BogdanT
Posts: 1,729
Threads: 12
Thanks Received: 26 in 25 posts
Thanks Given: 16
Joined: Oct 2010
|
|
Dpdv al pretului, aia gri. Dpdv al look-ului aia neagra.
Ce sa-ti fac daca ti-ai luat raritate de masina?
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Cerea omul 230$ pe farurile astea asa ca i-am oferit 160... a acceptat, facut plata si acuma asteptam cu nerabdare
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
Tomi
Posts: 1,809
Threads: 12
Thanks Received: 65 in 53 posts
Thanks Given: 52
Joined: Apr 2012
|
|
abia acu' am vazut asta! super tare masina, spatioasa tot ce trebuie!
|
DeN1gRator
Posts: 2,519
Threads: 13
Thanks Received: 48 in 44 posts
Thanks Given: 3
Joined: Oct 2010
|
|
Masca aia neagra Aurele, e ceva in plus la bani dar e belea fata de ailalta.
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
O sa vina si aia la timpul ei, acuma am luat faruriile alea si s-a cam dus bugetul. Trebuie sa ii fac si service-ul asa ca mai astept pentru alte chitibusuri.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Am primit farurile astazi
-----
Hai hui
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
BogdanT
Posts: 1,729
Threads: 12
Thanks Received: 26 in 25 posts
Thanks Given: 16
Joined: Oct 2010
|
|
Arata naspa asa lipite cu banda. In pozele alea de pe ebay aratau fain
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Am desfacut cutia si sunt sigilate in 20m de bubble wrap asa ca o sa astept pana ajung acasa sa le desfac.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
chipson78
Posts: 71
Threads: 1
Thanks Received: 1 in 1 posts
Thanks Given: 0
Joined: Apr 2012
|
|
decat sa le primesti sparte, mai bine asa cu folie  .
lasa ca si deni face la fel, am primit un pachet de la el, am stricat trei cutter-e sa desfac folia.
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Si aia e drept, doar sunt si eu adeptul foliei
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
ROOTH
Posts: 20
Threads: 2
Thanks Received: 0 in 0 posts
Thanks Given: 2
Joined: Feb 2011
|
|
Acum , tarziu am vazut si eu noua ta achizitie Yula .
Ce sa zic  , o vad o masina excentrica ...inca odata , te reprezinta !
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Multumesc Rooth.
Acuma ma duc sa dau jegul de pe ea jos. Am vrut sa ma apuc de faruri dar a intervenit ceva si a trebuit sa anulez. Si uite asa mai trece o saptamana pana o sa le vina randul.
-----
Hai hui
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Dupa o spalare rapida astazi m-am hotarat sa ma scap de folia aia imitatie CF de pe luneta.
Inox imitatie CF
Din pacate s-a intunecat si nu am mai avut sansa sa fac o poza la gata dar am sa revin maine cu una.
Am facut insa o poza la bitumul lipit de luneta. Vreau sa va zic ca e plina toata masina de bitum din asta. O sa fie mult de munca pe exterior pana sa ajunga STAS
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Sa revin cu pozele promise ieri.
Sincer nu stiu daca arata mai bine acuma fata de inainte  . M-am gandit sa scap si de stickerele alea "JDM" si sa dau si emblema de la Stream jos, ce ziceti
Trebuie sa aranjez un pic si buza pe bara spate ca e stramba si sa inlocuiesc si stopul ala de mers inapoi care e crapat.
Suroriile
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
dragostan
Posts: 237
Threads: 2
Thanks Received: 3 in 3 posts
Thanks Given: 0
Joined: Oct 2010
|
|
22-04-2012, 21:01
(This post was last modified: 22-04-2012, 21:16 by dragostan.)
Buei, nu stiu parerea altora, dar mie mi se pare putin ridicola o duba cu fuste de "type-r"  Intelege ca e jedeme...dar o da in ridicol.
Eu da jos tot kit-ul ala, as pune un eleron (ceva sa se vada...masina e mare, un lip nu mi se pare suficient) si as pastra jantele astea de EP3, dar cu niste anvelope mai inalte. Acum cat ai? Pare un 205/215 cu 40. As pune un 225/45/17, ca sa umpli golul dintre caroserie si roata. Traind intr-o zona cu drumuri normale, i-as tranti si o suspensie mai joasa, daca nu are deja(din poze paare a fi deja jos, totusi).
Si gata, o sa fie bomboana.
Altfel, s-o stapanesti sanatos man, nu cred ca am apucat sa-ti urez!
LE: da, am recitit si eu primul post: deci, suspensia e joasa deja, dar la gume as trece pe 225/45/17.
Accord CL7 2.0 exec MT Arctic Blue Pearl
ex-Civic 5D 1,8 exec MT Milano Red
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
dragostan, mi se pare mie sau i-ai face tu masina dupa gustul tau ?
yula cred ca-ti creste inima cand te uiti la ele, asa ma uit si eu la hondele mele
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
@dragostan: Kitul ala nu o sa il dau jos numai daca o sa gasesc setul Primo de buze si praguri, pana atunci o sa ramana pe masina. O sa arate prea banal fara , Clicky
Eleron dupa descriptia ta, cred ca unul din asta ar merge
Da, gumele sunt 205/40/17 dar din pacate o sa ramana pe masina pana ce se tocesc, pentru ca eu nu dau 500€ pe un set nou.
De coborat nu am in plan sa o mai cobor pentru ca si asa e prea joasa, sunt multe rampe unde dau cu ea jos, ai fi surprins de cum arata pragurile si buzele de la lovituri. Dar stai cu ochii pe thread-ul asta si o sa-ti faci o idee cat de normale sunt drumurile si pe aici
@Liviu: Sunt mandru dar in acelasi timp mahnit ca nu ma mai pot distra cu ITR-ul
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
dragostan
Posts: 237
Threads: 2
Thanks Received: 3 in 3 posts
Thanks Given: 0
Joined: Oct 2010
|
|
@Liviu, pai nu-i normal? Parerea mea despre eventualele modificari reflecta...gusturile mele  )
@yula: da, kit-ul ala mi se pare si mie foarte potrivit pt masina. Fara...da, e banala, dar cu jante pe 17" si coborata cum e a ta, nu mai e asa banala. Ca eleron imi place tot ala de pe masina alba, nu nici lip, dar nici sarma de rufe ca ala gri
Cu gumele ai dreptate, asta as face si eu. Dar cand le tocesti ia 225/45
Accord CL7 2.0 exec MT Arctic Blue Pearl
ex-Civic 5D 1,8 exec MT Milano Red
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Eleron nu stiu daca am sa-i pun pentru ca imi place cum arata spatele acuma. Vedem cu kit-ul ce facem pentru ca se gasesc foarte greu asa ca pana una alta asta o sa ramana pe masina. Am gasit o bara Mugen in Jp dar pretul transportului era de 4 ori pretul de achizitie asa ca am zis pas.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
kinky_boy
Posts: 5,250
Threads: 44
Thanks Received: 103 in 90 posts
Thanks Given: 32
Joined: Aug 2011
|
|
yula las-o asa ca arata suficient de bine pentru o masina de familie  Fa-ti itr-ul specific pt track si aia e.
|
|