This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Greutate anvelope



 
#1

pentru ca conteaza mult si am tot cautat pe net greutatea anvelopelor am dat peste site-ul asta (daca avea si tire width era perfect):

http://tiredb.com/

de asemenea pe Tireack ( de exemplu re050a)

Detalii de la producatori:
1. Fedral - click pe Europe Market
2. toyo - specs
3. Michelin
4. Bridgestone (intrii pe model, sub bara verde> About this tyre - Show all sizes)
5. Yokohama (Learn More>Sizes and specs)
6. Dunlop (fara greutate)
7. Goodyear (Canada- tot fara greutate dar multe modele)


Tyre ratings in motorsport uk
https://www.msauk.org/assets/192202commo...tyresl.pdf



Reply



 
#2

Interesant. Toyo T1R e cel mai usor la 15''. Pacat ca e destul de limitat saitu, nu gasesc Bridgestone Adrenalin si nici Marangoni Zeta Linea care cica e cel mai usor semislic.

Federal 595 RSR are 9.6kg 195/50/15

[Image: federal-size-chart.jpg]



Reply



 
#3

vezi ca am mai adaugat site=uri de la producatori, in general din canada pentru ca ei dau mult mai multe detalii fata de alte tari.
RE002 ce vrei tu e destul de slabut din ce am mai vazut eu prin review-uri, e o anvelopa normala, nimic deosebit. Pe siteul celor din canada nu apare. Pentru uscat foarte apreciat este RE11 in state, insa la noi e aproape imposibil sa gasesti cauciucuri performance/track oriented cu o exceptie sau doua.



Reply



 
#4

@Laux_Laux_Laux
Daca te intereseaza Marangoni Zeta Linea intereseaza-te la Colina unde gasesti, dupa cum spun ei pe http://colinashop.ro/anvelope/produs/13, de la 195/45R15 pana la 255/35R18.



Reply



 
#5

RE002 le am pe masina dar am uitat sa le cantaresc, eram curios cate kile au. De strada sunt excelente, bune si pe ud si pe uscat. La mana e mult mai usor pe langa RSR.



Reply



 
#6

la colina cred ca sunt cei mai neseriosi oameni de p e planeta. am comandat niste manusi la inceputul lunii ian. ultima data mi-au spus ca mai dureaza 2-3 saptamani.....acum peste o luna.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#7

Eu mi-am luat mănuși Momo Pro Racer Ext.



Reply



 
#8

Am vazut si anvelope Momo or fi bune de ceva ?



Reply



 
#9

Nu știu ce să zic. Mai fac așa ceva de când i-au cumpărat americanii?



Reply



 
#10

ce greutate au manusile?



Reply



 
#11

Cu ambalaj sau fără?



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.