This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

F1 thread - pentru fani



 
#21

+1 liviu, in plus, nu-mi amintesc 1-2 curse misto care sa-l fi avut in prim plan, poate doar cand a castigat primul titlu mondial, pe cand Alonso sau mai mult Hamilton sunt cateodata numai de spectacol Icon_lol
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White



Reply



 
#22

Miroase a sarcasm in postul lui Andrei Icon_smile

Cum am zis nu am mai urmarit F1 de foarta multa vreme dar ieri l-am vazut foarte competitiv pe Vettel, chiar daca pozitia care era ii asigura titlu el scotea cel mai bun timp de pe circuit desi i se comunicase de vreo 3 ori sa o lasa mai usor.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#23

bine nah, lasa-ma ca a avut si noroc, safety car la greu.....daca nu, mai ajungea el asa aproape....
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#24

Safety car a fost pentru toate lumea, poate nici Alonso nu termina pe 2 daca nu era Safety car-ul. Man omul a confirmat nu mai aveti ce tot zice, e ca si cum ati compara Steaua cu Dinamo Icon_razz
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#25

bah yula, se vede ca nu prea te uti la f1 Icon_razz
vettel s-a rasucit in primul tur, a ramas ultimul la qintale distanta fata de restul lumii.
safety car a comprimat plutonul, a ajuns la contact vizual cu toti. la restart a putut sa depasasca repede si multi, pt ca erau unul dupa altul. daca era in cursa, trebuie sa ii ajungi pe fiecare in parte, cu tot sprayul ridicat de cei din fata, etc.
alonso nu a castigat nimic pe circuit, au fost in fata lui hamilton - out si hulkenberg care s-a faultat singut. asa a ajuns pe 2, n-a avut safetycar nici o treaba cu pozitia lui.
te uiti la f1 cum ma uit eu la fotbal, printre altele Icon_biggrin

nu sunt incantat de campionatele castigate la limita. cand esti pe locul care iti aduce campionatul la limita nu mi se pare ca ai confirmat. daca iesi in fata celui pe care il urmaresti si ii "furi" asa campionatul da! altfel e castig aproape ca pe hartie. nu mai stiu in ce an, massa castiga cursa parca iar hamilton ajunge la locul care ii aducea un punct in fata. cum? mai "greseste" unul-altul din pluton si ajungi si tu unde trebuie . ce sa spun mare campion.....
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#26

sunt curios ce va face Hamilton la anu in Mercedes cu masina aia si temperamentul sau.



Reply



 
#27

cred ca o sa dea cu ea de gard, daca nu au masina, ala nu se lasa....buf buf.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#28

o sa menajeze gumele.....



Reply



 
#29

mare scandal, da' ce mai conteza regulile, bernie stie mai bine ce e de facut, cine trebuie sa fie campion.

http://www.youtube.com/watch?v=TA8673HU9kE
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#30

De cand asteptam sa postezi asta.

Sent from my Slimed i9000
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#31

pai tu de ce n-ai facut-o? Icon_biggrin
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#32

Am uitat Icon_biggrin

Sent from my Slimed i9000
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#33

IMHO la anu bate tot RedBull la limita cu Lotus.

Mercedes mai varza si Hamilton va fi salvat doar de trecerea la turbo cand se vor "reseta" multe treburi, altfel se pierde ca si Rosberg sau Alonso.

se vorbeste pe aici ca masinile au fost peste regulament si toti au lasat unii de la altii.



Reply



 
#34

pai ce sa se vorbeasca, dufuzorul spate a fost lasat un an fara probleme, in timp ce majoritatea nu il foloseau, redbull specula lacuna regulamentara, lasata asa si cu acordul lui bernie, ca e mai spectaculos cu controverse.
nu discutam de adrian newey, care e un geniu, dar care mai speculeaza regulamentul.
nush ce o sa faca ferrari cu turbo ca n-au experienta in s/a.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#35

yep. tot renault o sa fie si poate....... reusesc ceva si cei de la cosworth.
nu mai e mult si vor aparea si tdi-urile de derivatie anduranta Icon_smile



Reply



 
#36

n-are dom-le cum. tdi-u inafara de consum mic n-are ce sa scoata. la 24 ore se aduna timp - , la f1 veci.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#37

poate o sa faca clasa alternativa pt hibride. Icon_smile



Reply



 
#38

Tomi... Lotus nici macar n-a anuntat daca ii prelungeste contractul lui RG, crezi ca Kimi mai e in stare sa se bata la titlu? Ar fi interesant... dar nu prea cred, Vettel, Alonso, Hamilton si poate Perez cu McLaren-ul sa faca ceva. Oricum ar fi, deabia astept, parca nu e duminica fara F1 sau MotoGP Icon_lol
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White



Reply



 
#39

kimi e acolo. a dovedit-o cu material de concurs mediocru.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#40



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2026 - All Rights Reserved.