This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

F1 thread - pentru fani



 

Pe cine pariem ca o sa castige anul asta vazand ce probleme sunt cu noile motoare, care suna ca naiba.

http://www.youtube.com/watch?v=E5H4AtRMjuo
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

ce porcarie! NA ftw!!!!



Reply



 

(25-03-2014, 13:29)yulasinio Wrote: Pe cine pariem ca o sa castige anul asta vazand ce probleme sunt cu noile motoare, care suna ca naiba.
Pe Vettel?



Reply



 

Clasament MP al Malaeziei:

1. Lewis Hamilton - Mercedes 1:40:25.974
2. Nico Rosberg - Mercedes +00:17.313
3. Sebastian Vettel - RedBull - Renault 00:24.534
4. Fernando Alonso - Ferrari 00:35.992
5. Nico Huelkenberg - Force India - Mercedes 00:47.199
6. Jenson Button - McLaren 01:23.691
7. Felipe Massa - Williams-Mercedes 01:25.076
8. Valtteri Bottas - Williams-Mercedes 01:25.537
9. Kevin Magnussen - McLaren + 1 tur
10. Daniil Kvyat - Toro Rosso - Renault +1 tur.



Reply



 

Destul de boring cursa, am vazut pe RTL (mersi @Delphi), n-am prins motivul pentru care Kimi era pe 19 sau ceva de genul asta, scurt pe 2: boring. Ahh, faza tare a fost ca Ricciardo dupa unsafe release (care l-a costat multe secunde) a abandonat cu 2-3 ture inainte de final... nu stiu motivul ca Germana nu e punctul meu forte dar totusi, o sa mai avem distractii cu motoare Icon_lol
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White



Reply



 

(31-03-2014, 23:59)andrei_r Wrote: Ahh, faza tare a fost ca Ricciardo dupa unsafe release (care l-a costat multe secunde)



+ 10 place grid penalty pt Bahrain

(a abandanot voit sa nu-si ia penalty insa federeatia i-a dat-o. un joc pe calculator cu piloti "sintetici" , curse conduse de ingineri si strategi de la boxe. "tura asta imi faci 2.57 si apoi vreau 4 ture de 2.00" ....)



Reply



 

Daaa, plictiseala maxima. Cred ca asa o sa ratez la curse anul asta....
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 

(01-04-2014, 08:15)Tomi Wrote: un joc pe calculator cu piloti "sintetici" , curse conduse de ingineri si strategi de la boxe. "tura asta imi faci 2.57 si apoi vreau 4 ture de 2.00" ....)

Trist dar adevarat, te face sa te gandesti daca mai exista vreo urma de "pilot"... poate doar la reflexe si sange rece ca altceva Icon_rolleyes2
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White



Reply



 

http://www.youtube.com/watch?v=NuBB2F6IutQ
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

Mi-am schimbat opinia, acum pariez pe Mercedes. Icon_smile



Reply



 

http://youtu.be/XA2-xQ8HJiE

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

https://www.youtube.com/watch?v=RRy_73ivcms
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

incepe deranjul la ferrari : domenicali a fost demis.
http://www.automoto.it/formula1/ferrari-...messo.html
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 

Nu e cam tarziu!? Ferrari n-a mai castigat nimic de foarte multa vreme. Nu am vazut cursa de azi dar pare'se ca Mercedes merge ceas.
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White



Reply



 

Stie cineva cat sunt vitezele medii de anul asta fata de cele din anii trecuti? Mie mi se par ca sunt mai mici, dar nu am gasit nicaieri cifre. Acuma se poate sa mi se para, doar fiindca sunt atat de plicticoase si neatractive. Doar ma duc cu gandul la niste curse de pri[m]usuri. La fel de interesant. Icon_sad



Reply



 

~195km/h anul asta in China Nico Rosberg: http://www.formula1.com/results/season/2..._laps.html
~202km/h anul trecut in China Vettel: http://www.formula1.com/results/season/2..._laps.html

Mare diferenta nu e, probabil sunetul e inselator Icon_lol Apropo, am vazut ca au trecut toti la 8 trepte, anul trecut din ce stiu erau 7... nu mai pot urca in turatii ca altadata Icon_sad
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White



Reply



 

Pai turatiile sunt limitate la 15.000, sau 17.000, parca...



Reply



 

http://www.youtube.com/watch?v=ytP6gij_NoA
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 



Reply



 

[Image: 20140622_141010_zpsyghycdu8.jpg]

[Image: 20140622_140915_zpse8v8ehtr.jpg]

[Image: 20140622_140913_zpsavphhwui.jpg]

[Image: 20140622_140910_zpsjoit89sl.jpg]

[Image: 20140622_131623_zpskg8yf3ut.jpg]

[Image: 20140622_131619_zpsisxawmgb.jpg]

[Image: 20140622_121611_zps3w3z7hzx.jpg]

[Image: 20140621_162042_zps9kqmgfv2.jpg]

[Image: 20140621_151103_zps2wnvdet8.jpg]

[Image: 20140621_151018_zpsfjwaf6nr.jpg]




Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2026 - All Rights Reserved.