This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Civic eg3



 
#1

De cateva luni sunt posesorul unui civic eg3 din 95.Foarte multumit de masinuta.Initial am vrut un 206 sau un Punto,bineinteles pana am vazut un eg.In momentul acela am zis "asta vreau".M-am informat inainte de a lua civicul si am gasit doar pareri bune.
Ca modificari mai mult mecanic,mai putin aspect.Urmeaza si aspectul luna asta.
Modificari pe parte mecanica:consumabile,garnitura chiuloasa,bujii,rotor,pipa si saptamana asta urmeaza caseta de directie care a fost rea tare,am reconditionato si in continuare scapa ulei.
Aspect(dupa cum spuneam si mai sus nu prea mult):faruri angel eyes(aiurea, sunt pregatit sa le pun inapoi pe cele clasice acuma ca sunt curate si lumina bate frumos),volanul(am avut cel in 4 spite si am pus cel in 3) si urmeaza o revopsire deoarece prezina zgarieturi(mare parte pe spoiler fata)
Jante r15 si inca un set r16 zenden,finala magnum supersprint
Astept niste pareri despre ea,si in special pt vopsea.Revopsesc la fel sau schimb?

Voi reveni si cu niste fotografii,cele care le am sunt prea mari si nu le pot uploada


Attached Files Thumbnail(s)
                       
   



Reply



 
#2

fa resize la poze, eu le fac de obicei 1200/xxx. keep it clean ! Icon_smile
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#3

Acuma ca am pus poze si se vede,pun farurile stock inapoi sau nu?



Reply



 
#4

faruri stock, jantele argintii si etrierele trase la perie rotativa sa se vada aluminiul nu ... pastelul Icon_smile

in rest ok s-o folosesti sanatos si bine ai venit!



Reply



 
#5

farurile clar, la culori e chestie de gusturi Icon_biggrin
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#6

Faruri stock, semnalizari galbene, stopuri 50/50 iar ca si culoare poti ramane pe albastru Icon_smile

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#7

Bine ai venit!
Si eu sunt de parere ca farurile alea nu au ce cauta pe masina Icon_smile Xenon, ok, lupe, ok... da' fara angel eyes.
Mie-mi place albastra Biggthumpup
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 
#8

Multumesc pt raspunsuri/pareri.In legatura cu semnalizarile,unde pot gasi cele cu sticla portocalie?Am cautat dar un am gasit.Cel putin nu in Romania.



Reply



 
#9

este folie galbena care se trage peste sticla.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#10

In Romania nu stiu daca gasesti dar sunt pe ebay

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#11

sunt si in ro. sariti agramaticalitatile de pe site.
http://tuningcox.blogspot.ro/2013/03/fol...le-de.html
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#12

@Liviu eu nu vorbeam de folie Icon_razz
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#13

apai telepatic nu sunt Icon_biggrin
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#14

farurile stock sunt inapoi pe masina.in ce privestste semnalizarile prefer cele care sunt portocalii de fabrica,nu sa pun folie pe ale mele.am si gasit in romania la cateva persoane care le vand.in jur de 50 euro setul.urmeaza sa discut cu ei.



Reply



 
#15

Initial am crezut ca jantele sunt identice cu ale mele...
Buna achizitie, sa te plimbe 100 de ani fara reparatii Icon_smile
Cum ai rezolvat cu caseta? si eu am probleme si nu stiu ce ar fi mai bine sa fac...sa o repar sau sa o schimb cu una second
Cat despre culoare, eu as lasa-o asa dar cu o perla neagra...(sper ca asa ii zice Icon_razz)

Accord CN1- N22A1, 04'
ex: Accord CH6- F18B2, 00'
ex: Civic EK3- D15Z6, 96'
ex: Civic Ej9- D14A4, 97'



Reply



 
#16

Am luat o caseta de directie noua(1300 roni).Ceea ce cred ca e ok si pt tine,am reconditionat si cea veche,dar in continuare a avut probleme,deci din punctul meu de vedere nu se merita reconditionata.



Reply



 
#17

Daca reconditionarea e facuta dupa manual ar trebuie sa tina fara probleme. Oricum e bine ca ai gasit una noua Icon_wink

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#18

A fost reconditionata cum trebuie..dar caseta avea un joc colosal.A fost ok 3 saptamani.Dupa aceea a inceput sa scape ulei

Aveti careva jante de vanzare?imi trebuie pe 14 4x100.Chestia e ca imi caut dinalea in multe spite si nu prea gasesc ceva gen astea [Image: 2009_toyota_matrix_on_oz_racing_wheels_5.JPG]



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.