This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Honda Crx del Sol Eg2 New Project



 
#1

cum spuneam, proiect nou in derulare: crx del sol eg2 vti.....
momentan schimbat kit ambreiaj. mai sunt mici sunete, ţacaneli (deh obisnuit cu masina noua) pe care urmeaza sa le rezolv, curgere pe la garnitura de chiulasa, usoara ţacaneala la caseta de directie. per ansamblu potential pt dezvoltare.
pe viitor e nevoie de discuri frana, admisie, galerie completa 4-1, jante, suspensie probabil reglabila....etc. ceva sfaturi pt cele mentionate mai sus?
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#2

Scurgere pe la garnitura de chiuloasa Confused
Mai vrem ceva detalii despre masina si poate si o poza doua Icon_razz

Bafta la surubarit Biggthumpup
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#3

am niste poze fugitive.....le pun cand ajung acasa. as surubari eu dar finantarea se amana pentru moment, alte prioritati....
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#4

Pai vine Craciunul acuma, cadouri, excursii... Icon_wink
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#5

da da, da leasingu, ratele, banii de apartament....las', anu viitor Icon_smile)
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#6

Felicitari, domne'! Abia astept sa vad ce iese. Poate prin primavara-vara ne vedem cu E-urile la colegu Adi la Sibiu, sa-i facem sange rau Icon_twistedIcon_twistedIcon_twisted



Reply



 
#7

Ce dau io cu berile dupa voi, numa sa va prind pe acilea Biggthumpup



Reply



 
#8

Sa o stapanesti sanatos man !
Poate ai vrut sa zici pe la capacul de culbutori cu scurgerea si... [Image: this_thread_is_worthless_without_pics.gif]



Reply



 
#9

la imbinarea bloc-chiulasa la ganitura e buba


Attached Files Thumbnail(s)
                       

Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#10

Vechea buba a motoarelor de pe DelSol Icon_smile
Spor la treaba, colegu', mai curand sau mai putin curand, in functie de cum te tin baierele pungii Biggthumpup



Reply



 
#11

Arata bine "carcasa" Icon_smile vezi ca desi apare uleiul la garnitura de chiuloasa se poate prelinge de altundeva. Mie imi curge pe la distribuitor si se prelinge pe chiuloasa pana pe garnitura de zici ca ea e buba.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#12

Frumoasa mititica...E o adevarata nebunie cu Del Sol-urile astea. Imi place si mie cum arata ca sunt gramada pe aici. Vad cum fac poate imi conving nevasta sa cumparam una pt ea Icon_biggrin si sa o conduca JE cand e frumos afara Icon_biggrin



Reply



 
#13

@yula : e de la chiulasa, am tot sters si am urmarit de unde apare. nu vine de mai sus.
@bogdat: parca mi-ai citit gandurile. masina e a prietenei, au am ales vti pt a ma bucura eu mai tarziu de ea, sa am si eu un motiv sa-i las civicul Icon_biggrin
trebuia sa invete sa conduca pe ceva, nu puteam sa ii dau civicul fara experienta. am gandit situatia pe termen lung Icon_wink
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#14

Felicitari Liviu .... s-o alergati sanatosi.
Si eu tot incerc sa conving prietena sa-si ia delSol (ca sa-l conduc eu bineinteles) Icon_biggrin
Doamne-ajuta. Biggthumpup
[Image: mysig.jpg?t=1248866766]
You can turbo a vtec but you can't vtec a turbo. vtec



Reply



 
#15

frumoasa achizitie Icon_biggrin
sa o alergi sanatos Biggthumpup
scurgerea aia de ulei o au 99% din B-uri




Reply



 
#16

mulţam' de urari baieti, astept ceva sugestii pt achizitii, eu sunt in stadiu de studiu la b16a....Icon_biggrin
ma bate gandul la o evacuare completa srs de le http://www.akr-performance.nl/shop_uk/cr.../index.php
pe youtube sunt cateva filmulete din care se aude un sunet f frumos, nu stiu calitatea produselor insa.... prima optiune ar fi tanabe concept g insa la ce scor ajunge aici.....
ce merge mai bine la admisie cai sau wp ?
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#17

am 150 km facuti cu noul kit de ambreiaj isr un mic inconvenient pe care il pusesem pe seama rodajului persista.
am vibratii pe zona de patinare a ambreiajului sub 1800 rpm. la fel se intampla si daca in mers calc ambreiajul pana in fund, las acceleratia apoi eliberez ambreiajul. pe zona de patinare vibreaza, dupa ce cupleaza complet totul e ok. peste 1800-2000 rpm nu se simte nimic.
sa fie ceva imperfectiune din fabricatie la disc sau placa de presiune? imi sta pe creier treaba asta.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#18

ce ambreiaj ii?



Reply



 
#19

exedy
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#20

Comun... Icon_rolleyes2
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.