This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Honda CRV

Honda a lansat in Romania noua generatie CR-V, cu preturi preturi intre 24.787 si 39.915 euro, TVA inclus. Obiectivul de vanzari este de 300 de unitati in 2013 iar masina este disponibila cu doua versiuni de motorizare.

[Image: 270912hon-b-655x437.jpg]

http://0-100.hotnews.ro/2012/10/19/foto-...va-inclus/

Add Thank You Reply

Cum ieri am fost la Honda sa schimb gumele, am admirat şi noul CR-V. Arata muuuuult mai bine că in poze. Me like...
Şi surpriză surpriză...au la vânzare şi noul Civic Sedan!!! Sincer, îmi place cum arată. Şi asta arată mai bine ca in poze.

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"

Add Thank You Reply

Astia nu sunt prea incantati de ea.

Sent from my Slimed i9000
Honda nu arde uleiul, il foloseste.

Add Thank You Reply

Pai i-o dat 4 din 5, io zic ca nu-i prea rau.

Add Thank You Reply

Dar la design ziceau ca nu prea e in ton cu rivalii.

Add Thank You Reply

Design-ul intotdeauna e subiectiv, mie imi place maxim si modelul vechi multi au zis ca nu e prea reusita, chiar si prietenii mei sunt impartiti in 2 tabere: ori le place maxim, ori nu le place deloc. Abia astept sa o vad si eu in realitate.
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White

Add Thank You Reply

Add Thank You Reply

Azi am avut ocazia nu doar sa admir facelift-ul dar sa si fac un drive test cu noul motor pus pe CR-V -> 1.6 diesel 160CP. Dupa parerea mea se misca foarte bine motorul pe masina asta, am tras de el un pic (desi avea doar 2000km) niciun semn de "durere/gatuire/neputinta", nu e clar V8-ul de pe BMW care ma scoate prin scaun dar cu siguranta nu iti e rusine cu el. Am fost 3 pasageri, 0 bagaje deci sa zicem o greutate medie, poate incarcat la maxim sa fie un pic altfel comportamentul.

In rest masina arata bine, sistemul multimedia e in sfarsit din aceeasi epoca (comparativ cu ce aveam eu pe sedan e 200 ani in fata), insonorizarea buna (cred ca se putea si mai bine dar eu sunt foarte pretentions la capitolul asta), spatiul inauntru ca intotdeauna arhi-suficient... nu stiu ce as mai putea adauga. Consumul era 8.0 (media), fiind masina de drive-test cred ca e foarte bun, ma indoiesc ca face cineva Eco-Challenge cu ea la drive.

Varianta intermediara cu care ne-am plimbat avea de toate (piele alcantara, xenon, navi, senzori, CC, scaune incalzite, etc), cutie manuala -> 29.000 EUR fara TVA. Varianta Executive (care are extra piele perforata, sistem inteligent de intrat/iesit din masina, trapa panoramica, vreo 2-3 sisteme de pastrat distante/benzi/franat/coborat pante PLUS CUTIE A/T in 9 trepte era in pliant 32.000 fara TVA aproape 40.000 cred... ceea ce mi se pare putintel scump dar in 2-3 ani o sa fie un pret bun cu siguranta Icon_smile))).

Cutia A/T despre care zice dealer-ul ca e clasica, nu CVT nu dublu-ambreiaj, nimic, facuta in colaborare directa cu ZF, poate schimba direct din treapta a 9-a in 6 si va fi pusa momentat doar in combinatie cu motorul asta (si doar pe CR-V zice el ceea ce mi se pare foarte dubios) o sa fie disponibila din vara (iulie cel mai probabil).
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White

The following 2 users say Thank You to andrei_r for this post:
  • maruta, yulasinio
Add Thank You Reply

https://www.irishtimes.com/life-and-styl...-1.3840582

Quote:The problem for Honda remains a corporate one: it has been slow to react to changing consumer tastes on the ground, particularly in Europe. It was late to diesel and, despite its incredible engineering pedigree, will be late to electric as well.

Total de "accord" cu autorul. De ce oare CRV-ul este doar al treilea model hybrid prezent in Europa cand in Japonia gama e asa de larga... Jazz/Fit, Jade, Odyssey, Shuttle, Step wagon, HRV, Legend, Accord, Fried, Grace?

Add Thank You Reply

ce draq sa vanda intr-o europa vwaginizata? ... nu e o piata buna pentru ei si se vede si pe ce ofera

Add Thank You Reply

Toyota o duce foarte bine cu gama care o are, cel putin in IRL este plin de hybride de la ei.... Corolla hatch si saloon, Camry, RAV4, Yaris, Aygo, Prius. Honda nu are numai Insight, CRV si NSX.
Sunt foarte tarziu pe piata si or sa piarda mult, o sa vedem in urmatorii ani.

Add Thank You Reply

Si Germania e plina de Toyota hibride. Au aparut si Hyundai-uri multe. Honda e subtire rau la capitolul asta. Honde clasice sunt gramada. Cu siguranta s-ar vinde toata gama daxa ar baga si in Europa. Dar deh...mai asteptam...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"

Add Thank You Reply

astept momentul cand o sa inceapa sa dea chix electornica, senzorii si bateriile si sa vezi distractie, o sa-si doreasca toata lumea clasice. Astia muta poluarea din oras in zona fabricilor si locurilor de extractie, dar ea e tot acolo poate mai rau, chiar nu mi se pare un mare progres.

Add Thank You Reply

Prius și Insight nu se vând de ieri de azi deci nu e nimica nou cu hybridurile astea. Cu cât tehnologia avansează cu atât pe să devină mai bune. Bateria ține lejer 8 ani de zile și sunt singur că la multe se pot înlocui elemenții stricați pentru o viață și mai lungă.
Asta cu mutatul poluării e discutabilă, depinde cu care parte vrei să ți.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Add Thank You Reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Theme © 2014 iAndrew