zone cu diferenta de temperatura: interior si exterior.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
andrei_r
Posts: 763
Threads: 13
Thanks Received: 8 in 7 posts
Thanks Given: 9
Joined: Oct 2010
|
|
Pai dupa ~ 1km asa am facut, mai aveam un pic si o deschideam de tot  Dimineata am dus-o la "garajul" unde o sa isi petreaca iarna, sper pana la primavara sa imi iau echipamentul meu si desigur, motorul meu
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White
|
|