This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Honda Stream RN3 K20A



 
#21

Dpdv al pretului, aia gri. Dpdv al look-ului aia neagra.
Ce sa-ti fac daca ti-ai luat raritate de masina? Icon_biggrin






 
#22

Cerea omul 230$ pe farurile astea asa ca i-am oferit 160... a acceptat, facut plata si acuma asteptam cu nerabdare Icon_biggrin
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 
#23

abia acu' am vazut asta! super tare masina, spatioasa tot ce trebuie!






 
#24

Masca aia neagra Aurele, e ceva in plus la bani dar e belea fata de ailalta.






 
#25

O sa vina si aia la timpul ei, acuma am luat faruriile alea si s-a cam dus bugetul. Trebuie sa ii fac si service-ul asa ca mai astept pentru alte chitibusuri.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 
#26

Am primit farurile astazi Icon_biggrin

[Image: 2012-04-19132358.jpg]

-----
Hai hui
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 
#27

Arata naspa asa lipite cu banda. In pozele alea de pe ebay aratau fain Icon_biggrin






 
#28

Am desfacut cutia si sunt sigilate in 20m de bubble wrap asa ca o sa astept pana ajung acasa sa le desfac.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 
#29

decat sa le primesti sparte, mai bine asa cu folieIcon_biggrin.
lasa ca si deni face la fel, am primit un pachet de la el, am stricat trei cutter-e sa desfac folia.






 
#30

Si aia e drept, doar sunt si eu adeptul foliei Icon_biggrin
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 
#31

Acum , tarziu am vazut si eu noua ta achizitie Yula .
Ce sa zic Icon_smile , o vad o masina excentrica ...inca odata , te reprezinta !






 
#32

Multumesc Rooth.

Acuma ma duc sa dau jegul de pe ea jos. Am vrut sa ma apuc de faruri dar a intervenit ceva si a trebuit sa anulez. Si uite asa mai trece o saptamana pana o sa le vina randul.

-----
Hai hui
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 
#33

Dupa o spalare rapida astazi m-am hotarat sa ma scap de folia aia imitatie CF de pe luneta.
[Image: 2012-04-21135105.jpg]

Inox imitatie CF Icon_lol
[Image: 2012-04-21182225.jpg]

Din pacate s-a intunecat si nu am mai avut sansa sa fac o poza la gata dar am sa revin maine cu una.

Am facut insa o poza la bitumul lipit de luneta. Vreau sa va zic ca e plina toata masina de bitum din asta. O sa fie mult de munca pe exterior pana sa ajunga STAS Icon_rolleyes2
[Image: 2012-04-21182237.jpg]
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 
#34

Sa revin cu pozele promise ieri.

[Image: 2012-04-22142057.jpg]

Sincer nu stiu daca arata mai bine acuma fata de inainte Icon_confused. M-am gandit sa scap si de stickerele alea "JDM" si sa dau si emblema de la Stream jos, ce ziceti Confused

Trebuie sa aranjez un pic si buza pe bara spate ca e stramba si sa inlocuiesc si stopul ala de mers inapoi care e crapat.
[Image: 2012-04-22142042.jpg]

Suroriile
[Image: 2012-04-22113749.jpg]
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 
#35

Buei, nu stiu parerea altora, dar mie mi se pare putin ridicola o duba cu fuste de "type-r" Icon_biggrin Intelege ca e jedeme...dar o da in ridicol.

Eu da jos tot kit-ul ala, as pune un eleron (ceva sa se vada...masina e mare, un lip nu mi se pare suficient) si as pastra jantele astea de EP3, dar cu niste anvelope mai inalte. Acum cat ai? Pare un 205/215 cu 40. As pune un 225/45/17, ca sa umpli golul dintre caroserie si roata. Traind intr-o zona cu drumuri normale, i-as tranti si o suspensie mai joasa, daca nu are deja(din poze paare a fi deja jos, totusi).

Si gata, o sa fie bomboana.

Altfel, s-o stapanesti sanatos man, nu cred ca am apucat sa-ti urez!

LE: da, am recitit si eu primul post: deci, suspensia e joasa deja, dar la gume as trece pe 225/45/17.
Accord CL7 2.0 exec MT Arctic Blue Pearl
ex-Civic 5D 1,8 exec MT Milano Red






 
#36

dragostan, mi se pare mie sau i-ai face tu masina dupa gustul tau ? Icon_wink

yula cred ca-ti creste inima cand te uiti la ele, asa ma uit si eu la hondele mele Happy
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat






 
#37

@dragostan: Kitul ala nu o sa il dau jos numai daca o sa gasesc setul Primo de buze si praguri, pana atunci o sa ramana pe masina. O sa arate prea banal fara , Clicky

Eleron dupa descriptia ta, cred ca unul din asta ar merge Icon_biggrin

Da, gumele sunt 205/40/17 dar din pacate o sa ramana pe masina pana ce se tocesc, pentru ca eu nu dau 500€ pe un set nou.

De coborat nu am in plan sa o mai cobor pentru ca si asa e prea joasa, sunt multe rampe unde dau cu ea jos, ai fi surprins de cum arata pragurile si buzele de la lovituri. Dar stai cu ochii pe thread-ul asta si o sa-ti faci o idee cat de normale sunt drumurile si pe aici Icon_wink

@Liviu: Sunt mandru dar in acelasi timp mahnit ca nu ma mai pot distra cu ITR-ul Icon_sad
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 
#38

@Liviu, pai nu-i normal? Parerea mea despre eventualele modificari reflecta...gusturile mele Icon_smile)

@yula: da, kit-ul ala mi se pare si mie foarte potrivit pt masina. Fara...da, e banala, dar cu jante pe 17" si coborata cum e a ta, nu mai e asa banala. Ca eleron imi place tot ala de pe masina alba, nu nici lip, dar nici sarma de rufe ca ala gri Icon_biggrin

Cu gumele ai dreptate, asta as face si eu. Dar cand le tocesti ia 225/45 Icon_biggrin
Accord CL7 2.0 exec MT Arctic Blue Pearl
ex-Civic 5D 1,8 exec MT Milano Red






 
#39

Eleron nu stiu daca am sa-i pun pentru ca imi place cum arata spatele acuma. Vedem cu kit-ul ce facem pentru ca se gasesc foarte greu asa ca pana una alta asta o sa ramana pe masina. Am gasit o bara Mugen in Jp dar pretul transportului era de 4 ori pretul de achizitie asa ca am zis pas.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 
#40

yula las-o asa ca arata suficient de bine pentru o masina de familie Icon_smile Fa-ti itr-ul specific pt track si aia e.





Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2026 - All Rights Reserved.